☯☼☯ SEO and Non-SEO (Science-Education-Omnilogy) Forum ☯☼☯



☆ ☆ ☆ № ➊ Omnilogic Forum + More ☆ ☆ ☆

Your ad here just for $2 per day!

- - -

Your ads here ($2/day)!

Author Topic: 46 СУПЕР-УЛТРА ГОЛЕМИ бисери за SEO  (Read 599 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dimitroff

  • Разбирач & играч
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 694
  • SEO-karma: +300/-3
  • Gender: Male
  • Разбирач, играч и предприемач.
    • View Profile
    • Много ме кефи тоя predpriemach!!!
46 СУПЕР-УЛТРА ГОЛЕМИ бисери за SEO
« on: November 09, 2018, 06:56:52 PM »

Яки бисери за SEO-то


Представям ви супер-ултра големи и мноо, мнооооо яки ;D ;D ;D бисери за SEO-то, с които много от нас оптимизаторите сме се чудили да се хилим ли или да плачем.





Сещам се само за тези, които съм срещал споделени от колеги и които пряко съм виждал.

1. Сложете в ключовите думи и "секс", защото в Интернета това се търси основно.
А после, че ще те пореже търсачката, защото сме излъгали с думи, които не отговарят на съдъражанието (и че сме влезнали в adult филтрите) няма лошо а? ;D

2. Той сайтът ми е само на български, но ми се иска да видя как ще се приеме и на германския пазар, затова направете SEO и за немския Гугъл.
Че какво по-лесно от това? Щом има български и за японския Гугъл е лесно сеото! ;D

3. За какво ни е оптимизация, че то ние без нищо да оптимизираме си излизаме първи по името на сайта в Гугъла!
Ами супер! Че то какво друго има да излиза в Гугъл на 1во място от един сайт, освен името му? Някои и толкова не могат! ;D

4. Искаме да ни намират само тези хора, които със сигурност ще купят. Не искаме да си хабим трафика за Сульо и Пульо!
Това е много добра идея и сигурно е достойна за ново име "ултра-мега таргетиран трафик". Ако един оптимизатор не може да ти направи сайта таргетиран за само тези, които "със сигурност ще купят", това оптимизатор ли е въобще? ;D

5. Аз Ви предлагам да направим добро впечатление на Гугъл като сложим техните реклами безплатно в нашия сайт!
Как по-рано не се бях сетил? Че може ли Гугъл да не се впечатли от непоискана реклама? Даааа, не може да не са направили Гугъл-алгоритъм, който ще отчита точно това "Ти нас уважаваш ли ни?" упс, "Ти нас рекламираш ли ни безплатно?"  ;D

6. Как можем да се свъжем с Гугъл за да разберем кога ще се появи сайтът ни там?
Имах им някъде записан телефонния номер на секретарката, ама в кой джоб съм го оставил? ;D

7. Добре де, ама не може ли да излъжем с нещо Гугъла, за да може по-бързо да сме напред в класацията? Трябва ни за след една седмица!

Още не разбрали какво е СЕОто, а вече мислят като black hat оптимизатори!  ;D

8. Заложете колкото се може повече ключови думи! Може и да не са пряко свързани с основната ни дейност.

Това също е достойно за собствено име "Ултра-мега нетаргетиран трафик"! Важното е думи да има и да ни посети даже примерно баба Юрдечка, която е попаднала случайно търсейки "котлон" и да очакваш да чете за "Фазов регулатор на мощност"! А бе трафик да има, пък баунс-а да си гледа работата!  ;D

9. Извънредно сме притеснени, че през последните няколко месеца показателят "bounce rate" е падал много драстично. Сигурно не сте му обърнали внимание на този проблем, но молим той да бъде поправен максимално бързо!
На някои (в пример 8) видяхме, че не им пука за баунса и сигурно не знаят какво е, за да им пука. Тук обаче имаме хора, които поне са го видели, знаят че го има, но не знаят, че той трбва да е паднал, защото означава нивото на посетителите, които като са видели сайта ти и са го напуснали веднага неудовлетоворени! ;D

10.  А ако, примерно да кажем, ни е скъпичко да ни позиционирате на 1ва страница, колко ще струва, ако решим, че искаме да сме, например, на 3та страница?

Трета страница! Какво по-добро от това? Може би 4та? Не се притеснявайте, хората "си умират от желание" да разлистват СЕРПа на търсачките като книга. Хоби им е! ;D

11. Какво можете да ни гарантирате?

