☯☼☯ SEO and Non-SEO (Science-Education-Omnilogy) Forum ☯☼☯



☆ ☆ ☆ № ➊ Omnilogic Forum + More ☆ ☆ ☆

Your ad here just for $2 per day!

- - -

Your ads here ($2/day)!

Author Topic: Колко струва да си затвориш очите за недемократичността?  (Read 1580 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Xsokii

  • <3
  • SEO sr. member
  • ****
  • Posts: 451
  • SEO-karma: +263/-15
  • Gender: Female
  • Let go.
    • View Profile
    • Email
Не го споменавай!
Over it.

MSL

  • Философ | Philosopher | 哲学家
  • SEO Mod
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 17689
  • SEO-karma: +813/-0
  • Gender: Male
  • Peace, sport, love.
    • View Profile
    • Free word counter
 Ако на някой му трябва кореспондент и автор от Китай, да се обажда.
A fan of science, philosophy and so on. :)

MSL

  • Философ | Philosopher | 哲学家
  • SEO Mod
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 17689
  • SEO-karma: +813/-0
  • Gender: Male
  • Peace, sport, love.
    • View Profile
    • Free word counter
Най-после се поосъзнаха?
« Reply #17 on: December 07, 2022, 04:54:19 PM »
 Най-после започнаха да се допускат мненията, че КОВИД (в омикроновия си сегашен вариант) не е чак толкова опасен; да се разхлабват мерките (поне официално; на места не винаги промените идват толкова бързо; например около мен все още не можеш да влизаш в публичен транспорт без нацистоидните кодове - само зелен код (ако имаш жълт код, например, който може да ти се даде по различни причини - не може! За червен - да не става дума!)), да се забраняват предишните малоумни блокажи, предизвикали толкова много смърт (заради ненавременно и/или невъзможно вършене на работата на медици и пожарникари; поради самоубийства; поради други свързани по-пряко или по-косвено причини).
 Горд съм, че дори когато беше най-опасно да се критикува, написах на много хора, на 3 езика, както и официални статии тук, че открито протестирам срещу тази "0 КОВИД" ПОЛИТИКА НА НЕВЪЗМОЖНОТО превръщайки се в дисидент (макар и ляв, защото не искам капитализмът да е върхът на човешката еволюция и предпочитам по-социалните, по-социалистическите общества, където няма мизерстващи и подтиснати и, където дори хора без капиталистически умения или наследени пари, или щастливо спечелили лотерии и големи наследства, могат да си позволят здравеопазване, образование, спорт и култура.)
 Оставам си на позицията, че при днешната политическа ситуация, Китай заприличва повече на империя с император от ултранационалистически тип, а не на народна република от социалистически тип, какъвто е официалният наратив (парадигма), затова и се отказвах от детската си мечта да имам китайско гражданство или китайска зелена карта (въпреки че сега имам право да кандидатствам за такава).
A fan of science, philosophy and so on. :)

MSL

  • Философ | Philosopher | 哲学家
  • SEO Mod
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 17689
  • SEO-karma: +813/-0
  • Gender: Male
  • Peace, sport, love.
    • View Profile
    • Free word counter
Re: Най-после се поосъзнаха?
« Reply #18 on: December 07, 2022, 05:12:33 PM »
Най-после започнаха да се допускат мненията, че КОВИД (в омикроновия си сегашен вариант) не е чак толкова опасен; да се разхлабват мерките (поне официално; на места не винаги промените идват толкова бързо; например около мен все още не можеш да влизаш в публичен транспорт без нацистоидните кодове - само зелен код (ако имаш жълт код, например, който може да ти се даде по различни причини - не може! За червен - да не става дума!)), да се забраняват предишните малоумни блокажи, предизвикали толкова много смърт (заради ненавременно и/или невъзможно вършене на работата на медици и пожарникари; поради самоубийства; поради други свързани по-пряко или по-косвено причини).
 Горд съм, че дори когато беше най-опасно да се критикува, написах на много хора, на 3 езика, както и официални статии тук, че открито протестирам срещу тази "0 КОВИД" ПОЛИТИКА НА НЕВЪЗМОЖНОТО превръщайки се в дисидент (макар и ляв, защото не искам капитализмът да е върхът на човешката еволюция и предпочитам по-социалните, по-социалистическите общества, където няма мизерстващи и подтиснати и, където дори хора без капиталистически умения или наследени пари, или щастливо спечелили лотерии и големи наследства, могат да си позволят здравеопазване, образование, спорт и култура.)
 Оставам си на позицията, че при днешната политическа ситуация, Китай заприличва повече на империя с император от ултранационалистически тип, а не на народна република от социалистически тип, какъвто е официалният наратив (парадигма), затова и се отказвах от детската си мечта да имам китайско гражданство или китайска зелена карта (въпреки че сега имам право да кандидатствам за такава).

