☯☼☯ SEO and Non-SEO (Science-Education-Omnilogy) Forum ☯☼☯



☆ ☆ ☆ № ➊ Omnilogic Forum + More ☆ ☆ ☆

Your ad here just for $2 per day!

- - -

Your ads here ($2/day)!

Author Topic: Разни беседи, спорове и мнения от отминалите години  (Read 33879 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

MSL

  • Философ | Philosopher | 哲学家
  • SEO Mod
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 17688
  • SEO-karma: +813/-0
  • Gender: Male
  • Peace, sport, love.
    • View Profile
    • Free word counter
Големи майтапи
« Reply #180 on: December 22, 2022, 03:56:08 AM »
 Големи майтапи от едно време (Около 2006 година или по-рано.)

"Относно делото

Здравейте, Z.,
Аз съм администраторка. Предлагам Ви, вместо да се съдим помежду си, да ни дадете всички данни за лицето с ник "..", което се представя оше като "Д.", "Т." или "Г. К.", за да заведа делото аз. Искрено се надявам данните Ви да са достоверни, останалото е наша работа.
Освен това, ще ви предупредя, че нивото на нашия форум е друго и тук не се допуска език, какъвто вие употребявате. Контролирайте се, за да не се трият системно нещата, които пишете и да не последва бан.

=======

 аз съм от админисрацията. Имам специално предложение до потребител с име "З.", който възнамерява да съди нас и въпросният Г. К.
Изпратих му лично съобщение, но понеже не съм сигурна, че ще го получи скоро, ще Ви помоля да му го предадете като дупликат по каналите на ... .бг, за да можем да осъществим по-скорошен контакт. Доколкото знам се познавате и няма да ви представлява затруднение. Предварително Ви благодаря за съдействието!
 Ето дупликатът, който трябва да бъде предаден:
 ...
----------

 Subject: Готово,

както виждате нещата се наредиха и изчистиха. Радвам се, че се разбрахме с вас. Ако може да си позволя само едно уточнение:
Не съм изчела отблизо всеки довод и доказателство в споровете ви и няма да вземам страна, но, в качеството си на специалист искам да ви кажа, че от това, което забелязах при развитието на спора от последните дни наистина вашият администратор - "Ч. С.", когото наричате "O. M." се опита да промени един гиф, което се отрази на всички постове, след което си го призна. По-късно, по някакви причини, реши да заблуди Вас и останалите като направи нови изялвления. Пиша Ви това, за да Ви предупредя да сте внимателен с този човек, който е от типа хора, които биха настъпили и най-близките си, за да си запазят дребната душа. Приемете го като жест на подкрепа от моя страна, тъй-като сте ми по-симпатичен и не само, заради това, че сте роднина на М. В. :) Още по-малко не и за да защитавам Т. (К.). Правя го от добро сърце и уважение!
Благодаря ви и аз за разбирането!
Всичко добро на Вас и на семейството Ви!

----

 Б., ставаше въпрос за потребителят З., който в нашият форум се регистрира като "З.". За щастие осъществихме контакт с него и се разбрахме, но, все пак Ви благодаря за готовността за съдействие!

 За Г. К. - не съм проследила това, за което говорите, но се надявам да не ме лъжете. Ако всичко, което казвате е вярно, бих се погрижила да се вземат мерки. Като за начало, понеже съм любителка на поезията и уважавам искрено всеки един творец на словото (въпреки, че сама не пиша, но нима всеки запалянко може да играе футбол?:) Нима всеки любител на поетичното може да е и поет?), много ме възмути това, което казвате:
Quote
Заради него вече се отказах да пиша и в История, и в Поезия.
Ето защо ще ви помоля да се погрижите да ми предоставите линкове от форумът ни "Поезия", където се е случило противоречието Ви с него, за да мога да го използвам като повод! И един-два линка са достатъчни, за да ми покажете, а, отделно и аз да покажа на колегите си как в "Поезия" той ви е казал нещо лошо или Ви е провокирал или каквото там е станало, вие знаете по-добре от мен.

 След това може да обсъдим поведението му в "История", "Бойни изкуства" и др. места, където сте спорили, за да анализираме заедно с Вас ситуацията!
                          И на Вас всичко добро!
                                               _______

Благодаря Ви ! Моите Уважения !

Сега може и да затриете и ник Z. , че е само баннат по IP , та за да Ви пиша от новия си ник , трябва да си сменям IP-то , защото сте баннали служебния ми :)

Хм , направили сте бърза справка за мен , а как така Ви се видях симпатичен ?! Аз съм грозен тип , а като някой ме предизвика с простотии , подвеждаща информация , откровенни лъжи , и т.н. , понякога не мога да се сдържа и си "отпускам езика" .

Надявам се , някой път и аз да мога да ви услужа с нещо .
Желая Ви всичко добро и на Вас и на семейството Ви !

С Уважение
___________

Subject: Информация

Здравейте!

Имах предвид, че сте ми по-симпатичен като начин на действие - пряко и мъжествено, а не подмолно, както вашият администратор и на такава база Ви сравних. Иначе не Ви познавам визуално, но смятам, че сте си нормален човек. Както и да е, това не е важно.
Относно вулгарният език - забравила съм го, няма нужда да си спомняме тези неща. Радвам се, че сега всичко е чисто.
И последно - относно IP - адресът не знаех, аз само разчиствах темите, а също изчистих и тази, за която ме помолихте. Вероятно отношение към бана Ви има B.Y., а аз не съм оторизирана да се намесвам в действията на колегите си, както те не се намесват в моите. Нещо като неписано правило, което няма как да не спазваме, за да върви добре сътрудничеството и бизнесът. Предполагам, че ще ви изслуша и ще вземе правилното решение. Аз, с каквото можах, се опитах да помогна и да съм полезна.
Моля всичко казано да си остане между нас!
Благодаря Ви за добрите думи
________


  С цялото ми уважение, но започвам да си мисля, че просто лично сте настроен към него, дотук не можахте да ми дадете никакви убедителни доказателства за твърденията си. Ще отделя от времето си и ще се обоснова подробно, като в замяна очаквам от вас или да направите същото или да не подвеждате хората за сметка на личните си пристарстия към когото и да било.

 1.
Quote
В "Поезия" той не се прояви, но използва писаните ми там стихчета, за да ми се подиграва. Те не са някаква професионална работа, но са си мои и идват от сърцето ми...

  Вие казахте, че сте се отказали заради него да пишете в "Поезия", сега се оказва, че той дори не се е появил там. Извинявайте, но това е подвеждане! Сега казвате, че ги е използвал, за да Ви се подиграва. Ще се съглася да приема новата ви теза, но искам линк (доказателство), за да преценя дали това е подигравка и при какви обстоятелства се е случила. Съветвам Ви да сте много коректен!!!

2.
Quote
Гледам, че в "История" са позачистени разни неща и повечето спорове с него ги няма, но примерно тук:
...
може да се види типичния му стил на писане към мен.

 Не съм Ви питала за "История" все още, исках да изясним случая с "Поезия", но щом повдигате въпроса - добре, като междувременно, няма да забравя, че не сме изяснили първият въпрос. Напомням ви, че сте длъжен да покажете линк, в който се е подигравал с поезията Ви, за да преценим и изследваме нещата!

 За линкът ви от история:

1. Вие сте го нападнали с провокативната дума "бисер". Доколкото виждам той се е противопоставил на тезата, че онези хора, свързанис Куберовите прабългари нямат право да се наричат "българи" и е казал, че, по такава логика, ние не бива да се наричаме така, понеже сме доста славянизирани. В отговор на това, без да проследите диалогът, сте изнесли извън контекста неговото изречение и сте го провокирали с "бисер".
 След това виждам, че Ви е обяснил основанията си така:
Quote
Б., БУЛГАР идва от самоназванието на прабългарите. Техните най-преки потомци са чувашите и татарите. От колега те биват обявени за "североизточни племена". В същото време славянизиран народ като Дунавските българи, в чийто жили тече също така турска, норманска, византийска и прочие кръв, е окупирал само за себе си названието "БЪЛГАР"... Защо и на какво основание?
2.  И ТУК СТЕ СЕ ОПИТАЛ ДА МЕ ПОДВЕДЕТЕ:

Quote
По принцип не претендирам, че разбирам кой знае какво от история, но точно в онзи период четях няколко книжки на Божидар Димитров, който по принцип ми харесва и го имам за авторитет и си спомням, че като го посочих като място от където черпя материал - реакцията на господина с йерогрифите беше нещо от сорта - "Ми той Божидар Димитров нищо не разбира, ти мен ме слушай, аз съм прав!" и никакви извори не спомена...


 Вижте какво Ви е отговорил за Божидар Димитров:
Quote
1. Божидар има ценни попадения, но е привърженик на тезата за индоевропейския произход на прабългарите. ето защо като прабългарист не е популярен.

 Нима ме смятате за толкова ограничена, че да не мога да прочета какво сте си писали? Обиждате ме, откровено!
 На всичко отгоре, Божидар Димитров е разкритикуван и от друг участник в дискусията Ви, ако не сте обърнал внимание!
 За източниците - като човек, който се занимава с история, мога да Ви кажа, че колкото той не е посочил, толкова и вие не сте посочил.  Вие сте се позовал на автор - Б. Димитров, а и той се е позовал на автор- Д. Александров, по-известен като "Доктор" Дориян Александров.

Quote
Иначе имаше една тема за "Играчките бомби", или нещо подобно от където започна всичко, но не мога да я намеря...

 Какво е това "всичко"? И, ако е нещо като това с "В "Поезия" не е идвал, ама аз така си говоря", искрено Ви моля да ми го спестите!


 
Quote
Последно - ако Ви се занимава с анализа на въпросния индивид, мога да Ви препратя някои от последните му лични съобщения към мен. За жалост не пазя по-старите му, а те бяха още по-пиперливи...