Че 100% гаранции няма, защото алгоритмите днес са едни, а утре "не точно".  ;D

12. Според мен, ако сме първи в другите търсачки, Гугъл ще ни вземе насериозно, защото няма да иска да изостава от конкурентите си.

Конгениално! То и аз така си го мислех. Ако сайта на Осман от Пакистан е на 1ва в Яху, Яндекс и Дакдакгоу, не може Гугъл да не си кажат, че ще е срамота и те да си нямат Осман от Пакистан на 1ва страница. Че нали ще изостанат от конкуренцията бе! ;D

13. Моля изпратете ни всичките СЕО фактори, да видим с кои ще се справим сами и за кои ще си платим.
Хитро!  ;D

14. Преди да започнем работа с Вас, искам да знам колко са близки отношенията Ви с Гугъл?
Братовчед на зълвата на съседката на моя братовчед май работи за Гугъл. Достатъчно близки ли сме?  ;D

15. Аз не искам да поръчам СЕО услуги, а само да ме изслушате какво съм направил и да ми кажете дали трябва да е така.
Безплатен обяд? А, не бе, просто безплатна консултация!  ;D

16. Гугъл наказвал, задето имаш взето от друг сайт съдържание!!! Еееее, аз да не съм поет, бе да му се невиди?! Аз въртя търговията, не съм писател в крайна сметка!!! Тия американци голямата работа станаха!
Страшна логика и страшен морал! Не е поет, не е писател, значи дай да крадем чуждия интелектуален труд, ама ако може и Гугъл да не ни наказва за кражбата! ;D

17. Аз не мога да разбера как глупавите посетители се ориентират в сайта, а интелигентна търсачка, каквато е Гугъл, не може?!
Правилен въпрос! Навежда на философски разсъждения. ;D

18. Едно момче ни прави СЕО, изкара ни по едни думи напред, но като спряхме да му плащаме, явно направи нещо и пак сме назад по тези думи!
Мхм! Специалист по негативно SEO, ясна работата... или, чакай, да не би да е, защото не знаем, че SEO-то не е еднократен процес? Тц, едва ли! 100% някакъв, който вместо да си гледа новите проекти и да взема пари им прави негативно сео, защото го е яд, че вече не му плащат! ;D

19. Онези момчета от дизайн-студиото, където им поръчахме сайта, ще се свържат с Вас. Аз съм говорил с тях, да ви зададат въпросите си относно СЕО, и че Вие ще им кажете какво да оправят, за да тръгнат нещата!
Ама разбира се! Те щом са дизайнери сигурно и от СЕО разбират. Като ортопедите, които сигурно и от кожни болести разбират, колко му е? И да, най-важното, така ще спестим пари, защото оптимизаторът няма нужда да се храни и ще обучи безплатно дизайнерите на оптимизация! Гениална идея! ;D

20. Ще се справя и сам със СЕО-то, Вие само ми кажете откъде да си въвеждам думите?
;D

21. Друг вариант на "20.": Я кажете само къде трябва да кликам, че да стане СЕО-то?
;D ;D

23. Статистиките на сайта ли? Ами Вие не може ли да се обърнете към Google? Нали все пак с тях работите.
;D Че как? Може, ама не сме се сетили. Гугъл - наш пръв колега! ;D

24. Ясно ни е, че дублираното съдържание е лоша идея, но Вие нямате ли някакъв код, с който да кажем на Гугъл да не гледа дублираното съдържание, а само останалото?
"Не гледай Гугъл моя "дупликейт"!" ;D ;D Да опитам с един код:
Code: [Select]
<code>Да не си посмял да ми гледаш дупликейта! Чшшшшшш, Гугъл! Ясен ли ти е кода!>[/glow]

25. Окей, а какви продажби ще ми гарантирате след 1 месец?
Гаранция "Франция", много ясно! ;D

26. "Есиоу"? Ние това го имаме инсталирано на сървъра! Даже лиценз купувахме!!!
Който има крава пие мляко. А... то кравата май бик... ;D

27. По принцип тези, които ни направиха сайта са ни го оптимизирали изцяло. Вие само трябва да го регистрирате в Гугъл, за да може да го виждаме там.
Щом го няма в Гугъл СЕРПа ясно колко "изцяло" са го оптимизирали.  ;D

