☯☼☯ SEO and Non-SEO (Science-Education-Omnilogy) Forum ☯☼☯



☆ ☆ ☆ № ➊ Omnilogic Forum + More ☆ ☆ ☆

Your ad here just for $2 per day!

- - -

Your ads here ($2/day)!

Author Topic: Безплатен телефон. Да, ама не.  (Read 133 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MSL

  • Философ | Philosopher | 哲学家
  • SEO Mod
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 17689
  • SEO-karma: +813/-0
  • Gender: Male
  • Peace, sport, love.
    • View Profile
    • Free word counter
Безплатен телефон. Да, ама не.
« on: January 13, 2024, 09:46:24 PM »

Безплатен телефон

Да, ама не. ;D


  Аз не, че много им вярвам на такива "оферти", но нали гледам да изследвам нещата, за да съм полезен на обществото с инфото, което ще излезне от изследването (а и да има съдържание за този форум, който развиваме над десетилетие!) веднага се включвам видя ли нещо такова, стига да не съм зает прекалено много с нещо друго. Та този път беше следното "офериране": в една от Фейсбуковите групи казват да си напишеш любимя цвят и участваш за безплатен телефон. Колко му е? Писах (пратих) цвят снощи и какво става по-нататък? В Месинджър ми се включват от (цитирам) "Потребител на Facebook
𝑺 𝑨 𝑴 𝑺 𝑼 𝑵 𝑮 𝑭 𝑨 𝑵 𝑺 menanggapi komentar yang Anda buat di Halamannya. Lihat komentar." и на български език първото им съобщение е
Quote
Благодаря ви много за участието в нашето събитие.
Поздравления, вие сте избрани за победител в конкурса 🎁!
Кажи ми в кой град живееш?
Готови ли сте да получите подарък...
Ако да, отговорете с "да"
. Естествено с "да"-то отговарям:
- Да.
 Следващото им съобщение е:
- 📢 Добра новина!!!
Ще ви уведомим, ако сте един от късметлиите. Основното условие за получаване на наградата е да споделите поста ми с 5-8 от вашите Facebook групи преди края на събитието.
Давам ви 25 минути, за да изпратите съобщението си.
След като споделите, изчакайте да се свържа с вас и моя екип, за да проверя колко сте допринесли. Споделете сега!!
Тук вече сериозно се замислям да "оспамвам" ли цели 5 до 8 групи. Иронично отказвам с:
- Да, 5 до 8... Ама веднага...
 И тук се почва един flood ("флъд" му казват на български, но по-скоро се произнася като "флад", ако някой държ да произнася нещата на английски по-правилно):

"15:39 ч.
Потребител на Facebook
Потребител на Facebook
Поздравления, бяхте избрани и спечелихте. Изискайте своята награда, като щракнете върху връзката по-долу. 👇
shorturl.at/hszHT
17:52 ч.
Потребител на Facebook
Потребител на Facebook
Поздравления, бяхте избрани и спечелихте. Изискайте своята награда, като щракнете върху връзката по-долу. 👇
shorturl.at/hszHT
18:15 ч.
Потребител на Facebook
Потребител на Facebook
Нашият екип потвърждава, че все още не сте се регистрирали. Завършете процеса на регистрация сега. Вие сте победителят от номер 37

⚫Ако вече сте се регистрирали, моля, дайте ми екранна снимка като доказателство и ни изпратете пълния си адрес. 24 часа след регистрацията ще пристигне 100% от вашата награда.

⚫Ако не се регистрирате, ние ще анулираме наградата. Вие сте късметлия

РЕГИСТРИРАЙТЕ СЕ СЕГА 👇👇👇

shorturl.at/noJO6
18:58 ч.
Потребител на Facebook
Потребител на Facebook
Нашият екип потвърждава, че не сте завършили регистрацията си!!
Нашият екип очаква приключване на регистрациите. Моля, завършете регистрацията си сега, тъй като наградата ви е готова за изпращане, след като завършите регистрацията си.
Щракнете върху връзката по-долу, за да завършите регистрацията си!!👇

shorturl.at/noJO6
19:58 ч.
Потребител на Facebook
Потребител на Facebook
Нашият екип потвърждава, че не сте завършили регистрацията си!!
Нашият екип очаква приключване на регистрациите. Моля, завършете регистрацията си сега, тъй като наградата ви е готова за изпращане, след като завършите регистрацията си.
Щракнете върху връзката по-долу, за да завършите регистрацията си!!👇

shorturl.at/noJO6"
(Линковете ги давам неактивни, защото не искам да им давам тук линкове; не виждам защо.)
 Решавам да доекспериментирам докрай и (когато имах достъп до настолен компютър, че да не стане някой проблем с телефона, в случай на вируси, знам ли; все пак настолният компютър е с по-добра антивирусна защита, а и не ми е толкова ценен тук, в чужбина) кликвам на онзи, флъднатия многократно, линк. Отива (препраща) на ilovemobi.com и там, в подсекция за държавата на "spinwin" (някакво "колело на късмета") и завъртам. Да, ама няма безплатен телефон! Вместо това съобщение на местния език, което ви превеждам с Гугълския преводач автоматично на български:
Quote
Има шанс да спечелите
$250 на месец или $5 на ден
Присъединете се с вашия телефонен номер
, т. е. 250 щатски долара на месец или 5 щатски долара на ден, та да си давам телефонния номер. Ама ей-сега! Ха-ха! ;D Хайде, няма нужда. Какво не се оказа вярно, че има спечелен безплатен телефон, така и може (напълно вероятно и почти сигурно) да се окаже, че няма и никакви долари, а само някакви проблеми (да ти пращат постоянно реклами, да ти дадат телефона на не който трябва и какво ли още не може да се случи в днещно време, знаеш ли?) та пропускам тази "стъпка", но пращам съобщение, да видя какво ще кажат, все пак:
"8:00 ч.
Изпратихте
Завършено. Врътнахме колелото на късмета.
Неуспешно изпращане
Изпратихте
Какво става?
Неуспешно изпращане"
 Засега, толкова - "Неуспешно изпращане". ;D Абе, работата е май ясна, а?  ;D ;D ;D
 За да има завършеност на експериментирането, за всеки случай, пращам и от мобилния телефон, на същия адрес съобщението:
 - И какво сега? Завъртях колелото, няма телефон...
 И там ми дава Couldn't sent., което на английски значи "Не можа да се изпрати.", т. е. същото като по-горните "Неуспешно изпращане", демек вече е блокирано изпращането.
 Е, работата вече ми е повече от ясна! ;D
 Не ги знам въобще дали имат нещо общо с истинската Samsung фирма, която аз харесвам от малък, както и повечето от корейските неща, та моля никой да не си прави безпочвени и прибързани заключения за Samsung (Самсунг). Големи и уважавани фирми, като Самсунг-а, едва ли се занимават с такива времегубещи и/или подлъгващи неща.
A fan of science, philosophy and so on. :)

Tags:
 

Your ad here just for $1 per day!

- - -

Your ads here ($1/day)!

About the privacy policy
How Google uses data when you use our partners’ sites or apps
Post there to report content which violates or infringes your copyright.