  Искам само линкове от публичните му съобщения, НО КОРЕКТНИ, а не като тези, с които се опитахте да ме подведете.
                                    Поздрави и на Вас!
_____

  Господин Б., явно с Вас не можем да се разберем. Надявам се това да е просто недоразумение, а не целенасочена подигравка от Ваша страна. Ще Ви обърна внимание на 2 неща и, ако все още смятате, че имате какво да ми кажете - направете го.
 Първото е, че на два пъти Ви помолих да изясним случая "Поезия". Казахте, че сте спрял да пишете заради него. След това казахте, че той не се е явявал там, но се е подигравал със стиховете Ви. Поисках Ви линк, но Вие не ми давате такъв, за сметка на това първо започнахте да говорите какво се е случило в "История", а сега ми давате нещо, което е...ИЗТРИТО! Извенете ме, но това не е линк. Линкът е връзка към съответен НЕИЗТРИТ пост. Ако нещо е изтрито, то означава, че е дезактуализирано и не е обект на разговор. Предполагам и на Вас няма да Ви е приятно, ако Ви напомня как го нападнахте в ИЗТРИТА тема с думите "Какво ли ще каже жена ти, ако разбере, че си падаш по мен?" и как го изкарвахте в няколкото си поредни постинга там хомосексуалист. Не си мислете, че, ако някой не пише не чете. Не можете да си представите колко "читатели" има. Ако той ми се оплаче за това, аз няма да го приема за аргумент, защото тези Ваши нападки са ИЗТРИТИ. Ето защо, МОЛЯ ВИ, ако имате реални доказателства - предоставете ги.
 Второ,какво стана с "така започна ВСИЧКО" в темата за "Играчки-бомби" в "История"?
 И, кажете ми как можете да обясните това, че в един от последните си постинги К. Ви е защитил и е направил реклама на школата Ви?
 И така, ще Ви обобщя накратко, за да съм максимално сигурна, че ще ме разберете:
-Искам линк, където той обижда поезията Ви.
-Искам да видя как е започнало "ВСИЧКО" в темата "Играчки-бомби".
   Моля, отговаряйте точно и ясно, нека ценим времето и интелигентността си взаимно.
                                  Приятна вечер!
___________


Quote
Да, явно не можем да се разберем... Защото за мен нещо, което е изтрито, но все пак е стояло извесно време във форума - някои от нещата със седмици все пак са си обиди!

 Неговите обиди към Вас, както и Вашите към него са изтрити. Какво предлагате да направим повече от това? Например редно ли е да Ви банна, заради нещо, което е изтрито? Задавам Ви този въпрос конкретно на Вас, за да можете да си прецениете нещата по-обективно, тъй-като ми се струва, че сте просто заслепен от емоции.

 
Quote
Това, което Ви пратих стоя два дена, а после той нееднократно ме наричаше с въпросната думичка в постовете си към мен, а и към други потребители.

  Това с което Ви е наричал, както и това с което Вие сте го наричал е изтрито и не е обект на дискусията ни.

Quote
Темата за "Играчките бомби" не можах да я намеря, както вече ви писах. Но общи линии се случи следното - някой анонимно в два поста го беше "наплюл", той (Г.) се опитваше да гадае кой е. После е потърсил по Ай-пи адрес, оказало се е, че и аз съм писал от същия Ай-пи адрес и от там се отприщи много злоба към мен. Нарече ме какво ли не и така нататък. Аз почти винаги пиша от клуб Матрицата и не мога да нося отговорност за всеки, който пише от тук!

  Възразявате ли, ако попитам и самият Г. за случая, за да мога да получа по-обективна представа?

Quote
За подигравката със стиховете ми - ако се пазят някъде изтритите мнения, ще можете да прочетете, как той много обстойно се подигра с последното, което съм написал, като се преструваше, че му прави анализ.

  Да Ви повторя ли, да Ви потретя ли, че не се занимаваме с изтрити постове?

Quote
Никой не ме е нападал (освен него), за да има смисъл да ме защитава. А "рекламата" на школата ни - не усещате ли иронията?!

  Б., ще се въздържа да не Ви кажа какво си мисля в момента за Вас, тъй-като смятам, че откровено се подигравате с мен! Какво иронично има в неговия текст? Вие , май, наистина не сте способен да ми дадете обективни ДАННИ и ДОКАЗАТЕЛСТВА. СЛужите си само с "изтрито е", "не мога да го намеря", "не схващате ли иронията?". В същото време ме отпратихте да чета нещо, където сте го нападнали пръв! Знаете ли какво? Никой не обича комунистите , но Вие директно ме настройвате против себе си! Излъгахте ме, че не пишете в "Поезия" заради него, но се оказа, че той не е писал там. След това исках доказателства къде се подиграва със стиховете Ви, но ми казвате, че е изтрито. Другото, където "започнало всичко" не можете да го намерите, а сега в една откровена реклама на школата Ви ми казвате, че трябва да схващам иронията!


 
Quote
Лично аз (а и никой от клуба ни) никога не съм твърдял, че школата ни е най-добрата, тогава как може той да се подиграва по този начин?!

   Ако Вие кажете на едно момиче, че е "най-красивото", трябва ли то да приеме, че му се подигравате и да Ви оскърби с думите: "Защо ми се подиграваш, С.?(или както и да се казвате) Никога не съм казвала, че съм най-красивата защо го казваш?" Как бихте реагирали на това?

Quote
А за обидите му към мен - съжалявам, но след толковата обиди, гаври, лъжи и какво ли не към мой адрес (ако проверите никъде не съм си позволил да нарушавам добрия тон) все пак не можех да се въздържа...

 За обидите му към Вас не сте могъл да се въздържите? Не схващам логиката, нито контекста. Дайте ми линк.

  Накрая, в мой стил, ще си позволя обобщение. Поисках Ви линкове за "Поезия", където да видя кой смее да се подиграва със стихове! Бих разкъсала такъв негодник на парчета! В замяна получих от Вас новината, че той не е писал там. Останах доста подведена! Все пак изречението Ви беше - "Заради него спрях да пиша в "Поезия" и "История". След това, по Ваша инициатива, се захванах с "История", но ВИЕ МИ ДАДОХТЕ ЛИНК, КЪДЕТО СТЕ ЗАПОЧНАЛ ДА ГО ПРОВОКИРАТЕ, БЕЗ ДАЖЕ ДА СТЕ РАЗБРАЛ КОНТЕКСТА ЗА ПРАБЪЛГАРИТЕ, без да сте видял, че НЕ Е КРИТИКУВАЛ БОЖИДАР ДИМИТРОВ ИЗЦЯЛО И, ЧЕ ВАС СА ВИ КРИТИКУВАЛИ ДРУГИ УЧАСТНИЦИ! Това ме вбеси допълнително! Днес получавам известието от Вас, че рекламата на школата Ви е подигравка и аз съм едва ли не, излезнала от психото, щом като не мога да схвана "иронията". След всичко това стигам до извода, че искате да ме подведете, за да можете да си разчистите сметките с него!
 Аз тези неща няма да му ги казвам, но ,определено ще се отнеса и до него, за да видя ДРУГАТА ГЛЕДНА ТОЧКА!
 През това време Ви съветвам да откриете поне един линк в който да Ви е обидил поезията или Вас, само, много настоятелно ВИ моля, да не е нещо от вида на "Това е реклама, но Вие не схващате ли иронията?"
 С останалите представители на Д. се разбрахме много по-бързо и разумно, но с Вас усещам сериозни проблеми!
                                   
                                               Всичко добро!


Да, правилно отбелязахте само едно нещо - аз Ви попитах, но Вие ми дадохте много незадоволителни и подвеждащи отговори, целящи да подценят интелекта ми. Аз вече Ви разбирам защо го направихте. Това ще даде някои отговори и на Вас:


In reply to:
--------------------------------------------------------------------------------

...
А сега относно С. - Б.. Когато започнах да посещавам Д. не правеше никакво особено впечатление - само някакви примитивни реплики, просто изречения и набор от думи, който покрива не повече от речника на едно 9-10 годишно българско дете. Не съм се увличал в контакти с него. За сметка на това имаше няколко по-интелигентни човека, с които контактувам и до ден-днешен. Даже благодарение на тях имам статии от сайта на Д., снимки и всичко, което ми трябва, а олигофрените като Берси, Мунчо и Ончо смятат, че съм хакер и мога да заобикалям бановете. След това ще се върна пак на тези хора, сега да разкажа само за Г. СИмпатично, що-годе добро момиче, много умно за годините си. Осъществихме приятелска връзка, която прерастна в топлина, флиртче и взаимопомощ. По същото време, поради някаква голяма грешка, тя е била принудена да тръгне с Б. (от нея научих доста неща за него, които в момента няма да споделям, тъй-като са си негови лични). Понеже отношенията ни бяха доста близки, явно е смятала, че е нередно да ми казва, че ходи с него, но аз се досетих, понеже по същото време той започна да пише стихове (доколкото това са стихове, ако наистина сте поетеса, прочетете поне 3 от тях и , ако не получите разстройство, то ще значи, че ще Ви удари мигрената). Не само пишеше долнопробната си поезия, но и реши да ме пита за законите на поетиката и как да пишел по-добре. Да можех да му помогна - казах му, че има основни неща като рима, но нима човек с неговият интелект и бездарност може да приложи съвета на практика? НЕ! След това се опитва да я ухажва с някакви "стихове" и аз по едно време й казах, че знам, че е той, а тя го потвърди. Нищо против тази връзка нямах, понеже хем, че бях далеко, хем, че си имах вече годеница която е настоящата ми жена). Да, но скоро Б. я накара да се почувства отегчена, напрегната, дезинтересирана. Опитах се, като психолог, да я убедя да не го прави, даже вкарах малко благородни лъжи от типа на - "дай му шанс, и на мен ми се е случвало да не се събудят чувствата веднага" и какво ли не, но отвращението у нея беше достигнало толкова големи размери, че колкото и да му съчувствах не можех да я накарам да го преодолее. То все едно ти да не обичаш туршия и да ти се гади, ама аз да ти викам - абе яж, то апетитът идва с яденето и си представяй, че е банан с мандаринка! Ами не върви. И го заряза. По това време момчето, което не може да излезне в чужбина взе да ми завижда, че съм във великолепна страна, Родина на Бойните изкуства и пр. като Китай и почна да ми прави пропаганда - да съм обичал България, да съм се връщал в БГ и пр. Обясних му деликатно, че в страни, които са варварски поробени от НАТО и, които са мащехи за народа си не мисля да се връщам, но това му отне много време, докато го асимилира (или се правеше, че не го разбира умишлено).
Какво не Ви е казал за история ли? Не ви е казал, че почна да пише като анонимен и да плюе по мене и едно гадже. Сравних му АЙПИ-то и се оказа, че е като неговото. Много добре ми е ясно, че това е от Матрикса, та затова реших да сверя и времето и О, ИЗНЕНАДА!!! Съвпада с предишни постове. Като човек работил неща свързани с полицията реших да приложа и други методи като двойна засечка, свидетели, стилов почерк и какво се оказа? Стиловият почерк съвпада! Пунктуациите му са същите! Експлицирането в оптимален вариант съвпада!
Работата ми беше ясна, ама за всеки случай разпитах и едни негови френдчета, дето не са му никакви френдчета, ами го ползват само за тренировки. Те също пишат в Д.-то и какво се оказа? Ами те били с него, бе! И говедото ще ме лъже!!!! АХ неговата кожица! Като се потвърди и това му праснах веднага АЙПИ-то и постовете и казах с две думи - "Б.? Винаги с чест, а?"И постингите престанаха. Реших да не се занимавам с него и да му дам шанс да живее, ама точно по това време, добре-известният Н. се заяде с мене и С. какъвто е насран от страх пред по-големите (някой ден мога да Ви разкажа за еволюцията му и подскоците - ту с Г., ту с Я. Д., т.е. за абсолютната му безпринципност) СЕ ИЗДЪНИ С ДУМИТЕ - "Недей да му говориш така, че ще го е страх да се върне в БГ!" И тогава си казах - "Ебаси копелето долно! Не стига , че най-гадно се ебава с мене, без да съм му направил нищо! Не стига, че отрича причастността си, въпреки свидетелите за анонимните неща, ами сега ще ме излага пред Н. по 2 пункта:
а/ Страх ме било
б/ Искам, ама едва ли не не мога да се върна в БГ от страх!
След това, можете да отворите съответните постове в Д. започна системно да се присламчва срещу зоофилите като Д. (този, дето в момента губи тотално в спора за японците на Прайда и др.) и да пише тъпи стихове за мене. Понеже мене не ме бърка стрелянето с поезия и мога да засегна всеки даже в рима много повече (видяхте как се разцивриха като написах само едно стихче, преди П. да затрие постовете), ЗАПОЧНАХ ДА МУ ОТГОВАРЯМ, ама админът, който е настрен срещу мене ги триеше и излизаше, че Б. е много умен , а аз не мога гък да кажа! Е, наложи се да го заплаша, че ще кажа някои работи и тогава хермафродтичо казал на Г. да почва той да пише (това пак го знам от агентите си в Д.) и се почнаха онези зоофилско-педалски стихове, като паралелно ме баннаха! :) Жалки са.
Последно - за поезията му - не съм се подигравал, а В ПРАВ ТЕКСТ СЪМ МУ КАЗВАЛ, че не струва. Копеленцето да не си измисля, ами да си признае защо стана дума за анализ на поезията му! По заяждане! Я го накарайте да даде линкове!
И последно, понеже не мисля да се насочвам и да губя време само в занимания с Б. - ТОВА, ЧЕ Е ПРЕСТАНАЛ ДА ПИШЕ ЗАРАДИ МЕНЕ Е БАЛОН!
а/ В история престана да пише, понеже беше тотално разгромен!
б/ В поезия не сме се засичали, ама щом като има халюцинации - да си вярва!
в/ На няколко пъти се заканва да спре, понеже вижда, че с мене не може да се оправи. Нито ми е на годините, нито на акъла, нито на опита, нито на изчетените книги, да не говорим за образование! И ВИДЯХТЕ ЛИ КОГА СЕ ПОЯВИ? Когато дойде глутницата от Д. - типично циганче. Като е само бяга, като се съберат джагалите и идва! Ама така или иначе изродите един по един си заминаха и той подви опашка.
Ако искаш да ти докажа, че това му е реалният мотив - кажи ми каква тема да отворя където и да е , няма да се заяждам с него, само по същество и ще видиш колко пропуски, правописни грешки, логически несъстоятелности и бедна фактология ще покаже! Просто такъв елементарен човек като него не е в състояние да ми стъпи на малкото пръстче. То и другите в Д. са си олигофрени , с малки изключения, ама къде ще го мериш с Ончо дето знае няколко езика, с Д. и Г., дето криво-ляво изкараха едно икономическо образование или с Умрялата Луна дето наистина е един гаден, но способен хакер (спомняте си как се опита да ме преебе, барабар със З., ама го излових, понеже съм предвидлив и с опит в криминалистиката). Това е.
И да не забравя - копелето е непризнателно - направих му реклама на школата, по-рано му пратих 2-ма ученици - Е. и К., отделно винаги поощрявам учениците му да тренират и да не се отказват, ама нали си е идиот и не може да го оцени. Едно "мерси" не казва даже. Ами повече няма да му помагам на този нещастник!
А сега за идеологията, онзи пич ми твърди, че идология може да се сведе на ниво съществен признак до насилие..."