28. Няма как да Ви кажем адреса на сайта си, защото ако не приемем офертата Ви не сме сигурни дали няма да му навредите.
Прави са хората! Всеки оптимизатор трябва да е врачка и сам да се досеща за кой сайт става въпрос!!! ;D

29. Горе-долу в кои часове през деня ме посещава ботът?
Мииии ще го питам и ще ти кажа. Ние с ботът редовно си пием ракийката. ;D

30. Ей, гледай какво нещо е това монополът!… Вместо Гугъл да види колко ценна информация има в сайта ни и сам да го сложи най-отпред, ние трябва едва ли не да се доказваме пред него! Ама никой не е по-голям от Гугъл и ще му играем по свирката, няма как…
ЗЛАТЕН!  ;D

31. Значи, когато Гугъл ще влиза в сайта, само звънкаш едно телефонче да пуснем нещо ново! Така няма да се налага ежеседмично да пишем някакви нови неща!
Сигурно става дума за "ботът на Гугъл", да, същият с който си пием ракийцата. Колко му е когато влиза в сайта да ми звънне едно телефонче, пък аз също да звънна едно телефонче на такива предвидливи хора?  ;D

32. Не мога аз да се правя на писател! Не може ли да разработите някой скрипт, който да взима съдържание от други сайтове и да го поставя автоматично в нашия?
Отново на принципа "не мога, значи да откраднете!", а да помислим да си платим за написване на съдържание на някой копирайтър? А да помислим, че Гугъл наказва за крадено дублирано съдържание? М? :D ;D

33. Е, добре де! Ние сме голяма, открита фирма (която постоянно се разраства)! Какво повече искат тези търсачки?!
Абе и аз това си го мисля! Имаш голяма фирма, постоянно се разрастваш. Защо тези търсачки искат да имаш сайт?! Не може ли просто да те изкарват в резултатите безсайтово? Все пак голяма и разрастваща се фирма е туй! Тези търсачки не са човек бе! ;D

34. В Гугъл-статистиките забелязахме, че хората идват предимно от Гугъл, но целта ни бе постепенно да започнат да идват в сайта ни, без първо да минават през Гугъл!
Ами това си е проблем! Защо тези хора минават през Гугъл преди да намерят сайта? Да не би да е, защото не го знаят и използват нещо да го търсят? Какво ли? Фенерче? Кибрит и свещ? Търсачка, може би?Гугъл, може би? ;D

35. Добре, само че как разбираме коя дума е важна за нас?
Я кажи ми, облаче ле бяло!... Че и аз да ти кажа ;D

36. Напоследък взех да забелязвам, че сайтът не е напред по всякакви думи!
Мъка! И аз искам да имам сайт, който да е напред по всякакви думи! ;D Който продава такъв, да се обажда! Плащам добре!!!

37. Кое е най-суровото наказание на Гугъл? (Питам, за да преценя как ще навреди на сайта ни.)
Най-суровото няма да навреди на сайта, а направо ще му види сметката, ако те премахне от СЕРПа и не си му осигурил достатъчното други източници на негугълов трафик! ;D

38. Ако копираме от друг сайт и сменяме заглавието, все пак, не е напълно копирано съдържание нали?
Естествено! Копирано съдържание със сменено заглавие не е като копирано съдържание с несменено заглавие. Има "голяма" разлика между двете и тя е заглавието! ;D

39. Опишете ни по дни какви резултати да очакваме. Някакъв "СЕО план"...
Добрият СЕО план е този при който резултатите са описани не по дни, а по часове и минути. Перфектният СЕО план е този, който освен час, минута включва и разписание за движението на "Бота на Гугъл"! ;D

40. Предполагам, че за тази цена, която ни давате, ако някой друг от нашия бранш Ви потърси ще му откажете СЕО, нали?
Естествено! От всеки бранш само по 1 клиент, защото за двама не достигат времето и силите! ;D

41. Всичко, което правите по СЕО-то на сайта го направете така, че да е скрито за конкуренцията ни!
Криптирано СЕО? ;D

42. За Гугъл оптимизацията разбрах, за линковете - също. Какво правим, обаче, с Файърфокс?
Браузваме, може би?  ;D

43. Аз четох доста по темата и знам, че ми трябва блог, за да излизаме първи в Гугъл, но се обръщам към Вас, за да питам дали още нещо друго не ми трябва?
Личи си, че човекът е чел! Блог! Че то какво друго трябваше за СЕОто?! Въобще нещо друго остана ли освен блога? ;D

