☯☼☯ SEO and Non-SEO (Science-Education-Omnilogy) Forum ☯☼☯



☆ ☆ ☆ № ➊ Omnilogic Forum + More ☆ ☆ ☆

Your ad here just for $2 per day!

- - -

Your ads here ($2/day)!

Author Topic: Споделям  (Read 4682 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MSL

  • Философ | Philosopher | 哲学家
  • SEO Mod
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 17681
  • SEO-karma: +813/-0
  • Gender: Male
  • Peace, sport, love.
    • View Profile
    • Free word counter

Една подвеждаща притча


 Ето една подвеждаща притча за любовта, богатството и успеха: "Веднъж в едно село една жена видяла трима старци да седят пред къщата ѝ. Седяли там от доста време.
Жената излязла навън и казала:
-Не ви познавам, но видях, че стоите тук от дълго време и сигурно сте гладни. Моля, влезте да хапнете нещо.
Един от тях попита:
Стопанина у дома ли си е?
Тя отговори:
-Не.
-Тогава не можем да влезем - казали мъжете.
Жената се прибрала. Вечерта, когато съпругът ѝ си дошъл, тя му разказала за хората, които седяли отвън и всичко, което се случило.
Той казал на жена си да отиде и да помоли тези мъже да влязат и да хапнат с тях.
Тя излязла и им казала:
-Съпругът ми си е вкъщи. Той ви кани всички. Моля, влезте вътре и хапнете заедно с нас.
Те отговорили:
-Ние не влизаме заедно в една къща.
Когато тя попита защо, един от старците обяснил.
Посочвайки един от приятелите си, той казал:
-Името му е Богатство. Ако той влезе с вас, домът ви винаги ще бъде пълен и богат.
След това, посочил другия старец:
-Той е успехът. Ако той влезе, винаги ще имате успех във всяко начинание, което започнете.
След това се представил като Любовта.
-Ако вляза, домът ви винаги ще бъде изпълнен с любов.
След това ѝ казал да влезе и да обсъди със съпруга си кой от тях искат в дома си.
Съпругът ѝ бил много щастлив да чуе това и казал:
-Нека поканим Богатството. Нека да дойде и да напълни дома ни богато.
Жена му не се съгласила и казала:
-Защо не поканим Успеха?“
Снаха им чула това, дошла при тях и предложила:
-Няма ли да е по-добре да поканим Любовта в дома си?
Тогава домът ни ще бъде изпълнен с любов завинаги.
Съпругът и съпругата се съгласили.
Жената отново излязла и казала:
-Кой от вас е Любовта? Моля, влезте и бъдете наш гост.
Любовта станала и тръгнала към къщата. Тогава другите двама също станали и тръгнали след него.
Жената учудено попитала:
-Казахте, че не можете всички да сте заедно. Поканих само Любовта. Защо всички влизате?
Старците отговорили:
-Ако  бяхте поканили Богатството или Успеха, тогава другите двама щяха да  останат отвън, но тъй като каните Любовта, където и да отиде той, ние вървим с него.“
Навсякъде, където има Любов, ще последват Богатството и Успехът." ❤️

 Коментирах, че: "Обратното: без успех и капитал, никой не те обича, освен ако не си много красив."
A fan of science, philosophy and so on. :)

MSL

  • Философ | Philosopher | 哲学家
  • SEO Mod
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 17681
  • SEO-karma: +813/-0
  • Gender: Male
  • Peace, sport, love.
    • View Profile
    • Free word counter
Суеверие относно привличането
« Reply #61 on: March 17, 2024, 10:04:21 PM »

Суеверие


Това "Пожелавайки си или мечтаейки за нещо, вие привличате хора, които по един или друг начин са свързани с вашата мечта. Веригата може да е дълга или къса..." определям като суеверие. Опитайте да си мечтаете за банки и милиарди, да видим колко банкери, милиардери и други "свързани" ще привлечете.  ;D
A fan of science, philosophy and so on. :)

Dimitroff

  • Разбирач & играч
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 694
  • SEO-karma: +300/-3
  • Gender: Male
  • Разбирач, играч и предприемач.
    • View Profile
    • Много ме кефи тоя predpriemach!!!
Езиковедско
« Reply #62 on: March 18, 2024, 05:10:32 PM »
Ей ви едно езиковедско:

- Извинете госпожо, мога ли да Ви питам нещо?
- Да...
- Какво значи "подкаст"?
- То часът свърши, звънецът би, следващия път ако остане време ще ти обясня... Други въпроси имаш ли?
- Имам. Как да си преведа думите "бъгясан", "сийдване", "унисекс", "компромат", "башфишинг", "имиджмейкърка", "неформал", "пърформативност", "тролове", "блъпърче", "посткомуняга", "емотикон", "фючъринг", "геймърство", "крашнат", "тийзър", "пишманлобист", "юпи", "импийчмънт", "разкешвам", "опция", "акаунти", "омбудсманка", "шернато", "лустратор", "клъстърче", "реститутка", "трашове", "копипействане", "блърнато", "инфлуенсърка", "кейфоровец", "мутрафон", "хормоняга", "натуитено", "тагване", "клипаджийски", "деджендъризация", "блокбъстър", "ултраси", "минитрейлър", "чалгарокичаджия", "диверсификация", "евроскепсис", "инфантяга", "кикофове", "хакване", "промотърка", "хипертурбоинжекцион", "ефбетаджия", "офшорковци", "психокилър", "зомбиране", "памперсдемокрация", "трейсър", "шизоид", "мегаодит", "парламентарджии", "суперманиашки", "фитнесарче", "плеймейтка", "антипатяга", "ъпгрейд", "изпонадрусани", "дрифтър", "силиконка", "брейнсторминг", "хейтъри", "Абсурдистан" ...
- Ама ти 80 листа тетрадка си изписала, бе дете! Няма ли "Гугъл" за теб, та ми губиш времето? Я по-добре учи по моя предмет, че той е най-важният! Чете ли урока за утре?
- Да.
- И какво прочете, я да видим?
- Имаме за Паисий. Той казва в своя "бестселър": “Ти, българино, не се мамѝ, знай своя род и език и се учѝ на своя език!”
- ... (госпожата е "мютната") ...
 ;D
Разбирач, играч, предприемач. Какво повече от това? ;)

MSL

  • Философ | Philosopher | 哲学家
  • SEO Mod
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 17681
  • SEO-karma: +813/-0
  • Gender: Male
  • Peace, sport, love.
    • View Profile
    • Free word counter
Относно религиозността на Айнщайн
« Reply #63 on: March 19, 2024, 01:44:55 AM »
Айнщайн е наричал Библията детинщина и се е определял понякога като агностик. Горното е недоказана история, източник: https://www.politifact.com/factchecks/2019/jun/05/viral-image/no-evidence-einstein-said-evil-results-lack-gods-l/
A fan of science, philosophy and so on. :)

Nadia

  • Сладко миньонче
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 619
  • SEO-karma: +189/-0
  • Gender: Female
  • Миньонче
    • View Profile
    • СУ
Молитва на Екзюпери
« Reply #64 on: March 31, 2024, 05:22:15 AM »

Екзюпери имал молитва!


Тази малко позната молитва е написана от Антоан дьо Сент-Екзюпери в един от най-тежките периоди от живота му. 🙏 <3

Молитвата на Екзюпери

„Господи, моля те не за чудеса и за миражи, а за силата на всеки ден. Научи ме на изкуството на малките крачки.

Направи ме наблюдателен и находчив, за да мога в пъстротата на ежедневието навреме да се спирам на откритията и опита, които ме вдъхновяват.

Научи ме правилно да разпределям времето в живота си. Дари ми тънък усет, за да различавам значимото от маловажното.

Моля те за сила за въздържание и мярка, за да не пърхам и да не пълзя в живота, а разумно да планирам деня си, да мога да видя върхове и далечни простори, а понякога даже да имам време за наслада от изкуството.

Помогни ми да осъзная, че илюзиите не помагат с нищо. Нито спомените от миналото, нито мечтите за бъдещето. Помогни ми да бъда тук и сега и да възприемам тази минута като най-важната.

Опази ме от наивната вяра, че всичко в живота трябва да върви гладко. Дари ми ясно съзнание за това, че сложностите, пораженията, паденията и неудачите са естествена част от живота, благодарение на която растем и съзряваме.

Напомняй ми, че сърцето често спори с разума.

Изпрати ми в нужния момент някого, който има силата да ми каже истината, но би го направил с любов.

Знам, че решението на много проблеми е в изчакването. Затова научи ме на търпение.

Ти знаеш колко силно се нуждаем от приятелство. Направи ме достоен за този прекрасен и нежен дар на съдбата.

Дай ми богата фантазия, за да мога в нужния момент, на нужното място, мълчейки или говорейки, да подаря някому нужната топлина.

Направи ме човек, способен да достига до тези, които са стигнали дъното.

Опази ме от страха да не пропусна нещо в живота.

Дай ми не това, което искам, а онова, което действително ми е необходимо.

Научи ме на изкуството на малките крачки.“ 🌹
Mieux vaut être seul que mal accompagné.
 

 

Your ad here just for $1 per day!

- - -

Your ads here ($1/day)!

About the privacy policy
How Google uses data when you use our partners’ sites or apps
Post there to report content which violates or infringes your copyright.