--------------------------------------------------------------------------------


Такива обяснения получих от К., които въпреки острия тон дават прекрасни отговори на въпросите ми.
Ето защо повече не желая да чувам оплакванията Ви. Сам сте си виновен и това наистина не Ви прави абсолютно никаква ЧЕСТ!

Със здраве!

_________

Ами прав си - не искам повече да чета изопачаванията ти на действителността и комплексарските ти опити да убедиш останалите колко си добър, а колко е лош другия. Понеже си от хората, за които личното "Аз" е над всичко друго можеш да посетиш в "За форумите" последната тема там са те споменали. Ако имаш желание - чети си я цялата, аз само ще ти кажа накратко за какво става дума - К., който Г. пише, че ти е бивш ученик, е хакнал профила му и сега Г. се кара с него там. К. казва, че не признава никакви каратисти и може да бие всеки каратист, отделно те е обиждал на "инфантил". Не искам да си мислиш, че злорадствам, просто се появи там и се защити, понеже, колкото и да не заслужаваш заради лъжите си не мога да търпя да се говори зад гърба на хората.

A fan of science, philosophy and so on. :)

Деси

  • 🍀
  • SEO sr. member
  • ****
  • Posts: 349
  • SEO-karma: +179/-0
  • Gender: Female
    • View Profile
От началото на 2006
« Reply #181 on: December 23, 2022, 03:39:47 AM »
От края на 2005 или началото на 2006 (по-вероятно). Не помня. Но е запазено, защото много ми допадна тогава. Не помня авторството.

"Мързелът е биологично детерминиран радостен лукс.
"В частта, която ме удовлетворява обаче, опровергава думите ти "НЕ СПОРЯ КОЯ ИДЕОЛОГИЯ Е БИЛА ДОБРАТА И КОЯ ЛОШАТА. ТОВА НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА.", написани в контекста именно на темата за Студената война."- уточни как се опровергавам. Тоест считаш, че идеологиите са детерминирали сблъскалите се практики и са определили победителя? Това е вярно само до известна степен, най малкото, защото идеологиите са достатъчно пластични и търпят сериозно разминаване с практиките (което и на собствен гръб се усеща). Така например от една страна в Съветска Русия при Ленин си има един съвсем прилично работещ НЕП, коопериране с чуждестранни фирми и капитали, вкл. американски, което довежда бързо до подем в икономиката, зарастване раните от Гражданската война и прочее. В Китай в момента една официално комунистическа идеология съжителства с един чисто бизнес сектор и дори му помага да се развива с непознати другаде темпове. (Имам предвид партийната администрация.) От друга страна, САЩ, които се кълнат във всеобхватната пазарност, в моменти на криза са принудени да се обръщат към държавното планиране (Ню Дийл на Рузвелт по когото така плюят либертарианците), а "държавата на благоденствието" по която така въздишаше навремето соцблокът, е била изградена по кейнсиански икономически модел. С победата в Студената война тя става твърде скъпа и започва нейното демонтиране, заедно с демонтирането на нейния продукт - добре обезпечената и многобройна средна класа. Просто се счита за ненужно разходно перо. И навсякъде където се провежда пълна и последователна приватизация резултатът е един - спадане жизнения стандарт на мнозинството и облагодетелстване на малки клики, при това не задължително най-способните. Изключения като Ирландия, Тайван, Хонконг, са резултат на действието на странични фактори и не могат да са аргумент за предимството на такава практика при всякакви условия."
...
Ерго, пак е с българско потекло, майката не помня ирландка ли беше, а САЩ си остават квото са си оставали - непродуктивна прахосмукачка за мозъци с турбина от девалвирали едноцветни банкноти без реално покритие...
...

Dimitroff

  • Разбирач & играч
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 694
  • SEO-karma: +300/-3
  • Gender: Male
  • Разбирач, играч и предприемач.
    • View Profile
    • Много ме кефи тоя predpriemach!!!
Имейл лийкс (2006)
« Reply #182 on: January 02, 2023, 11:08:38 PM »
Всеки разни лийксове си има. То и аз имам един от 2006. Политически е. А аз не искам да нагазвам в политиката затова без имена.

"Здравейте и как сте?