44. 300 лева ти давам и искам да ми вземеш домейн, хостинг, да ми измислиш съдържанието (поне 20 страници) и накрая да ми направиш поне 30 картинки с фотошопа…
Съвсетно ми е да получавам толкова много пари за толкова "нищо работа"! Това струва максимум 3 лева, не повече! ;D

45. Ти за линк-билдинга не се притесявай, защото аз съм поръчал малко линкове от коментари на едно момче в един форум!
Линкове от един форум! Че то линк-билдингът избилден за вечни времена! Продължаваме с блога! ;D

46. СЕОто може ли да го започнете преди да сме направили сайта, защото искаме хората да са подготвени още преди да излезнем и със сайт на пазара?
Може! Защо да не може? Като няма сайт за оптимизиране, може да започнем да оптимизираме въздуха, за да са подготвени хората. ;D
Разбирач, играч, предприемач. Какво повече от това? ;)

MSL

  • Философ | Philosopher | 哲学家
  • SEO Mod
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 17690
  • SEO-karma: +814/-0
  • Gender: Male
  • Peace, sport, love.
    • View Profile
    • Free word counter
Re: 46 СУПЕР-УЛТРА ГОЛЕМИ бисери за SEO
« Reply #1 on: November 10, 2018, 01:41:02 AM »
 Има много подобни, свързани и с уебмастърите/уебдизайнерите и всякакви други сфери, в които хората (повечето от хората) не са специалисти.
 А онези, които мислят да лъжат и да крадат (без дори да осъзнават лошостта на тези действия) Гугъла и другите сайтове дори не са смешни!
 Прави впечатление и наплашеността, подозрителността на някои... Много може да се анализира в тези неща и от психологична, и от икономическа гледна точка, и от каква ли не, но няма да се впускам в анализи. Просто исках да взема малко отношение по така създадената тема.
A fan of science, philosophy and so on. :)

Деси

  • 🍀
  • SEO sr. member
  • ****
  • Posts: 349
  • SEO-karma: +179/-0
  • Gender: Female
    • View Profile
Re: 46 СУПЕР-УЛТРА ГОЛЕМИ бисери за SEO
« Reply #2 on: November 11, 2018, 01:29:12 AM »
Аз полекичка навлезнах в терминологията поне. В практиката не съм много, защото нямам сайтове за оптимизации.

Всеки в началото може да каже по няколко бисера. :) Няма да забравя как когато за първи път прочетох, че един сайт е голям и затова се ранква за всякакви думи. И докато разбера защо се ранква какви ли неща не си мислих. ;D Големината му като байтове ли го ранква? Многото му членове ли го ранкват? И чак след 1 година нещата ми се светнаха "самички". Ставало е на въпрос, че в сайтът има много съдържание, много различни теми и затова се ранквал за всякакви думи. ;D

