☯☼☯ SEO and Non-SEO (Science-Education-Omnilogy) Forum ☯☼☯



☆ ☆ ☆ № ➊ Omnilogic Forum + More ☆ ☆ ☆

Your ad here just for $2 per day!

- - -

Your ads here ($2/day)!

Author Topic: Милано, Италия? Пазете портфейла си добре и учете италиански добре! А пък тока..  (Read 1359 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MSL

  • Философ | Philosopher | 哲学家
  • SEO Mod
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 17690
  • SEO-karma: +814/-0
  • Gender: Male
  • Peace, sport, love.
    • View Profile
    • Free word counter

Милано, Италия - джебчийство и езикови неудобства (ако не ви убие токът)


  Тази статия е с цел да ви предупреди за някои беди в Милано, Италия и затова ще я напиша по-стегнато и без излишни "литературни украси".
 Приятел (български гражданин) пристига за първи път в Милано (което се намира в Северна Италия). Още с пристигането му отмъкват портфейла с всичко вътре (той, че не е бил предпазлив - не е, защото не трябва да се държи всичко в портфейл, както в неговия случай - пари, лична карта..., но туй не оневинява крадците и всички отговорни в Милано, които не са в състояние да предотвратят това.) Като говорим за "това", то не е само туй, че на него са му откраднали портфейла - човекът казва, че полицията там почти не присъства (а от запитаните къде е полицейският участък половината не знаели). Как да е, все пак намира един такъв участък и там съзира опашка от народ с откраднати неща (включително три китайки и един китаец)... Човекът говори китайски и понеже видял, че китайките си говорят добре италиански, успял да навие една да му помогне с превода, защото отчетът се подавал написан на "перфектен италиански", а и трябвало, и лично да го бил написал. Ако не можел да пише на италиански и искал на английски - трябвало на някакво друго място да ходи. В първия момент аз си помислих, че са искали да го разкарат и са си измислили това езиково оправдание, но после видях, че наистина имат такова правило там - ето го, удостоверено със снимка лично от него:
(Ако някой не разбира английския - превеждам, че пишат, че приемали рапорти само на италиански език. За различни/други езици, ще се ходи до някаква QUESTURA... и това е положението!)
 

А сега и за доста по-опасен проблем - токовия!

Човека за малко да го убие ток в Милано (в хотела му). Ето за какво става дума (направо като комедия звучи и ще видите защо, когато стигнем до снимките, но по-скоро е трагикомично):
 Значи, аз понеже не съм надхвърлил много познанията си от средното училище по електроника и електротехника, просто ще цитирам, почти дословно, какво ми писа въпросния човек от Италия:

"Освен това не знам дали е така навсякъде, но поне в хотела в който съм - щепселите са различни от тези в България... Дадоха ми адаптер. Което е по-страшно обаче - поисках ютия, дадоха ми, пак с някакъв адаптер; тъкмо да я изключа преди малко и ме трясна токът. Добре че не се убих! Погледнах - адаптерът има още два някакви извода, и те абсолютно неизолирани! Абе, тая Италия много опасно място ще се окаже!
 ... Сега видях - значи ютията е с китайски стандарт накрайник, и е нужен адаптер, а отделно още един адаптер за тукашния стандарт, два адаптера навързани един след друг - ако беше само този на ютията, той щеше да контактува в контакта на стената така, че двата други опасни извода да са скрити... ама с два адаптера - и който пипне без да гледа - да бди Господ над него! Този адаптор трябва да го снимам, такова творение на техниката просто няма!"
 

Та ето ги и умопомрачителните снимки!

Ако не го познавах, щях да си мисля, че е някакъв "електротехнически хумор" всичко това, но, уви. Снимките:

Както се казва - щеше да е смешно, ако не беше тъжно.

 Обобщение: Най-важното е да не ви убие токът, защото иначе няма да имате възможността да научите по-добре италиански, за да можете да се оплаквате безпроблемно навсякъде, когато срещу вас бъде извършено някакво престъпление!
« Last Edit: December 14, 2016, 11:04:21 PM by MSL »
A fan of science, philosophy and so on. :)


MSL

  • Философ | Philosopher | 哲学家
  • SEO Mod
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 17690
  • SEO-karma: +814/-0
  • Gender: Male
  • Peace, sport, love.
    • View Profile
    • Free word counter
 Ето и още. Човекът прати снимков материал и поясни, че: "Аз по-скоро като материал за да си допълним статията за Милано го пращам." и аз с удоволствие споделям за всичкологичните ни посетители, читатели, приятели и спонсори (шегичка - още няма такива)! ;D (Има и история за "кана-убиец", но за нея малко по-късно.)

 Та, ето на и снимковия материал:

- и - Милано нощем.

- - улици, подлез и черен младеж, който май продава чанти.

- - бял просяк с куче с дрешка.

- - черна двойка и други хора по улицата.

- - представители и на други раси и расови типове по улиците на Милано.

- - Сграда "Questura".

- , , - незабравима станция/гара.

- - в крайна сметка се добра жив до България, София. :)

 А ето и за каната-убиец: Случката станала в друг хотел там:

"А тук също електрообслужването не е на ниво - самоварящата кана е самоубиец - не й действа автоматичното изключване, аз пък не обърнах внимание и стана чудо - самонаводни се, после укъси и накрая поне дефектнотоковата защита явно сработи та целият ми ток изгасна... сега пуснаха тока и смениха каната с нова."
 
 Дано допълнението в тази Милано-тема да е полезно поне за един човек на този свят! 8)
A fan of science, philosophy and so on. :)

Tags:
 

Your ad here just for $1 per day!

- - -

Your ads here ($1/day)!

About the privacy policy
How Google uses data when you use our partners’ sites or apps
Post there to report content which violates or infringes your copyright.