Благодаря за писмото. Моля да ме извините, но изнемогвам. Предаване, книги, срещи със зрители и читатели (миналата събота бях в Панагюрище, преди пет часа бях на такава в София; следващата събота съм в Пазарджик; по-следващата – в Смолян…), Българската антиклеветническа лига, имаме и дом все пак… Не се оправдавам, но ще бъда лаконичен.
Не, вече никой не може да ме разочарова. Натъжихте ме. Скъпа сте ми, но истината ми е по-скъпа. Изненадва ме фактът, че констатирате, а не анализирате; слушате, а не вниквате; четете, а не мислите. Защо приемате нещата едно към едно, без да дирите причините? Кой доведе страната до всичко това? Не са ли комунистите? Да ги бесим? Опазил ме Бог, но бих ги натикал в трудови лагери тъкмо, защото се нуждаем от пътища и всичко друго, което описвате. Човешко същество, приело идеите на една мракобесническа организация, лишила от живот поне 300 000 свои сънародници, са си престъпници или съучастници в престъпления!
Кой циганизира България? Достатъчно е да прочетете монографията на проф. Балкански, в която изследва родословието на Тодор Живков (цитирал съм я и съм я показвал поне 5 пъти на екрана). В нея ученият доказва циганския произход на Живков. И това, че за да изкара колко добре живеем при социализма и нацията нараства, започва да внася цигани от Румъния (майка му е от там, затова е Маруца, а не Мария). Ако имахме държава, циганите щяха и да учат, и да работят, и да плащат сметките.
Така стоят нещата и с всичко останало. Сега да видим къде се намира през това време любимият Ви “вожд”, от какво семейство произхожда? И двамата му родители са комунисти, а бащата – активен борец. Виновен ли е той? Отворете “От Матея свето Евангелие” и се запознайте с гл. 7, ст 15-20 (цитирам по памет). Прочетете цялата гл. 23. Разровете се и в другите евангелски текстове, за да се убедите: Господ учи, че синовете ще плащат греховете на бащите до девето коляно. Накрая си спомнете народната мъдрост: Крушката не пада далече от дънера.
И така, Вашият любим “вожд” завършва фотография в техникума “Вилхелм Пик” и започва работа във филиала на Шесто управление на Държавна сигурност към Ощръжното управление на МВР във Враца. Сетне го назначават за фотограф в Националния музей на литературата в София с директор отявления живковист Г. С. “Вождът” е буйно момче с литературни амбиции. Почти всяка вечер е в кафенето или ресторанта на Съюза на българските писатели, където често напива и бие с други почерпени посетители. Заплатата започва да не му стига. Затова се хваща на работа при фотограф-частник.
В ония години, за да бъде частник, човек трябва задължително да е сътрудник на ДС. Благодарение на ченгесарското си самочувствие частникът не заплаща на “вожда” Ви за някаква извършена работа. Буйният бъдещ “вожд и учител” му откразва някаква не евтина фотогравска апаратура. Ченгето се оплаква на водещия си офицер. И на “вожда” му спретват т. нар. курт-капан. В уречен ден и час фотографът-частник го кани да се оправят в кафе-панорамата на НДК. Заведението е пълно с цивилни ченгета. В. сяда и разговорът започва. По едно врем влиза едър млад мъж, изтъпанчва се пред бъдещия “вожд” и показва картата си на офицер от криминалния отдел на Софийско градско управление на МВР. Моли онзи, дето ще се яви “вожд” да изпружи ръцете си и му надява две не дотам красиви и приятни гривни, свързани с верига. Офицерът се казва Б. А. Б. и знам всичко това лично от него (ако сте почтена, няма да го предадете).
Обаче след арестуването не следва следствие. Бъдещият “спасител на нацията” е освободен без последици. Дали? Вербуван е за нещатен сътрудник на Държавна сигерност – агент за влияние. По-късно започва да се обажда по телефона в радио “Свободна Европа” и да го пускат в пряк ефир. Не следва нищо. Създават му т. нар. легенда. По същото време моя статия, посветена на футбола, е препечатана в съветския в. “Спорт за рубежом” в тираж 1,5 милиона. Прочетена сега, статията е съвсем невинна. Тогава обаче ме уволниха от в. “Футбол” и не ми даваха работа никъде чак до… май 1990 г.
Какво се случва с “водача на масите”? Той се включва в най-малко три “неформални” сдружения, издава “неформално” списание… Накрая е сред първите, включили се в СДС. Става журналист във в. “Демокрация”. С едва половингодишен журналистически стаж го издигат за главен редактор на вестника. Тогава се развихря на два фронта. Първият е на “журналистическото творчество”. Яростно ругае не само комунистите, но и националистите. Пише, че “национализмът е последното убежище на комунистите”. (Моля Ви, не ми искайте доказателства, а просто отидете в градската библиотека, вземете теченията на в. “Демокрация” от 1990 до края на 1991 г. и търсете.) По онова време за “вожда” американците са “солта на Земята” и всичко, което правят, е най- и по-! Второто му развихряне е в любовта. Но това си е негов проблем, иначе мога да разказвам и по тази тема. Чудно е обаче, че е “вярващ православен християнин”?!
Когато го изгонват от “Демокрация”, защото с “кадърността” си е намалил тиража на половина, става главен редактор на сп. “София”, издавано от А. В. “В.” Р. През есента на 1995 г. има общински избори. Все още заблудените, но обичащи демокрацията софиянци подкрепят Софиянски (това е отделна тема). Вашият любим “вожд” се ориентира по-правилно (по-точно е да се каже “ориентират го”). Той оглавява пресцентъра на кандидата на БСП за кмет на столицата, изпълнителния директор на Първа частна банка В. Й. След провала оглавява пресслужбата на “Овергаз”, по онова време част от “Мултигруп”. С официалния собственик, съветския възпитаник С. Д. се познават от родния им Ямбол. И двамата са от едно червено котило…
След това се озовава във в. “Монитор” на бившия заместник-партиен секретар на в. “Отечествен фронт” П. Б. Постепенно онези, които го водят, променят линията му на поведение. “вождът” бавно и полека започва да израства като антиконформист и националист. Любовта му към американците постепенно изстива. В статиите му те все по-често придобиват образа на сатаната. Отнякъде изплува ликът на добрия Дядо Иван, православния “освободител”, до неотдавна руган от същия “вожд”. И тогавашният Симеон ІІ намира все по-често място в статиите на “вожда”. Някак неусетно двамата започват да се явяват “спасители на нацията”. Царят е почти Месия. Накрая той си идва и кани “вожда” на среща. На нея му предлага да го включи в листите на НДСВ, което “вождът” тъй усърдно възхвалява от страниците на “Монитор”. Обаче, явно по нареждане на съответните служби, царят не предлага на “вожда” челно място. И знаещият, че е предопределен “да спаси” българския народ от всичко и всички се нацупва и ритва миндера на приятелството. Още на следващия ден Симеон ІІ се превръща във враг и сатана.
Накрая и П. Б. е принуден да вдигне ръце. Тогава на помощ се притичат познатите от Ямбол, които притежават СКАТ. Нататък всичко изглежда ясно. Ама за онези, които не разсъждават, не е. Например никой не пита “вожда”, като се прави на толкова убедено вярващ православен християнин, защо живее без брак с бившата снаха на комуниста и сътрудника на ДС Р. Р.? Или, като е толкова голям националист, защо не е допринесъл за тази нация с поне едно детенце – българче? Да продължавам ли?
Сега, под диктовката на водещите си офицери, “вождът” обвинява за всичко циганите, турците, ДПС, Ахмед Доган, американците… И нито веднъж “славната и непобедимата” БКП и нейната Държавна сигурност. А как да го стори горкият, като онези, дето напуснаха парламентарната му група, бяха до един офицери от ДС и МВР? С. Б. е комунистка и дългогодишна лична секретарка на члена на ЦК на БКП и първи секретар на ОК на БКП в Сливен, кандидат-члена на Политбюро на ЦК на БКП и министър на културата, кума на Владимир Тодоров Живков Г. Й. М. Х. е син на комунистически дипломат. П. Ч. е откровена мутра от “Болкан Секюрити”. П. Б. е по-популярен с агентурния си псевдоним Бончо. А някой пита ли дали от времето на Живков е имало по-голяма семейственост (шуро-баджанащина) от тази на “вожда”: любовница – говорителка на партията и главна редакторка на партийния вестник; нейният син – депутат и наблюдател в Европарламента (едва 22-годишен); нейният баща – главен координатор на партията! Евала!
През това време маса турци-антикомунисти, лежали по затворите и в лагера Белене, дирят справедливост. И са лоши, мръсници, гадове… Макар да изтъкват, че са българи и искат да живеят и работят в родината си. Обичат България и са готови да умрат за нея. Я. Я. е пълномощник на поне 500 изселници от Бурса, където, ако се появи А. Д., ще го линчуват публично. Прочее А. Д. и кохортата му произлизат от същата БКП и нейния “железен юмрук” ДС. Атентатите на т. нар. турци са организирани от ДС и са осъществени от нейни агенти с логистичната й помощ. Когато Я. го заяви в ефир в моето предаване, “националистите”, повечето бивши комунисти (справка С. С. – офицер от първо главно управление на ДС, свързан с турските тайни служби МИТ, сниман в колата на покойния Ф. да пренасят дрога през граница, Д. А. – офицер от Второ главно управление на ДС; често появяващите се с тях Б. Й. – агент на Шесто управление и М. М. – началник на филиала на Шесто управление на ДС в Окръжното управление на МВР-Кърджали) подскочиха като ужилени.
Ето, това е картината на Вашия “национализъм” и образът на любимия Ви “фюрер” (водач означава тъкмо това. Той постоянно употребява типично комунистическия термин съратници). Хала да Ви е. Тежко и горко на България с подобни. Извинете, но ми е жал за Вас и децата Ви. Вие не ги учите да различават чистото от мръсното (има добри и лоши българи, турци, цигани, евреи…), да мислят и анализират, да търсят и откриват причината, а не само да констатират симптомите. Тъкмо на това разчита комунистическата мафия.
В понеделник предаването “Между редовете” закръгля една година. От вторник то ще престане да бъде “Вашето предаване”, защото не го заслужавате. Язък ми за усилията, безсънните нощи, труда и нервите, дори риска! Както отдавна ме убеждават приятелите ми – политически затворници на комунизма, няма смисъл да се хабя. Навярно онзи ирландски професор е прав. Свястното у нас е на изчезване. Най-доброто се махна от “тази страна”. И въобще не ме интересува кой и какво ще си мисли за мен оттук нататък. Аз служа единствено на истината и на съвестта си. Заклех се пред гроба на измъчения ми от другарите покоен баща, че няма да им живея на колене. Оттогава съм свободен човек. Не успяха да ме пречупят и нескромно се гордея с това. Приятелите ми са достойни хора. Сред тях няма В.-С.-ци и слава Богу! Ние сме патриоти, обичаме родината и народа си, но знаем какво е възможно и какво не. Затова не лъжем и не заблуждаваме никого. Животът ни е бил такъв, че въпреки греховете си (само Бог е безгрешен), гледаме своите деца в очите без основания за срам. И това ни стига.
Желая Ви здраве и дано Бог Ви помогне да отворите съзнанието си, както и да използвате главата си за нещо повече от носене на шапка.
Г. И.

П.П. Все повече хора, с които се срещам, смятат, че на фона на “Атака” тристранната коалиция изглежда ведра и привлекателна. Това също е една от целите."
Разбирач, играч, предприемач. Какво повече от това? ;)

Dimitroff

  • Разбирач & играч
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 694
  • SEO-karma: +300/-3
  • Gender: Male
  • Разбирач, играч и предприемач.
    • View Profile
    • Много ме кефи тоя predpriemach!!!
Ето и един заек
« Reply #183 on: January 02, 2023, 11:44:06 PM »
Ето ви и един заек.
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Разбирач, играч, предприемач. Какво повече от това? ;)

MSL

  • Философ | Philosopher | 哲学家
  • SEO Mod
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 17688
  • SEO-karma: +813/-0
  • Gender: Male
  • Peace, sport, love.
    • View Profile
    • Free word counter
 Колкото по-далече от политиките, толкова по-добре. Ако политиката беше нещо, което се играе по правила, с морал, без опасности и без толкова много мизерии - това е дело благородно. Обаче, когато много от политиките по света са нещо като мафиотски отношения, модели и пр., ако не е е много наложително, по-добре човек да страни от тях.
A fan of science, philosophy and so on. :)

MSL

  • Философ | Philosopher | 哲学家
  • SEO Mod
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 17688
  • SEO-karma: +813/-0
  • Gender: Male
  • Peace, sport, love.
    • View Profile
    • Free word counter
От 2006
« Reply #185 on: January 03, 2023, 08:37:47 PM »
 Някакви от 2006-та година:

"От появата на КПП-то в китайския форум се чувствам некомфортно. Сега е отново тук (Socialduty) и вече съм като в онази сцена от Психо на Хичкок под душа - дръпва мадамата перденцето и там я чака един с нож, замахва и ... продължението го знаете."

 ВИНАГИ СЪМ СЕ ОБРЪщАЛ КЪМ ТЕБЕ С ПРИЯТЕЛСТВО - МНОГО НЕщА СЪМ ТИ ПОДКРЕПЯЛ, ЗА ДРУГИ СЪМ СИ ЗАМЪЛчАВАЛ, А ТРЕТИ СЪМ КРИТИКУВАЛ. ТИ СЕ АФЕКТИРАш ОТ ЕДНА НОРМАЛНА КОНСТРУКТИВНА КРИТИКА, А КАЗВАш, чЕ СИ МИ КОЛЕЖКА-ФИЛОСОФ. НЯМА ЛОГИКА. (Това и показва, че диплома по философия не гарантира философско знание. Кой знае как се е дипломирала тази!)


 "Само дето аз знам, че е в банята и какво ме очаква, това изостря сетивата ми.
След първта му поява, ми трябваше време да набера смелост и да пиша пак."