 Искам да добавя нещо, което е офтопик (не съвсем по темата) - един човек, който си беше направил труд да посети и прочете тук даде съвети за този форум: да се сложело "https", че сега е само с "http" (хубаво, ама хостингът иска пари за тази услуга допълнително, а ние не можем да изкараме толкова; особено сега в Китай, където чужденците са все повече ограничени за намиране на работа легално. Тук даже метач или келнер не можеш да бъдеш, защото не издават такива визи. Чужденците с работа в Китай са единични изключения, на фона на всички, които искат да работят, но не могат, тук.), да се промени URL-то, че така изглеждало като някакво с лош код ::) ("SEO" значи "science-education-omnilogy = наука-образование-всичкология", forum е ясно, а "luntan" е латинизираната китайска дума "论坛", което също значи "форум". Не знам защо буди някакви страшни асоциации, но хората са си напатили онлайн и офлайн и не е чудно.
 Отделно, над едно десетилетие брандиране, линкове, споделяне с това URL и изведнъж да го махнеш/редиректнеш... не мисля, че е добра идея, а и също ще става дума за добаяне на пари, а от китайската партнираща страна няма да има съгласие, защото не е  от богатите китайци.
)
A fan of science, philosophy and so on. :)

MSL

  • Философ | Philosopher | 哲学家
  • SEO Mod
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 17689
  • SEO-karma: +813/-0
  • Gender: Male
  • Peace, sport, love.
    • View Profile
    • Free word counter
Re: Най-после се поосъзнаха?
« Reply #19 on: December 14, 2022, 02:11:38 AM »
Най-после започнаха да се допускат мненията, че КОВИД (в омикроновия си сегашен вариант) не е чак толкова опасен; да се разхлабват мерките (поне официално; на места не винаги промените идват толкова бързо; например около мен все още не можеш да влизаш в публичен транспорт без нацистоидните кодове - само зелен код (ако имаш жълт код, например, който може да ти се даде по различни причини - не може! За червен - да не става дума!)), да се забраняват предишните малоумни блокажи, предизвикали толкова много смърт (заради ненавременно и/или невъзможно вършене на работата на медици и пожарникари; поради самоубийства; поради други свързани по-пряко или по-косвено причини).
 Горд съм, че дори когато беше най-опасно да се критикува, написах на много хора, на 3 езика, както и официални статии тук, че открито протестирам срещу тази "0 КОВИД" ПОЛИТИКА НА НЕВЪЗМОЖНОТО превръщайки се в дисидент (макар и ляв, защото не искам капитализмът да е върхът на човешката еволюция и предпочитам по-социалните, по-социалистическите общества, където няма мизерстващи и подтиснати и, където дори хора без капиталистически умения или наследени пари, или щастливо спечелили лотерии и големи наследства, могат да си позволят здравеопазване, образование, спорт и култура.)
 Оставам си на позицията, че при днешната политическа ситуация, Китай заприличва повече на империя с император от ултранационалистически тип, а не на народна република от социалистически тип, какъвто е официалният наратив (парадигма), затова и се отказвах от детската си мечта да имам китайско гражданство или китайска зелена карта (въпреки че сега имам право да кандидатствам за такава).

 Искам да добавя нещо, което е офтопик (не съвсем по темата) - един човек, който си беше направил труд да посети и прочете тук даде съвети за този форум: да се сложело "https", че сега е само с "http" (хубаво, ама хостингът иска пари за тази услуга допълнително, а ние не можем да изкараме толкова; особено сега в Китай, където чужденците са все повече ограничени за намиране на работа легално. Тук даже метач или келнер не можеш да бъдеш, защото не издават такива визи. Чужденците с работа в Китай са единични изключения, на фона на всички, които искат да работят, но не могат, тук.), да се промени URL-то, че така изглеждало като някакво с лош код ::) ("SEO" значи "science-education-omnilogy = наука-образование-всичкология", forum е ясно, а "luntan" е латинизираната китайска дума "论坛", което също значи "форум". Не знам защо буди някакви страшни асоциации, но хората са си напатили онлайн и офлайн и не е чудно.
 Отделно, над едно десетилетие брандиране, линкове, споделяне с това URL и изведнъж да го махнеш/редиректнеш... не мисля, че е добра идея, а и също ще става дума за добаяне на пари, а от китайската партнираща страна няма да има съгласие, защото не е  от богатите китайци.
)

