Още едно
прехвърлено съдържание (предното беше за "гярб вечнълс", а това е от другия ни сайт, с който се състезавахме за
"Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?", защото нямаме намерение да го плащаме като изтече, но пък съдържанието си е съвсем логично да се запази и то в тази, свързана, наша тема тук). Ето го и него:
За "Защо трябва да купим Acer от
www.Notebook.bg?"
Опит за обективни разсъждения по тази нашумяла тема, свързана с известната тайванска фирма Acer(на български - Ейсър)
Когато(и ако) ви хареса нещо, моля използвайте следния бутон за споделяне по въпроса защо трябва да купим Ейсър от Notebook.bg:
www.Notebook.bgПърво, да отделим дължимото внимание и заслуженото уважение към Notebook.bg, благодарение на които и има защо да се случва/да става този сайт, посветен на въпроса-тема Защо трябва да купим Acer от
www.Notebook.bg?.
Началото на Notebook.bg е положено в началото на 21 век и по-конкретно през 2001 година. През всички тези години, досега(2013), екипът постоянно е работил и работи за подобряване на обслужването, улесняването на купувачите и гарантирането на спокойствието им. В стремежа си към обективност, ще покажем т.нар. „Програма 7”
Второ, да се спрем на фонетиката и етимологията на домейна(названието) - как се произнася и какво означава всъщност notebook. Фонетически, според Оксфордски речник, тази дума се произнася като /ˈnəʊtbʊk/(приблизителна българска транскрибция: "нъутбуук", а още по-приблизителна - "ноутбук"). В днешно време имаме две значения на думата notebook:
Бележник; тефтер; тефтерче
Видове лаптопи(персонални компютри)
Семантика на въпроса "Защо трябва да купим Acer(Ейсър) от
www.Notebook.bg?"
В езикознанието(лингвистиката), философията и информатиката имаме семантика. Тука ще се спрем на лингвистично-философския семантичен аспект на визирания главен въпрос. Ще поясним, че семантиката е тази сфера от науката, която се занимава със значението на "значението на думите, фразите и други лингвистични обекти."(от Уикипедия; Признание-Споделяне на споделеното 3.0 Нелокализиран (CC BY-SA 3.0)
). За заинтересуваните повече по въпроса за семантиките, предлагам и следния източник от енциклопедия Британика: тук.
Защо трябва да купим Acer от Notebook.bg?
1. Защо
Използва се за запитване на причини, основания, мотиви и пр.
2. Трябва
Означава необходимост, но и препоръка/съвет/насока или всичките заедно.
2.1. В комбинацията("защо трябва"), съответно, може да се прочете както необходимост или заповедност, така и препоръка, реклама, съвет, обосновка(срав. "Защо трябва да си мием зъбите?", "Защо трябва да избягваме застоялия начин на живот?" и от този род). Следователно, от семантична, маркетингова и от гносеологична гледна точка можем да заложим, че смисълът не е(а и не виждаме как би могъл да бъде потенциално в условията на свободния пазар) от първия "сорт"(заповеден), а от втория(препоръчителен/рекламен/маркетингов).
В един по-широк контекст въпросът опира и до религиозно-философската "свободна воля".
3.(да) купим
означава да направим покупка; да закупим; да напазаруваме; да извършим процеса пари срещу Acer(продукт на фирмата, например ноутбук).
3.1. Защо трябва да купим...
Тази фраза може да се разглежда в два и повече аспекта. Първо - като онзи заповедния, който бе разгледан по-горе и, който не би трябвало да важи за нея, макар и да е логически-и-семантично възможен. Второ - като препоръка/обосновка/реклама на предимствата на такава покупка. Трето - зависи на кое ще се "натърти", например, в устната реч едно е да кажеш "ЗАЩО трябва да купим(еди-какво си)", а друго е да кажеш "Защо ТРЯБВА да купим(еди-какво си)", и пр. Това са различните модалности(параезиковите модалности - напр. интонацията, темпото на говорене, паузите и т.н.)
4. Acer в случая съвсем определено означава тайванската фирма Ейсър. Буквално преведено, на английски значи дървото явор или клен, но семантично в случая насочва само-и-единствено към въпросната известна тайванска фирма и означава точно продукт/продукти от нея(напр. лаптопи).