  ЗАЩО? НЕКА БЪДМ ПО-ПОЗИТИВНИ И ПРИЯТЕЛСКИ НАСТРОЕНИ. ЗАРАДИ ТЕБЕ ПОСТОЯННО НЯКОЙ МЕ БАНВА, ПОНЕЖЕ НАИСТИНА РАЗДУВАш НЕГАТИВИЗЪМ, БЕЗ ДА СЪМ ГО ЗАСЛУЖИЛ. (Когато модераторите са пристрастни и по-прости дори от нея, така се случва. Жалко, обаче че съм си губил времето!)

 "Стигна ми само за два постинга и Кремена дръпна дявола за опашката - той бил като поязия в сравнение с Д-р (забравих името му). Ха, на ви една поезия."

  АМИ МОЖЕ И ДА НЕ Е ПОЕЗИЯ, НО СМЯТАМ, чЕ ПОЗНАНИЯТА МИ ЗА КИТАЙ СА ДОБРИ И МОГА ДА СЪМ ПОЛЕЗЕН - ТОКУ щО ПИСАХ ЗА ЛЕКАРСТВАТА И БОЛНИЦИТЕ - ТОВА МОЖЕ ДА СПАСИ чОВЕшКИ ЖИВОТ, А ТИ, ПРИМЕРНО БЕшЕ ПИСАЛА, чЕ В КИТАЙ БИЛО НОРМАЛНО ДА СЕ ОРИГВА И ДА СЕ ПЪРДИ (цитирам). Определено поезията не е при теб! (А те ненормалниците, много ясно си спомням, даже изтриха тези животоспасяващи полезни неща - например как да кажеш, че си алергичен към пеницилин или еритромицин.)

 
"После един приятел ми каза, че започнал да пише тук в БГХелп, защото от всички други форуми ние сме били най-толерантните и интелигентни:pleasantr . "

АБСОЛюТНО НЕВЯРНО! АЗ СЪМ МОДРАТОР В ЕДИН ОТ НАЙ-ПРЕСТИЖНИТЕ КИТАЙСКИ ФОРУМИ, ОТДЕЛНО РАБОТЯ ПО ГЛОГ ЗА ТАТАРИТЕ В БЪЛГАРИЯ С ЕДИН чОВЕК ОТ шУМЕНСКОТО С., ТАКА, чЕ, АКО СИ МИСЛИТЕ, чЕ СИ НЯМАМ ДРУГА ВИРТУАЛНА РАБОТА - МНОГО СЕ ЛЪЖЕТЕ! просто искам да съм полезен като човек, който вярва в добри идеи. (Наистина много гадно, че съм си прахосал времето по тези неблагодарници! Бял ден да не видят дано!)

"Това го приех като личен комплимент и сега се опитвам да съм толерантна, честна спрямо себе си, вас и Гесер. (Май честността не е за предпочитане днес, но... )"

 ЧЕСТНОСТТА СЕ ПРЕДПОчИТА ОТ ХОРА, КОИТО ВЯРВАТ В СВЕТЛИ ИДЕАЛИ.

"Моля модераторите да направят нещо и да променят заглавието на Какво искате да знаете за Китай..., както и да се изтрие моя ник като потребител, създал темата. Аз вече изтрих моите мнения, но се оказа, че ако изтрия първото, ще я затрия цялата, пък не е честно спрямо другите и се опитвам да бъда толерантна специално към Гесер."

 ОТНОВО КРАЙНОСТИ! И ПОСЛЕ ТОВА-ОНОВА. АБЕ МОМИчЕ, УСПОКОЙ СЕ МАЛКО, ПОЕМИ СИ ВЪЗДУХ, [COLOR="Red"]ПО-ДОБРЕ Е ДА СЕ ПРЕКАРВАТ МОСТОВЕ, ОТКОЛКОТО ДА СЕ ГРАДЯТ СТЕНИ, НЕ МИСЛИш ЛИ?[/COLOR] (Логични аргументи спрямо някой, който няма почти никаква логика! Колко наивно!)

"Ще кажете - защо се държиш като дете. Прави сте. Но не мога да се надскоча, свеки си има летва."
 
 А КАКВО ИМА ЗА НАДСКАчАНЕ? ПРОСТО СЕ ПОЯВИЛ чОВЕК, КОЙТО Е ЗАСТРАшИЛ ИМИДЖА ТИ ЛИ, КАКВО толкова съм ти сторил?! (Добре се е самоопределила като инфантил!)


 "И по детски ще се опитам да ви обясня защо. Гесер събуди в мен първо асоциации и спомени - как е възможно един млад, начетен човек да е комунист, дали не е защото е много млад и не им е сърбал никога попарата или просто се прави на интересен, търси си публика, провокатор е, или е просто болен?"


 ЗАщОТО Е УчИЛ ФИЛОСОФИЯ И ЗНАЕ, чЕ ДИАЛЕКТИчЕСКИЯ МАТЕРИАЛИЗЪМ Е ЕДИН ОТ ВЪРХОВЕТЕ
 ЗАщОТО ИСКА ДА СЕ ОСЪщЕСТВЯТ ИДЕАЛИТЕ ЗА БЕЗПЛАТНО ЛЕчЕНИЕ И ОБУчЕНИЕ, КАКТО И ЗА БРАТСТВО МЕЖДУ ХОРАТА.
 ЗАщОТО ВИЖДА, чЕ ИМЕННО КОМПАРТИИТЕ НАПРАВИХА ДОСТОЙНИТЕ ПОЛИТИКИ В КИТАЙ, ВИЕТНАМ, КОРЕЯ, КУБА, А НЕ ПРЕДАТЕЛИТЕ, КОИТО ЛИЗНАХА ДУПЕТО НА СИЛНИТЕ НА ДЕНЯ В ДРУГИ СТРАНИ.

 ЕТО ТАКИВА ПРОСТИ НЕщА, КОИТО ДОРИ ЛюБИТЕЛ-ФИЛОСОФ МОЖЕ ДА ПРЕДПОСТАВИ. ЗА СПРАВКА ОТНОСНО ПЪРВА ТОчКА САМО СРАВНИ МАХИЗМА КАТО "алтернатива" на МАРКСИЗМА И МИ КАЖИ СЕРИОЗНО ЛИ МОЖЕ ДА БЪДЕ ТАКАВА? А кой е МАХ? ЗНАЕШ ЛИ?...Не, НЕ СЕ ЗАЯЖДАМ, САМО ТЕ НАСОчВАМ. (Недоучилите не могат да ги разберат тези неща; а иначе, искам да подчертая, че социализъм и комунизъм трудно се изгражда, особено, когато в комунистическите партии започнат да виреят хора, които са всичко друго, но не и комунисти и дори не и социалисти!)

 "Аз за себе си съм решила, мама и тати са ме учили да бягам като дявол от тамян от такива като него."

    ТРАВМИРАНОСТ? (Толкова им е акълът и на родителите й явно. Заради някой провинил се, слагат всички в кюпа! Простотията е голяма!)

 "Не му отговарям на лични, защото не "допускам в къщата си" хора, които са ми меко казано неприятни."

   ДА, ТОВА ГО ЗНАМ. А, АКО ТИ ДОКАЖА НЯКОЙ ДЕН, чЕ НЕ СЪМ НЕПРИЯТЕН, щЕ СЕ ИЗВИНИш ЛИ ТУК ЗА ВСИчКО?;) / Спокойно няма да ти създавам и този дискомфорт, но, опрделено ще се постарая да видиш, че не съм неприятен, фактически... това вече е в ход, но ще разбереш, когато стане време/. (Напразни усилия от моя страна!)


"Но тук ще се опитам да му обясня пред всички за първи и последен път какво точно чувствам и мисля за постингите му.
Изведнъж се оказа, че само той знае истината, а всички други сме некомпетентни, малоумни, предубедени, истерични и невротизирани гадни капиталисти. Да, ама не!!!"

  НИщО ТАКОВА НЕ СЪМ КАЗВАЛ. ПРОСТО ТИ ПИшЕш НЕщЕ ОТ РОДА НА :
"ВСИчКИ ХОДЯТ ПО ДЖАПАНКИ В УНИВЕРСИТЕТИТЕ!", което НЕ Е ВЯРНО И СЪМ ДЛЪЖН ДА ОБОРЯ. В ИНТЕРЕС НА ВСИчКИ Е. (Страшно много дезинформираше тази недоучила личност!)


 "Тук има хора от всякакви професии, с различен жизнен опит и не съм видяла никой да се прави на господ, никой да демострира, че много знае и да употребява думички от силно специализирани уцебници."

 ЕДВА ЛИ ТОВА Е ПРОБЛЕМ. НЕ СЪМ ВЗЕЛ ДА ТИ ГОВОРЯ С ЛЕКСИКАТА НА ВТОРАТА КРИТИКА НА КАНТ, НАЛИ? А МОГААААА....:d (На такива недоучили, но взели дипломи, дори средно ниво на разговор от страна на наистина учил философ им се струва "от силно специализирани учебници". "Силно специализирани"!)



 "Защото колкото и Валес да не ругае, ми то си е като комплимент и музика за ушите. Колкото и други да ме поучават, знам че го правят чистосърдечно."

 ВЕЛЕС НАПРАВО ПСУВАШЕ В ЕФИР И КАТО МУ ПОКАЗАХ НА ЛИЧНИ КОЛКО ПО-ДОБРЕ МОЖЕ ДА СЕ ПСУВА (щото, ако си философ, може да станеш и простак, ама виж обратното не става) И СЕ ПООТКАЗА. Умният човек може да падне на по-ниско ниво; глупавият не може да се качи на по-високо ниво. Примерно - ако знаеш "колоквиум", може да кажеш и "джендъраст", ама ако само знаеш "джендъраст", няма как да употребиш нещо по-научно като "колоквиум"


"И как бихте реагирали, ако вие споделите нещо толкова лично като преживяване за детето ви и някой тръгне да се прави на sick smart ass?!"

 ТОЧНО, ЧЕ ПЪК ПОСЛЕДНОТО ГО ПРАВИШ ТИ НЕ САМО ПСРЯМО ДЕТЕТО, НО И СПРЯМО ВСИЧКИ ДЕЦА В КИТАЙ. И ПОСЛЕ...АМИ ТО НЕ МИ ГОВОРИ 2 ДЕНА, А ЗА 13-ГОДИШНО ТОВА Е МНОГО...АМИ НЯМАШ ПОДХОД КЪМ НЕщАТА - КАЗА ТИ ГО ТАКТИЧНО ЕДИН ЧОВЕК. ПРОСТО ТРЯБВА ДА ПОРАБОТИШ ВЪРХУ СЕБЕ СИ, ЕГОТО СИ И ПР. ВСЕ ПАК ГОСПОД ТИ Е ДАЛ СЕМЕЙСТВО, ДОБРА РАБОТА В СПОКОЙНА И РАЗВИТА ДЪРЖАВА, ЗА КАКВО СА ВСИЧКИ ТЕЗИ НЕРВИ, ПО ДЯВОЛИТЕ? (Това за "Господ" е само като израз; няма доказателства за съществуването на богове. Иначе женицата си е ненормална, няма спор!)