MSL

  • Философ | Philosopher | 哲学家
  • SEO Mod
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 17690
  • SEO-karma: +814/-0
  • Gender: Male
  • Peace, sport, love.
    • View Profile
    • Free word counter
Re: 46 СУПЕР-УЛТРА ГОЛЕМИ бисери за SEO
« Reply #3 on: November 11, 2018, 02:42:10 AM »
 Абе, сега, вижте какво. То онзи, който го е казал това "Сайтът е голям, затова се ранква за всякакви думи." може да е имал точно това предвид (че имат много различни теми), но трябва да добавя 2 неща:
 1) Под "всякакви" не може да се разбира "всички" (едва ли някой е виждал сайт класиран добре за всички думи, каквото и да означава "ранква" в случая).
 2) Принципно човекът е прав, че "ранкването" (под това да се разбира "класиране") се дължи на този фактор (голямо количество разнообразно съдържание), но това не е всичко! Самото голямо количество разннобразно (и НЕкопирано, УНИКАЛНО) съдържание спомага за много други фактори, които подобряват ранкването (класирането): а) имайки много и разнообразни теми задаваш по-голяма вероятност хората да те линкват (да поставят връзки/линкове) по други сайтове като така се получава натуралния линкбилдинг, който увеличава пейджранка на сайта. б) паралелно с увеличаването на пейджранка (и други подобни алгоритми при отделните търсачки) многото линкове (връзки), за които става дума, допринасят за по-голяма посещаемост (носят допълнителен трафик), което пък допринася за евентуалното по-голямо разпространение на знанието за този сайт (рекламата му от уста на уста), регистрирането на повече потребители, които да генерират (пишат) още съдържание и т. н.
 Има и други моменти, които се въртят около "голямо, разнообразно и уникално съдържание", но няма да задълбочавам в конкретиките; единствено исках да изясня същността на това, за което стана дума. Количеството съдържание е важен, но не винаги определящ фактор. Измерено не в килобайти, мегабайти, гигабайти, а в обикновени изречения (за да е по-разбираемо за широките народни маси :) ) - сайт с 1000 изречения може да има по-голям трафик от сайт с 10000 изречения. Как така? Много просто. Представете си, че в сайта с 10000 изречения става дума само за непопулярни теми (и дори за необсъждани сред потребителите теми) като "Иринга", "Мванза", "Бай Пешо седнал на пейката пред блока и чел вестник." и др. Паралелно, представете си онзи със само 1000 изречения, че е посветен на по-търсени теми от рода на "Как да...?" ("Как да отслабна?", "Как да правя пари от интернет?" и други подобни). При първия може да не дойде и едно посещение, защото почти никой няма да се разтърси за Иринга, Мванза и бай Пешо, който седи на пейка пред блок и чете вестник. В същото време при втория сайт, дори и да не е класиран на най-първите позиции, все ще се намерят по 5-10-20 посещения на ден или седмица. Ясно е (от диалектиката), че количеството (само по себе си) също може да премине в качество, но както сме се убедили от разни наблюдения, за това се искат огромни количества и, следователно, по-добре е да се залага на качеството (а количеството - колкото може).
A fan of science, philosophy and so on. :)

boyanova6

  • SEO sr. member
  • ****
  • Posts: 369
  • SEO-karma: +212/-2
  • Gender: Female
    • View Profile
    • Сайт за бизнес
Re: 46 СУПЕР-УЛТРА ГОЛЕМИ бисери за SEO
« Reply #4 on: November 14, 2018, 10:33:24 PM »
Quote
3. За какво ни е оптимизация, че то ние без нищо да оптимизираме си излизаме първи по името на сайта в Гугъла!

Това ми държи челна позиция, защото е най-честата реплика, която чувам! Ама и останалите ги бива. Ако трябва да класирам от изброените кое най-много ме разсмя, значи ето кое печели първото място:

Quote
46. СЕОто може ли да го започнете преди да сме направили сайта, защото искаме хората да са подготвени още преди да излезнем и със сайт на пазара?

MSL

  • Философ | Philosopher | 哲学家
  • SEO Mod
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 17690
  • SEO-karma: +814/-0
  • Gender: Male
  • Peace, sport, love.
    • View Profile
    • Free word counter
Re: 46 СУПЕР-УЛТРА ГОЛЕМИ бисери за SEO
« Reply #5 on: November 15, 2018, 01:08:10 AM »
 Много обичам хората да се обаждат по темите, както в случая Боянова, защото (обикновено) това ме подсеща за нещо да добавя. В случая се сещам за едни много редки изключения - сайтове, които наистина НЕ се нуждаят от ОТМ (SEO), защото нямат никаква конкуренция (а и да имат микроконкуренция от други 2-3 сайта) също не е проблем, защото всички те ще излизат на първа (и единствена) страница. Ще дам теоретичен пример - в момента в Гугъл-резултатите излизат по няколко сайта, които съдъжат "ягодоберач" (108 резултата), "бананоберач" (73 резултата), "портокалоберач" (9 резултата), "доматоберач" (5 резултата), "кокособерач" (1 резултат), но за лимоноберач - нищо (0 резултата). Също нища няма и за "лимоноберачка", "лимонобераче" и "лимоноберачи". Е, ако някой направи сайт за лимоноберачи, то той ще е единствен в момента в тази лимоноберачна ниша. :) Целта му е постигната дори без да си я е поставял - на първа страница в Гугъл и на първо място. :) Това, разбира се, са редките изключения. Знаете колко трудно се намират свободни (и лесни) ниши. Повечето неща са заети (а доста от тях - отдавна заети).
A fan of science, philosophy and so on. :)

Tags:
 

Your ad here just for $1 per day!

- - -

Your ads here ($1/day)!

About the privacy policy
How Google uses data when you use our partners’ sites or apps
Post there to report content which violates or infringes your copyright.