☯☼☯ SEO and Non-SEO (Science-Education-Omnilogy) Forum ☯☼☯



☆ ☆ ☆ № ➊ Omnilogic Forum + More ☆ ☆ ☆

Your ad here just for $2 per day!

- - -

Your ads here ($2/day)!

Author Topic: Относно изнервеността напоследък  (Read 526 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MSL

  • Философ | Philosopher | 哲学家
  • SEO Mod
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 17681
  • SEO-karma: +813/-0
  • Gender: Male
  • Peace, sport, love.
    • View Profile
    • Free word counter

Относно изнервеността на българските граждани в България напоследък


  От над 20 години не живея в България и пребивавам в Азия. През по-голямата част от времето бях в Китай, но след като там стана еднолично господство на един човек (Си Дзинпин, който за мен е не просто диктатор, а истински неоимператор), реших да се преместя, пак в Азия, но това е отделна тема. Започвам с това въведение, защото исках да отбележа, че в Китай много сайтове са забранени (Ютюб, Тикток, Уикипедия и пр., вкл. и Фейсбук), та като се преместих в по-свободна и по-демократична държава, много се зарадвах, че отново ще имам достъп (безплатен, без ВПН-и) до тези сайтове. :)
 С радост възобнових връзка с хора, от България, които бяха достъпни за мен само (или основно) чрез Фейсбука. Нямахме връзка с години!!!

 

И тук дойде разочарованието от някои...


 Едно от най-обобщаващите ги качества, което съзрях, бе изнервеността. Аз, лично, имам много причини да бъда доста по-изнервен от тях: в Китай изстрадах много нечовешки ограничения (от това изведнъж да ти кажат, че не можеш да преподаваш легално след като си преподавал с години, до това да искат да си правиш КОВИД-тестове на 3 дена, иначе не можеш даже автобус да ползваш, защото неоимператорът Си Дзинпин така решил (да прави "КОВИД НУЛА" олигофренска политика), точно по времето на Световното по футбол, когато светът дори бе забравил за КОВИДа!), малко след като напуснах баща ми ме изненада с новината, че няма да ми завещае апартамента, който купи основно с парите на майка ми, та ме остави практически бездомен вбъдеще, защото ще го давал на приятелката си и, за капак, на новото място в Югоизточна Азия, местен мошеник ме завлече с над 100 щ. д.! >:( >:( >:(
 Въпреки всички тези шокове, неудачи, невървежи, лош житейски късмет, аз, все пак, намерих сили да остана приятелски настроен към хората, с които, преди много време, съм бил в добри отношения!
 Уви, някои от тях, като въпросния човек, за който конкретно говоря тук, проявиха доста неадекватна изнервеност.
 

Та, ето го и това, конкретно:


 Пишем си ние, пишем си и в един момент той спира да отговаря. Последното, което получавам от него е, че "В момента залата е затворена защото правя нова по-голяма!" и аз, резонно му казвам, че "Добре. То има голямо значение колко е голяма и колко добре изглежда. И тук, КАКТО в Китай Таекуондото е с ПЪТИ по-примамливо от местните бойни изкуства (приличат на тайбокса, но са с по-къси дистанции, ти сигурно знаеш)." и след това му пращам следното:


Изпратихте
1. Компенсация с изкарване на парици от използваните вече кашони. 💰 + 2. Колкото и да съм изморен никога НЕ пропускам спорта. 💪+ 3. Винаги отделям време и за учене на нови неща. 🤓
10.02.2024 г., 23:14
Изпратихте
А ето и как още повече оползотворих кашоните: Създадох нова смешна рап песничка с тях 😂🤓👍 🎶🎵 https://youtu.be/CgUJZnEEFwI?si=Y6ZEdITvr2puLuO0
12.02.2024 г., 0:17
Изпратихте
Една от по-интересни те бири в Камбоджа: https://youtube.com/shorts/afNolfoTAtY?si=MLsmF5V1SYcM8DDX
12.02.2024 г., 23:15
Изпратихте
Много дорбра новина за мен😊! Собственикът на помещението САМ се съгласи да не доплащаме още 1800 долара за второто полугодие (както бе вписано в договора!), а аз като СЪВЕСТЕН човек пък му казах, че дори напускам 1 месец по-рано (т. е. да му дам повече време да си търси нови наематели). 🥰 КОЛКО ПРЕКРАСНО (когато има двама разбрани, коректни и отговорни човека). Сега хем ТОЙ ще има един месец в повече, хем АЗ си спестявам 1800 долара (И ВЕДНАГА на влог за 1 година: 1800 щ. д. x 7.52% = 135,36 щ. д., т. е. след година ще ми донесат над 135 долара лихвичка! Яко. 😄)
13.02.2024 г., 16:10
Изпратихте
Най-доброто нещо, което и на теб препоръчвам е: ХЕМ спортуваш, ХЕМ правиш видео за пари. А ти наистина имаш ПРЕБОГАТ опит, асортимент за видеота с бойни техники, здравословни упражнения и масажи, какво ли не. 👍😊Пример с мен:
13.02.2024 г., 22:02
Изпратихте
Радка комбинация!!! ❤️💕👍 Плумерия + Нага + полумесец: https://youtube.com/shorts/xL7I869rPm8?feature=share
Изпратихте
*рядка
14.02.2024 г., 17:27
Изпратихте
Честити празници (🍷и/или 💕), ако празнуваш!

И точно, забележете, АМА ТОЧНО, когато му честитя човешки Свети Трифон или Свети Валентин той ме изненадва с ИЗНЕРВЕН ОТГОВОР, цитирам:

"Човек имам толкова много проблеми и ангажименти след НГ , че въобще не ти чета нещата! Нямам никакво време , едвам се наспивам! Заради работата ми не си спирам звука и това като ми пищи постоянно и на няколко пъти ме будиш и се изнервям заради(безсънието и до ова води)!
Моля те спри! Нямам против теб , заради едно време стисках зъби досега защото те знам , че не си лош!
Но наистина ми е лудница на главата!!!"
 ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

 Опитвам се да запазя спокойствие и му казвам:

"Не знаех, че в седмицата по 2-3 съобщения са проблемни, макар и да си давам сметка, че с две деца е натоварено... Днес просто ти пратих честитка за Свети Трифон или Валентин. Съжалявам, че е такова положението при теб (то и при мен не е розово, но...) Ако ми беше казал по-рано, нямаше да ти пращам. Мислех, че правя добро, а то... било притеснително. Нямало е как да знам. Да си жив и здрав, ако с нещо мога да помогна, пиши ми."

 Той отговаря, че "Трудно ми е да ти обясня в момента какво ми е!
В по-добър период ще ти пиша!
В момента е ужас човек.... 🙁",
 
 на което пък аз казвам:

"Проявявам разбиране. Винаги съм на линия, ако може с нещо да ти помогна.👍🍀"

И оттогава... "ни дума, ни вопъл, ни стон" от него. Та, понеже вече е юли (доста месеци минаха от февруари насам!), реших, най-после да напиша това (без да споменавам имена; има ли смисъл?), та просто да си кажа какво мисля и чувствам, защото съм се зарекъл вече да си казвам на всеки ИСТИНАТА-И-САМО-ИСТИНАТА!
 

Накрая едно актуално видео как аз СЪЩО НЕ МОГА ДА СИ ДОСПИВАМ ОТ ШУМОВЕ ОТ 4 МЕСТА, но пак се радвам, ако някой ми пише или се обади!


 Както казах, въпрос на темперамент, устойчивост и, дори, на възпитание.

 https://www.youtube.com/shorts/AUrfl5Cn5Mo
A fan of science, philosophy and so on. :)

Dimitroff

  • Разбирач & играч
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 694
  • SEO-karma: +300/-3
  • Gender: Male
  • Разбирач, играч и предприемач.
    • View Profile
    • Много ме кефи тоя predpriemach!!!
Re: Относно изнервеността напоследък
« Reply #1 on: July 09, 2024, 11:22:27 PM »
Можело е от самото начало, по сравнително човешки да каже, че в зает, че ми е натопорчена работата, ама де ти акъл? Нали по-лесничкото е да овикаш, да нагрубиш, да оставиш отсрещния без думи...