 "Е, тук вече изпаднах в бяс:diablo: . И е вярно, че Гесер се опитва да се съгласява, но пак е ценичен и последна истанция. (аз затова му викам КПП-контролно пропусквателен пункт)."


  ДОСТА НЕГАТИВНА УСТАНОВКА СИ ИМАШ И ИМЕННО ТЯ щЕ ТИ ИЗИГРАЕ ЛОША ШЕГА. (Неуравновесена и проста особа!)


"Образованието, като най-силното скрито оръжие на една нация, ме вълнува много. И бях решила да споделя лични впечатления, но как бих могла да го направя?!"


 ДА НЕ БИ ЗАщОТО И АЗ СЪМ УЧИТЕЛ И МОГА ДА КОРЕГИРАМ НЯКОЕ ПРЕСИЛЕНО ИЗКАЗВАНЕ ЗА КИТАЙЧЕТАТА ТУКА? САМО ДА ПОПИТАМ. (Защото то й беше някакво извратено удоволствие да критикува китайците за щяло и нещяло!)


 "За да бъда апострофирана на всяка дума и да слушам за меркита на партията?! Ами аз това съм го гледала по новините в БГ преди15-20 години."

  Я ОПИТАЙ, ПЪК АЗ НЯМА ДА ГОВОРЯ ЗА МЕРКИТЕ НА ПАРТИЯТА. КАТО ИЗЛЪГА, ЧЕ В КИТАЙ ВСИЧКИ СТУДЕНТИ СЕ РАЗКАРВАЛИ В УНИТАТА ПО ДЖАПАНКИ АЗ С ПАРТИЯТА ЛИ ТЕ РЕПЛИКИРАХ? ХАЙДЕ ДА БЪДЕМ ЧЕСТНИ, НАЛИ ЦЯЛАТА ТИРАДА Е В ИМЕТО НА ЧЕСТНОСТТА? А И, АКО ИСКАШ ДА СИ ПОЛЕЗНА НА ХОРАТА ТУКА, щЕ ПРАВИШ КАКВОТО ТРЯБВА, А НЯМА ДА СИ ТЪРСИШ СЪЖАЛЕНИЕ И ОПРАВДАНИЕ С МЕНЕ. (Много сложно за повърхностен мозък като нейния!)

 
"Опитвам, се да бъда толерантна, но... до толкова мога: да спра да пиша и да оставя поле за изява на другите (Гесер, не само за теб, но най-вече от теб бягам)."


  щЕ ТИ КАЖА ЕДНА ПРИКАЗКА ЧУТА ОТ ЛИРИЧЕСКИЯ ГЕРОЙ НА ГЕОРГИ КАЛОЯНЧЕВ - АЗ НЕ БЯГАМ, ПОНЕЖЕ ЗЕМЯТА Е КЪЛБО[COLOR="red"]И КОЛКОТО ПОВЕЧЕ БЯГАШ, ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ СЕ ПРИБЛИЖАВАШ КЪМ ТОВА, ОТ КОЕТО УЖКИМ БЯГАШ![/COLOR] (А такива като тази наистина да бягат, та да се не завърнат никога повече! Отвратителни, ненужни и вредни хора!)

"И последно пояснение за Гесер: дано проумееш, че ако задочно съм станала причина за баннването ти, то едва ли е защото всичките модератори са ми любовници."

ТО И ЕДИН СТИГА, ДЖАНЪМ! ЕДНА КИТАЙСКА ПОГОВОРКА, КОЯТО МОЖЕ И ДА ЗНАЕШ, КАЗВА - САМО ЕДНА МИШКА, МОЖЕ ДА РАЗВАЛИ ЦЯЛ КАЗАН С ЧОРБА!


 "По-скоро, защото и те са гледали като мен същите новини дето ни ги пускаш, но в БГ."

В БГ ПО-РАНО ПУСКАХА НОВИНИ ЗА КИТАЙ. ПОСЛЕ ХРУШЧОВ НАРЕДИ ПРОТИВ КИТАЙ. ПОСЛЕ ИМАШЕ ЛЕК ПЕРИОД С ОК-НОВИНИ И СЕГА НАТО, САщ И ДР. НАРЕЖДАТ ДРУГО...БЪЛГАРИЯ, КОЛКОТО И ДА Е ЛОШО, Е ДЪРЖАНКА НА ГОЛЕМИТЕ. И ТОВА НЕ СА МОИ ДУМИ. (Между другото, не че в момента независимостта е кой знае каква, но предвид алтернативата - да стане част от Русия или руска сфера на влияние, май излиза по-добре, че е под ЕС, НАТО, САЩ и пр. влияние. Независими май не останаха.)


 "Китайския народ е наистина много различен и особен и последното нещо, от което има нужда за да бъде разбран, е от псевдо-защитници, които не искат да признаят, че просяците са си просяци и не карат коли, а биват периодично прибирани и изселвани за да не загрозяват пейзажа на "съвременните, модерни" градове."

  ИСКАШ ЛИ ТОЧНО ОТ КИТАЙСКО БИБИЕС, ДЕТО СИ ГОВОРЯТ ОБИКНОВЕНИ ХОРА И, ДЕТО ТИ НЕ ГИ РАЗБИРАШ, ПОНЕЖЕ НЕ МОЖЕШ ДА ЧЕТЕШ НА КИТАЙСКИ ДА ТИ ПУСНА СНИМКИ НА ПРОСЯЦИ, ДЕТО СЛЕД КРАЯ НА РАБОТНИЯ ДЕН СВАЛЯТ ДРИПИТЕ И СКАЧАТ В КОЛАТА? а и не гледаш ли СИСИТИВИТАТА, ТАМ СЪщО ПОКАЗВАТ ТОВА-ОНОВА? ИЛИ И ТИ СИ НА КАБЕЛНА, ГЛЕДАШ САМО ЧУЖДИ КАНАЛИ И ВЪОБщЕ НЕ ЗНАЕШ КАКВО СТАВА В КИТАЙ? (Такива като нея си остават неинформирани до края.)


"Със здраве и да не вземеш да тръгнеш да ми отговаряш - този път просто ще изтрия темата, защото истерията ме е обхванала пълно.:diablo"


 АЗ НЕ СЪМ ОСНОВАНИЕ ЗА ТВОЯТА ИСТЕРИЯ, ТЯ Е НЕщО КАТО СПОНТАННО ПРОЯВЛЕНИЕ ПО НЯКАКВИ ДОСТА МАЛКИ ПОВОДИ. ИНАЧЕ ЗА ИЗТРИВАНЕТО - ТИ ТУКА МОЖЕ И ДА ИЗТРИЕШ, НО В
... (вече го няма сайтът, който съм бил споменал) щЕ БЪДЕ ЗАПАЗЕН ТОЗИ ОТГОВОР, ЗА ДА СЕ ЗНАЕ КОЕ КАКВО Е. ПОНЕЖЕ МНОГО Е ЛЕСНО ДА СЕ ТРИЕ.
ОЧАКВАМ ТЕ ТАМ, ЗА ДА СЕ ДЪРЖИМ КАТО НОРМАЛНИ ХОРА И ДА БЪДЕМ ПРИЯТЕЛИ, ВЪПРЕКИ ПОЛИТИЧЕСКИТЕ СИ РАЗЛИЧИЯ! (Приятелство с ненормалница. Ха-ха! Много съм бил оптимист явно. ;D )


     С МНОГО ПОЗИТИВНИ МИСЛИ И ПРИЯТЕЛСТВО : Гесер.:angel:


---

" И трудно се преглъща факта, че не ти позволяват да си кажеш мнението и знаеш, че ще те репликират и усмиват на всяка дума."



  ПРЕУВЕЛИЧАВАШ - ЗА МНОГО НЕщА БЯХ СЪГЛАСЕН С ТЕБЕ И ТИ БЕШЕ РАХАТ И КАТО НАМЕРИХ НЕЛЕПОСТИТЕ ЗА ПЪРДЕНТО, ОРИГВАНЕТО И ДЖАПАНКИТЕ И ГИ ПОКАЗАХ НА ХОРАТА СЕ ЗАСРАМИ, И СЕГА ТЕ Е СТРАХ ДА НЕ СЕ ИЗЛОЖИШ ОТНОВО, щОТО ИМА ЧОВЕК, КОЙТО Е ЖИВ СВИДЕТЕЛ НА НЕщАТА, А И СИ СЛУЖИ С ДОКАЗАТЕЛСТВА. ПРИМЕРНО ПОМНИШ ЛИ КАТО КАЗА, ЧЕ НЕ СИ МИЕЛИ ЛИЦАТА ТУКА КАК ВЕДНАГА НАМРИХ ДАЖЕ СНИМКА НА КИТАЙКА МИЕщА СИ ЛИЦЕТО? ТАКИВА МИ ТИ РАБОТИ, ПРИЯТЕЛКО ЛюБИМА! (Наистина супер просто момиче беше тази!)

 "Ами вие знаете ли на колко години и кила съм?! на около 100 и 150. Да не си мислите, че съм изяла н-торби сол, за да доставям/разтоварвам неграмотници като Гесер."

МИЛИЧКА ТОЗИ ПРЕДИКАТ ЗА НЕГРАМОТНИЦИТЕ НАЙ-СЕ НАЛАГА ДА КАЖА, ЧЕ ГО ПРОЕЦИРАШ И СИ Е ТВОЙ. АМИ ХАЙДЕ ДА СИ НАПРАВИМ ЕДНО СЪСТЕЗАНИЕ ДА ВИДИМ КОЙ ЗНАЕ ПО-ДОБРЕ ФИЛОСОФИЯТА, КИТАЙСКИЯ, ИСТОРИЯТА И КУЛТУРАТА НА БЪЛГАРИЯ, ТУРЦИЯ, ТАТАРИЯ И КИТАЙ, ПРИМЕРНО? (Намерила на кой да вика "неграмотник" недоучилата проста лейка!)



 "Защото не е достатъчно да даваш едностранно фактите (като в статията в САН), дори е вредно и недостойно."

 А ТИ КАТО НАПРАВО ЛЪЖЕШ ЗА ФАКТИТЕ - НЕ СИ МИЕЛИ ЛИЦАТА, ПЪРДЕЛИ ПО МАСИТЕ...ИЗВИНЯВАЙ, НО ТОВА Е МНОГО ПОВЕЧЕ ОТ ВРЕДНО И КАКВОТО ТАМ СИ НАПИСАЛА!


 "И има толкова мнго пропуски в така наречената му логика, но защо да ви занимавам?!"