 Понеже съм обективен, отбелязвам, че и при нас (в южнокитайски град, където съм през последните години) вече премахнаха всякакви кодове, проверки, тестове. Единственото задължително са маските (лошо няма; винаги съм бил "промаскър" и не разбирам как може човек да е "антимаскър"). Дори имаме 2 седмици безплатен транспорт (поне мъничка компенсация за причинените неудобства с велосипедите под наем, които ползвах често заради нежеланието си да участвам в лудостта наречена "0 КОВИД" и да се тествам на всеки 3 дена!)
 Така или иначе, много е разочароващо всичко това (императоризацията и ксенофобизацията, имам предвид), та не мисля, че трябва да продължавам в Китай.
A fan of science, philosophy and so on. :)

MSL

  • Философ | Philosopher | 哲学家
  • SEO Mod
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 17689
  • SEO-karma: +813/-0
  • Gender: Male
  • Peace, sport, love.
    • View Profile
    • Free word counter
 Раздаваха наоколо тези дни безплатно по няколко антипиретици (температуропонижаващи лекарства). Не съм ходил да вземам, защото съм изначално с високо ниво на хигиена, а и избягвам лекарства, ако не е много наложително.
 Един приятел ме увещава да съм оставал, да не съм заминавал, щял да ми търси работа в Хуъйджоу. Не, благодаря! Обясних му, че в нестабилна политически и икономически среда (каквато е и ще е с императороидния "президент" тази страна) не искам да губя време, защото не искам да си губя живота така.
A fan of science, philosophy and so on. :)

MSL

  • Философ | Philosopher | 哲学家
  • SEO Mod
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 17689
  • SEO-karma: +813/-0
  • Gender: Male
  • Peace, sport, love.
    • View Profile
    • Free word counter
 Марк Мобиус рекъл, че трябвало да сме много, много внимателни при инвестиции в Китай. Аз откога говоря в този смисъл (а и се чудя, както съм споменавал в лични чатове, с какъв акъл някои хора, и особено чужденци, отварят тепърва бизнеси в Китай?) Не може като виждаш, че все повече се засилва императоризацията, населението по всяко време може да се заключи под формата на локдаун (без грижа какво става с тези хора и без някакви сериозни компенсации), протестиращи се принуждават да се извиняват (отричат публично срещу каквото са протестирали) или се привикват в полициите, предотвратяват се в зародиш протести, насаждат се пропаганди, противоречащи на фактите (като победата срещу КОВИДа, което няма нищо общо с действителността), обикновените пенсионери трябва да плащат за огромните неразумни разходи с "реформиране" на здравните им осигуровки, някои работещи биват принуждавани да теглят заеми от тяхно име, че да помагат на местните власти, безработица и престъпност увеличени, заради руинираната икономика от неразумната политика на самоимператоризирания (който промени конституцията, че да може пожизнено един и същ да е "президент", т. е. жив император), все по-малко легална работа за чужденци, проекти за ограничаване на английския език, проекти за намаляване на образованието като времетраене, редуциране на извънкласните дейности (всичко това - политика за създаване на промити пропагандно сляпоследващи ултранационализирани поданици)... всичко това - нищо общо със социализъм, комунизъм и пр., самата Партия вече не прилича на партия, а на придатък на един човек, на инструмент. И тепърва хора като него говорят, че "най-странното" било, че Китай се движи в тотално различна посока от това, което Дън Сяопин стартирал като голяма реформа в страната. То с Мао Дзедун няма много общо това феодализиране, та камо ли с Дън Сяопин! Е, просто повечето хора загряват бавно, ако въобще загреят.
A fan of science, philosophy and so on. :)

 

Your ad here just for $1 per day!

- - -

Your ads here ($1/day)!

About the privacy policy
How Google uses data when you use our partners’ sites or apps
Post there to report content which violates or infringes your copyright.