Пак ти казвам. Ти се грижиш за другите много повече отколкото те 5 пари биха дали за теб. Същата почти история като с онзи другия твой "приятел" - http://www.seo-forum-seo-luntan.com/other-languages/priyatel-s-uzhasni-problemi/ ...

Да ти имам приятелите!
Разбирач, играч, предприемач. Какво повече от това? ;)

Деси

  • 🍀
  • SEO sr. member
  • ****
  • Posts: 349
  • SEO-karma: +179/-0
  • Gender: Female
    • View Profile
Re: Относно изнервеността напоследък
« Reply #2 on: July 10, 2024, 12:03:39 AM »
Е, ашколсун на такъв приятел. От февруари досега... Пет пари не дава за теб, същия като тукашния китаец Джанг, който си мисли че само той има проблеми и неговите малки проблеми са по-валидни от нашите мъки.

Не се занимавай повече с такива. Себецентрирани личности...

Nadia

  • Сладко миньонче
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 619
  • SEO-karma: +189/-0
  • Gender: Female
  • Миньонче
    • View Profile
    • СУ
Re: Относно изнервеността напоследък
« Reply #3 on: July 10, 2024, 02:55:13 AM »
Явно, явно е променен до неузнаваемост. Поне да сподели, все пак си общува в твое лице с философ по образование, писател, поет, колега спортист, уебмастър, полиглот. Сигурнс съм, че си с повече опит и знания от него, ама какво да го правиш такъв?
Както и тя каза, не се занимавай с такива, щом няма и капчица реципрочност.
Mieux vaut être seul que mal accompagné.
 

Tofola

  • SEO newbie
  • *
  • Posts: 3
  • SEO-karma: +0/-3
    • View Profile
Re: Относно изнервеността напоследък
« Reply #4 on: July 18, 2024, 11:13:36 AM »
Докато изследвах възможностите за закупуване на диагностични тестове, открих сайт, който предлага всичко необходимо за биолабораториите. Сайтът
🚫 предоставя голямо разнообразие от тестове за различни заболявания, както и основни материали за създаването им. Това е изключително полезно за всяка лаборатория, която се стреми към високо качество и ефективност.
« Last Edit: July 18, 2024, 02:32:23 PM by Dimitroff »

Dimitroff

  • Разбирач & играч
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 694
  • SEO-karma: +300/-3
  • Gender: Male
  • Разбирач, играч и предприемач.
    • View Profile
    • Много ме кефи тоя predpriemach!!!
Re: Относно изнервеността напоследък
« Reply #5 on: July 18, 2024, 02:36:23 PM »
Ама хем си ми офтопик задето няма нищо общо това с изнервеността , хем па и със спамлинк в офтопика. Изтрих ти спамлинка. Не офтопиквай и не спами. За безплатни реклами и с линкове си има "Фри ада" секция в тоя форум.

Засега те оставям, но при още едно такова нарушение, ще има частичен бан.
Разбирач, играч, предприемач. Какво повече от това? ;)

MSL

  • Философ | Philosopher | 哲学家
  • SEO Mod
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 17681
  • SEO-karma: +813/-0
  • Gender: Male
  • Peace, sport, love.
    • View Profile
    • Free word counter
Re: Относно изнервеността напоследък
« Reply #6 on: July 19, 2024, 04:47:32 PM »
 Ами явно човекът (или ботът) е тук, за да спами, а не да участва конструктивно в дискусиите.
A fan of science, philosophy and so on. :)

 

Your ad here just for $1 per day!

- - -

Your ads here ($1/day)!

About the privacy policy
How Google uses data when you use our partners’ sites or apps
Post there to report content which violates or infringes your copyright.