   ТАКА ЛИ? АМИ НАПРАВИ ЛОГИЧЕСКО ИЗЧИСЛЕНИЕ И ГО ПОКАЖИ, ЗА ДА ДОКАЖЕШ. ТИ ВЪОБщЕ ПРАВИЛА ЛИ СИ ЛОГИЧЕСКИ ОПЕРАЦИИ С МОДУСИ, ПРИМЕРНО?
 Я КАЖИ ПОНЕ 2 модуса! (Ще каже, ама друг път!)

 "За да докажа, че знам или мога повече?! За това си има специализирани, професионални форуми?"

АМИ ДА СЕ ВИДИМ ТАМ, ЗА ДА ВИДИМ КОЙ Е НЕГРАМОТНИКА?:d (Въобще и не посмя! Такива не много грамотни, недоучили и неуравновесени само могат да се крият зад гърба на администратори, модератори и всякакви силни на деня; нямат капчица достойнство.)


 "Аз съм тук, за да ви споделя как аз си прекарвам деня, за да се отморя и намеря приятни събеседници, за да видя (че ми липсва тук), че наистина сме (българите) можещи и супер хора."

  НО ТОВА НЕ ВКЛЮЧВА ДЕЗИНФОРМИРАНЕТО ИМ И ПОСТОЯННОТО ПЛЮЕНЕ ПО КИТАЙ. МОИТЕ ПРЕДЦИ СА ОТ КИТАЙ (ПИТАЙ МЪЖА СИ, НАЛИ Е ТУРЧИН, ДА ТИ КАЖЕ НЕщО ЗА НАС-ТАТАРИТЕ), ЖЕНА МИ Е КИТАЙКА, ЖИВЕЯ В КИТАЙ И НАМИРАМ ЗА СВОЙ ДЪЛГ ДА НЕ ДОПУСКАМ ЛЪЖИ. (И, както съм казвал, никой не ме потърси от китайска страна поне едно "Благодаря!" да каже. Да не говорим за заплащане, за някакви ползи. Всичко е било на вятъра. И, предвид, че Китай вече се докара до положение на нещо, което е като империя в днешно време, нямам никакво намерение да се жертвам повече за политики.)


  "Но не мога да пиша, като някой ми диша във врата. За това, постъпвам така. Не искам от вас да го банвате, нека си запазим репутацията на толерантни. И наистина не си струва и вие да пишете тук. Просто споделих с вас лично мнение. Не се карайте/спорете, по този повод - той е наистина незначителен, като се има предвид на броя българите в Китай."

    АЗ ДИШАМ ВЪВ ВРАТА ТИ ЗНАЧИ - А, АКО Е ТАКА, ЗАщО, КОГАТО БЯХ БАННАТ ЗА 1-ВИ ПЪТ НАЙ-БЕЗЦЕРЕМОННО СИ ПУСКАШЕ ТЕМКИ и изказвания срещу мен? АМИ МАЛКО НЕКОРКТНО, АМА ТОВА НЯМА ЗНАЧЕНИЕ. КАКТО КАЗВАШ И БЕЗ ТОВА НЕ СА МНОГО ХОРАТА РОДЕНИ В БГ, КОИТО СА В КИТАЙ, НЕКА НЕ СТРОИМ СТЕНИ, А ДА ПРЕКАРВАМЕ МОСТОВЕ ПОМЕЖДУ СИ. ОК? (Тъпанарката въобще не можа да разбере нищо и да подходи градивно, позитивно! Отвратителен човек е. Мразя такива.)
A fan of science, philosophy and so on. :)

MSL

  • Философ | Philosopher | 哲学家
  • SEO Mod
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 17688
  • SEO-karma: +813/-0
  • Gender: Male
  • Peace, sport, love.
    • View Profile
    • Free word counter
 С едно лице прекъснах тогава (2016) отношения, защото имаше психастения и други психологически (и нравствени) проблеми.
 Та ето един "ферман" каквото му обяснявах, с леки редакции на по-личните неща (например имената, фамилиите):

 

 
 Ясно ми е, че си ползвал моята помощ да правя неща за Китайското радио, да пиша курсови работи на китайки и пр., само когато ти не можеш. Не съм казал, че винаги си ме ползвал. НО КАЗВАМ, че моето не се зачита - и до днес П., китайките или човекът от китайското посолство не знаят, че аз съм допринесъл за тях. Плащал си, но не разбираш, че всеки плаща И ПАК пишат кой е авторът - напр. на колумнистите във вестниците им плащат за статиите, но и пишат кой е автор. За първи път в живота ми се случва някой да ми плаща, НО да оставам анонимен за труда си - а знаеш, че съм работил като водещ в Плевенска ТВ, като завеждащ психологическа рубрика и като репортер в 2 Плевенски вестника - навсякъде хем ти плащат, хем и те пишат, та след това хората да знаят, че ТИ, а не ДРУГ е автор. Това влияе и на отношението, и на биографията ти. Ето защо аз казвам, че това вбъдеще не би ме устройвало, а когато съм го правил за тебе е било, защото съм бил притиснат от икономическата ситуация в живота си, т. е. доброволно и от немай къде, но никога няма да ми е приятно, че останах таен автор в съзнанието на толкова важни хора, които си мислят, че ти си авторът. Това ти го казах и, когато стана въпрос да пиша фантастичен роман - не искам никога повече да съм анонимен автор или някой друг да се представя за автор на моя интелектуален труд.
(Чудя се какво да ти обяснявам, при положение, че и на тебе ти беше гадно, че си писал дипломни работи за пари, а после не ти, а други са ставали магистри с тях. Само от този факт трябва поне на 90% да ти е ясно аз какво изпитвам по тези въпроси.)

 Зависимостта е налична, когато човек си зависи от нещо, а не, че друг го е направил зависим задължително. Не казвам, че някой е правил някого зависим, а че зависимостта е била налична изначално и естествено. За себе си твърдя, че бях зависим от теб по отношение на комуникацията с баща ми и за доходи. А това колко ти си бил зависим от мене - тепърва животът ще показва, когато се налага да получаваш психологически съвети, китайски преводи и др. преводи на момента (а и на добра цена), ценни информации от социален и медицински аспект - с една дума знаеш какво мога и знаеш какво ще ти липсва. Аз няма какво да го мисля този въпрос, защото то са очевидни неща кой колко и какво разбира/може в живота и в кои области знае, а в кои е гола вода, към днешна дата.
 Ами и аз си мислех, че сме приятели, но се получиха неща, които не отговарят на моята концепция за приятелство като това, че за мене нямаш 2 минути за микроработа или подкрепа в петиция за паспорти, а за някакви довчера непознати хубавици имаш ЧАСОВЕ или пък онова аз да се моря да пиша текстове и ти да не четеш и да отбиваш номера с емотиконки и даже с "позволих си лукса да не чета".  Все едно, че Мая с "виждам, че си добре", когато изразявам болка и плач. Т. е. съвсем логично е, че те резнах като приятел, при аналогични ситуации с всички постъпвам така. Не може единия да чете с часове даже чатове с Г.-ва и да си дава мнението отговорно, а другият да гледа през пръсти на нещата и даже да ти се зъби (както в случая като беше напечено за една виза тук, а ти се озъби, че "светът ще се срути", а аз съм те занимавал. Т. е. ти си си концентриран върху собствената си личност най-вече и това е една от пречките да си приятел не само на мен, но и по принцип. Приятелството иска повече отговорност + отдаденост.)
  Вярно е, че с няколко години повече те изтърпях, надявайки се на промяна, но не стана. Другите - само за 1 (ЕДНО) подобно нарушение - напр. говорил ме някой зад гърба (както в случая с мъжа на Ж.) или ми издал някой тайна, която съм споделил (както в случая с Н.) - и веднага край. А при тебе имаше добра основна причина да стисна зъби и да поизтърпя някои неприятни унизителни ситуации като онези по-горе, а тя беше икономическата причина. Все пак, знаеш, че много хора, заради парите, са принудени да търпят доста по-зле неща в отношенията си с някои. ИЗБОРЪТ си е бил лично мой, не бива да се обвиняваш, че съм решил да поизтърпя някоя година отгоре. Все пак си бил наясно с почти всичко какво не харесвам, какво ме е огорчавало и сигурно си се досещал, че въобще не си идеалният приятел, а след последните фалове като заяждането за парите и спирането на речниковите преводи - направо си разбрал, че не си и приятел.
 Като говориш пак за парите - ДА! Определено е супер гадно да ти закъснеят с парите, а после ти да си виновен, че с добър тон си ги подсетил. Преди плащаше в аванс, после при свършена работа, накрая доста след като е свършена (това е и на Гугъл схемата, да приемем, че е добре да се плаща до месец след свършена работа), НО да чакам аз пари на еди-коя си дата и да ми се закъснее с 3 дена, пък и после аз да съм виновен, че съм напомнил - това е за мене голямо кощунство и безобразие. Виж, ако просто се беше извинил - иди-дойди, но това е просто незабравимо - изработил съм, чакал съм, закъснял си, напомнил съм без да се карам и в резултат - аз виновен. Хубаво ми се извиняваш за случилото се, надявам се да си го осъзнал, защото ще ти е полезно за бъдещите ти отношения с хората, а не за мене, защото не искам да работим повече по никакви проекти, независимо от обстоятелствата.
 Като цяло не си ме защитавал пред никой - айде от Б.-Х.-а те било страх (повечето някакви емигранти, не знам какво им е страшното, но ти нали все се плашиш от нещо, айде да не ти припомням за психастнията, но ще имаш да вземаш, че аз съм бил ненормалния, при положение, че мене ме нападат и, аз видиш ли, трябвало да си трая като путьо, когато нападат жена ми, мене и Китай! Че аз даже на спортен кунг-фу двубой ги каних и те не дойдоха тези "страшни хора"!), НО какво страшно имаше да ме защитиш пред мъжа на Ж.?! Той нали не е "борец"? Като цяло не си имал потребност ти да ме защитаваш - нали даже ми беше давал видеоклиповете без да ме питаш, колкото да става майтап там, а аз ти ги бях дал за лично ползване. От това се вижда, че много-много не си ме имал за нещо специално, камо ли да ме защитаваш. А и после като почна дори да ме критикуваш, че ти давам толкова полезни съвети, тотално ми просветна, че си коравосърдечен към мен и е било наивно да очаквам да не ме клюкариш, да ме защитаваш и да правиш всичко онова, което се очаква от истинския приятел, според средната морална представа.
 Не знам към какво по-добро се променяш - ще е добре за тебе да ти порастне буйна коса, да те заобича С., да станеш по-смел, че да си защитаваш приятелите и семейството и всичко, към каквото се стремиш, само че това ДОРИ и да се получи - аз вече съм достатъчно напатил и не ми трябва да поемам втори риск от толкова много етични и душевни наранявания, които си ми причинил за всичкото това време.
 Това, че не си защитил приятел в нужда не е твой провал?! Ами повечето приятели като не ги защитаваш в нужда и почват да изпитват лоши чувства, а и направо да си отиват. Така че то не е провал, но проваля приятелството ти и после не вярвам да ти е приятно да губиш приятели, но ти си знаеш. За мене това ти беше един от най-големите провали - в ТОП 10 го нареждам, защото с това най-много ми падна в очите - хем не си ме защитил, ама хем си мислел, че аз не съм наред, когато безпричинно нападат мен и хора/неща, които обичам! Психопатологичен ужас!
 Може и да си ме оценил преди години, но сега като ме няма, още повече ще ме оцениш. То има една древна поговорка, че хората не си дават сметка колко ценно е например слънцето, защото всеки ден изгрява, но ако пропусне да изгрее само 1 ден и ще почнат да разбират наистина колко е било ценно то за тях. Същото е и с водата или пък с интернета, например. Това и аз искам да кажа - че едва като ме няма, ще видиш реално колко и доколко съм бил ценен (особено, ако няма кой да ме замести качествено; а ако ме замести - няма да ти пука особено, то е ясно).
 МНОГО ПРОСТО НЕЩО НЕ РАЗБИРАШ: чудиш се защо говоря само за лошото, защото съм натъртвал само на това, кога не си ме оценявал, в частност?! Ами това е ТОЛКОВА ПРОСТО и ще го обясня с пример прост: ако даден човек е много добър и добринася за хората то е окей, но като направи престъпление и го вкарват в затвора, нали така? И тук същото - ние няма нужда да говорим какво си бил наред, ние говорим какво НЕ СИ БИЛ И НЕ СИ наред, защото като си наред - няма проблем, а като си направил нередност - има. Ето и още един пример, за да е сигурно, че си разбрал: като идеш на лекар става дума най-вече за това, което ти е болно, а не за това колко много неща не са ти болни. Т. е. това, че примерно си правил и добри неща НЕ ти дава право да правиш лоши неща! А това, че само един път си се противопоставял на моите съвети/идеи не е никак вярно - за Харбин, за С., за къщата... няма какво да си губя времето да изброявам, ако паметта ти е толкова избирателна да си мислиш, че само 1 път било - в голяма грешка си.
 
