Работещите за "жълти дребни пари" пратили близо 2,4 милиарда долара
На вниманието на субекта и всички като него, които си мислят, че всички или повечето български граждани в чужбина (или бивши български граждани в чужбина) работят за "жълти дребни пари". (Това може и да учуди, с право, по-трезвомислещите и по-запознатите, но има и такива мнения, цитирам въпросния субект, който ми беше писал така:
Така става, като търсят лесното. Ама лесно няма. Затова огромна част българи робуват за жълти дребни пари да прислужват на чужденци. Слуги, не работници. Някои и за роби ги вземат (ето тук е частта с тоталната липса на късмет).
)
Та, ето как "робуващите за жълти дребни пари" пратили
близо 2,4 милиарда долара:
https://www.segabg.com/hot/blizo-24-mlrd-dolara-sa-izpratili-bulgarskite-emigranti. Забележете, че това не е пълната, реална сума, защото например при нея не са отчетени неща като "пренасяне на пари в брой".
Дано, след този материал (базиран на нов доклад на Световната банка) на разни такива субекти, поне малко, да им се е изяснило, че повечето хора, когато са в чужбина изкарват повече пари, отколкото по родните си места. Разбира се, има и
изключения - аз например съм в държава, където средният доход е, горе-долу, колкото този в България, но аз, по принцип, не съм икономически емигрант (не съм дошъл в Китай заради парите), а съм политико-културно-исторически емигрант (избрал съм Китай по политически, културни и исторически мотиви). Сред другите изключения са такива, които макар и в страни с по-големи заплати, получават пак приблизително същите доходи както в България, защото просто им отиват много разходи за квартирата и/или други неща там (но предпочитат да си стоят в чужбина, заради други, непарични, предимства, които намират за себе си). Въпреки изключенията обаче, тези близо 2,4 милиарда и останалите непреброени суми, не се изкарват от хора, които получават само "жълти дребни пари".
От статията се разбира също така, че пък и 221 милиона долара са изнесени от България, от работещите там, които пък са от още по-бедни държави. Това също,
би трябвало, да говори нещо на субекта и онези като него - че много хора в чужбина получават повече пари, отколкото биха получили в родините си. Както има небългарски граждани (или бивши такива), които от България пращат 221 милиона в чужбина, така и има български граждани (или бивши такива), които пък пращат близо 2,4 милиарда в България от чужбина. Прости факти, но, за съжаление, не се осъзнават от някои субекти.