5. от
Несамостоятелна част на речта(и съответно на дадената фраза), конкретно - това е един български предлог.
6.
www.Notebook.bgБългарски домейн.За фирмата, стояща зад него вече написахме уважително на първо място, по-горе.
Любопитно ще да е за много от вас да се знае, че английското "book" е родствено с българското "буква", т.е. става дума за европейско/индоевропейско родство, докато българското "книга" идва от старокитайски, през алтайски(прабългарски).
7. Въпросителен знак/въпросителна/питанка("?")
Графичният знак, който се поставя в края на въпросителните изречения.
Както бяхме отбелязали, очакваме да се развием и се развиваме. Вече стартираме нашия форум, където лесно може да пишете своите статии, мнения и пр. Ако не се сещате как да го намерите, даваме линк към Защо трябва да купим Acer от
www.Notebook.bg форума.
Това, все още, не е последното, което бихме развивали по този сайт. Очаквайте и други нови неща!
Днес(02.12.2013) отново правим поредния си малък ъпдейт тук. Допълваме, че това е една важна дата не само в Тайванската/Китайската история(откъдето идва и Acer), но и в историята на цялото човечество, защото тази ранна утрин е свързана с успеха на Чанг-Ъ - 3. Една голяма китайска лунна мисия. Пак ще направим, най-вероятно, един ъпдейт поне на 15.12.2013. Надяваме се всичко да е наред и то много. (На същата дата, в микро-ъпдейт, добавяме тази мисъл, която е до голяма степен релевантна и тук: "Не е важно какви карти ще получиш. Важното е да изиграеш получените по най-добрия възможен начин!")
Ъпдейтче на 03.12.2013 - както сте забелязали имаме си Гугъл бутон за споделяне на мястото на стария друг бутон. Споделяйте винаги, когато можете и пожелаете, ако още не сте споделили, защо трябва да купим Acer от
www.Notebook.bg.
И, може би, един от последните/предпоследните ъпдейти - кулинарна рецепта за "Защо трябва да купим Acer от
www.Notebook.bg?". От думата "защо", според първата буква избираме зеле. От "да" - домати. А от "купим" - краставици. От това се получава една салата - "ЗДК". Приготвянето й е изключително лесно. Зелето се нарязва на ивички. Доматите се нарязват на кръгчета. Краставиците - на кубчета, след което тези кубчета се счукват или намачкват, за да омекнат. Трите се объркват и се поливат с олио. Добавя се малко сол или соев сос. Тези, които обичат по-кисело може да добавят и оцет, на вкус, разбира се.
Ъпдейт(12.12.2013) За тези, които обичат да кликват(цъкат) представяме 2 тематични бутона, които може да си натискат (не насочват на никъде и нямат никакъв ефект, създадени са единствено за забавлението. Избирате между английското и българското, т.е. Acer и Ейсър.):
1.
2.
За онези, които обичат да избират - моля, нека да си изберат "Защо трябва да купим Acer от
www.Notebook.bg?" или пък "Защо трябва да купим Ейсър от
www.Notebook.bg?" като варианти. Ето къде (и също в екзистенциалния аспект на чистата забава):
Засега това е по темата "Защо трябва да купим Acer от
www.Notebook.bg?" преди 15.12.2013 година, когато е напълно възможно да се включим за последно.
Днес е 15.12.2013 година и пишем за последно относно ЗАЩО ТРЯБВА ДА КУПИМ ACER ОТ
WWW.NOTEBOOK.BG?Скоро ще настъпи краят на "Защо трябва да купим Acer от
www.Notebook.bg?" състезанието. Защо трябва да купим Acer от
www.Notebook.bg?-зацията тук ще завършим с две полезни сентенции, свързани, до известна степен, с всичко това:
1. Каквото можах - направих. Да направи по-добре този, който може.(латинска сентенция)
2. Залезът на едно място е изгрев на друго. (авторска/лична сентенция)
Европа, Европейски Съюз, Република България, "Защо трябва да купим Acer от
www.Notebook.bg?".
ЗАЩО ТРЯБВА ДА КУПИМ ACER ОТ
WWW.NOTEBOOK.BG?© 2013, Някои права запазени!