 
 
 




 
 
 Ето ти и фермана, за който си прав, че може и да научиш неща, за които не си си давал сметка или поне да стане пределно ясно как от моя гледна точка е непоносимо повече да съм в каквото и да е общуване с тебе.
Защо пълно скъсване с теб не е грешка, а правилно и добро решение:

 А) Неща, които са ме разстройвали през годините, но съм прощавал само в името на бизнеса (на други не съм простил, защото те не са плащали, т. е. не е имало с какво да ме държат при себе си; тебе основно те държеше това, че плащаше добре (според моето незавидно положение), а не, че си бил кой знае какъв примерен и добродетелен приятел).

1. Когато ми трябваше много помощ за една от визите и ти закъсня, а после като те потърсих повторно се развика, че "то светът ще се срути, аз съм те търсил!" Т. е. въобще не съчувстваш и не си даваш сметка колко е важно визата особено за човек като мен.

2. В друг подобен момент ядосано ме резна, че ще ми струва цели 5 лева нещо, което правиш за около 5 минути, а в същото време за момичета с часове правиш неща, а като не можеш да ги направиш ги поръчваш за пари. Т. е. винаги момичета са били доста преди мен. Това следва и в долния пример.

3. Отказа ми да вземаме по някой цент от микро-работите, защото си зает (ставаше дума за по няколко минути на ден, определено под 10 минути), но когато момичета те замолят, даже за без пари, с часове помагаш, а ако не можеш, даже си плащаш пари, за да им помогне някой друг! И това за момичета, които ДОРИ не може да се нарекат "истински приятелки", камо ли "гаджета"/"годеници"/"съпруги". И до ден-днешен като изгубя по няколко цента на ден, което прави по около 2-3 долара на месец, заради това, че не сътрудничиш за Фейсбук и Ютюб си спомням за отказа ти, и се ядосвам, че едновременно губим двамата!

4. Отказа ми да подкрепиш за паспортите, обиди поголовно цялата си българска нация, че са лоши хора и, че барабар с тях и аз трябвало "да се оправям" и това точно, когато се надявах, че ти (Приятелят) изстрада заедно с нас тоя паспорт (държах те в течение всяка възможна минута, с надеждата, че наистина ще го изстрадаш и ще ни съчувстваш!), а то заради тотално лошо ти отношение към останалите от бг-граждани, да го отнасям и аз. Ей-тогава се зарекох, че няма да ти помагам нищо занапред свързано с визи, паспорти и пр. А ти каза, че вече не съм ти на 1-ви план, а аз (за да съм сигурен, че няма да ме изритат от Китай) казах, че до Зелена карта - никакви големи заеми не давам, а ти се заяде за 300 юана и за бартер на стойност не повече от 30 юана на година... и накрая - край на приятелството ни дори!

5. Реагираш прекалено на неща като това, че някой се е опитал да те предупреди за Харбин! (видях хисторито, оказа се не че по онова време съм ти писал други "гадости" както ти ги наричаш, а че си се оправдал с това, че тогава си бил натоварен с Л. и си ми цитирал писмо до него, както и че ти се е насъбрало от други места, а после на мене викаш, че проблемите ми рефлектирали върху нашите отношения; фактически твоите проблеми многократно са ме изритвали на доста заден план).

6. Когато ти ми цитираш дълги писма до Л., Ч. или даже чатове с Г.-ва - напрягам се да чета и даже коментирам. Когато аз ти давам нещо да видиш - случва се даже да не го видиш, а критичните с Б.-х. даже не си ги чел. Сам си казвал "позволих си лукса да не чета какво си писал", а аз после се чудя защо трябва да губя време да преповтарям едно и също.

7. Признал си пред Н., че само с емотиконка си ми отговарял и не си чел. Даже беше й казал, че съм имал друг ник там, а като ти казах, че си ме издънил ми вдигна безочлив скандал, как си бил толкова зает и не си бил длъжен да помниш моите тайни. Все едно сега аз да кажа на майка ти или баща ти някоя твоя тайна и като се обидиш да река, че толкова съм зает и не съм длъжен да помня какво си ми казал. Просто не бе човешко това! И точно тогава балдъзата беше вкъщи и гледах да не давам много израз на емоциите си, но тази безочливост много ме разочарова.

8. Беше ме говорил пред нея и пред онзи плешивия на Д. (само, защото съм й викал, че Китай е по-добре от България, а накрая те дойдоха на моето, както обикновено става като предупредя някой), като в тона ти не само, че не ме защитаваше като приятел, а даже ме описваше като някакъв полулуд, с който ти много-много работа си нямаш. ДАЖЕ казваш, че точно така си си мислел - дали съм нормален, САМО ЗАЩОТО съм се защитил от НЕПОВИКАНИ нападки и съм си защитил жената. По това време и каза, че ме молиш от ЕГОИСТИЧНО-СТРАХЛИВА гледна точка да не отговарям. Т. е. винаги за тебе най-важното е било ти да си се уредиш, а аз - може да ме изкарваш ненормалник, може да им говориш, че се нямаш с мене и даже аз да се свлека до ниво "червей" да ме тъпчат - никакво застъпване, никаква реална подкрепа пред другите! А аз стане ли нещо такова - веднага съм тичал да ти предлагам да се регвам да споря с някой, да го търся по скайп/кк и пр. Това никак не е приятелско.

9. При още по-реални проблеми, извън интернет, когато ми е било начало на депресия или риск от такава, не само не си отделял достатъчно време (да не говорим за реципрочно на моето време, което аз отделям по твоите проблеми с хората), а само си отговарял с някоя емотикона като онази с хипнотизираните очи или с едно "хм"... Това също не е приятелско.
А да не говорим, че никога не си ме имал за човек, който трябва да защитиш: някакъв се звери, че съм писал, че е по-добре в Китай, а не в България, ти вместо да ме защитиш поне малко зад гърба ми ме говориш с него, че съм бил малко откачен, само и само да се измъкнеш от несправедливите му атаки! Други безпричинно обиждат мене, жената и китайците - вместо да ме защитиш, ти се правиш пред Н., че вече не си ми приятел, а мене ме молиш "от егоистично-страхлива гледна точка" (ПРЕКРАСНО ОПИСАНИЕ, ВСЪЩНОСТ КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВАШ ОТВЪТРЕ!) да не съм се занимавал с тях и да понасям униженията и даже с цялата си безчовечност казваш, че си си мислел, че аз не съм наред, защото съм ги бил ядосал аз!!!!!
 Така че, когато съм имал нужда от помощ в трудни моменти с хора - по-често съм получавал едно неприятелско и нечовешко отношение, да не говорим за приятелско. И аз съм търпял, търпял и прощавал само в името на бизнеса. Вече няма бизнес, няма смисъл да търпя и да прощавам цялото това унижение.

10. Не ми харесва установката, с която често ме режеш, когато обсъждаме даден проблем "да се оправят!". Особено на фона, че повечето, за които става дума са доста по-оправени от тебе, а и това само показва един ЕГОЦЕНТРИЗЪМ и не само необръщане на внимание на тези, за които става дума, но и на мен, който съм поставил въпроса, и съм очаквал обсъждане/разбиране, а не "да се оправят" или даже "да се оправят, бе!".

11. Клонящо към расизъм и шовинизъм поведение - от една страна уважаваш и желаеш някоя/някои само, защото са китайки/виетнамки, а от друга, ако те разочарова САМО ЕДИН представител на въпросната раса/народ, решаваш да разкараш всички останали!!!

12. Изключително дразнещи призиви към "оптимистичен поглед" на нещата, при положение, че аз съм реалист и не мога олигофренски да се радвам, ако нещо не е наред и обратното. Много добре си преценявам кое какво е и доколко може да стане, за да се самозаблуждавам с НЕнаучни книжки, че като си самовнушаваш, че всичко е наред и "привличаш позитивни енергии, полета" (и друга недоказана, лъжлива каша). Спомням си как ми загуби време, когато писах, че мобифонът е повреден и ще купуваме нов да ми обясняваш, че правилния оптимистичен вариант бил да си кажа "К. може да ми го оправи" и като ти обясних, че ми е минала вече тази мисъл през главата, ти каза, че нямало как да го поправиш, т. е. аз правилно реалистично съм преценил, че ще се купува нов мобифон и няма нужда да си въобразявам невъзможни неща като това, че К. ще ми го поправи.

13. Каза, че стане ли нещо пак да намразиш Китай (досега вече 2 пъти се случва заради ОТДЕЛНИ персони с китайски произход), ще ни отсвириш всичките тука. По същия механизъм по който "Т. и Ю. са от Плевен", значи "целият Плевен е зле"... ама чакай, аз забравих, че то, за теб, БЪЛГАРИТЕ по принцип за зле и няма добри хора.

14. Много се чудих преди защо ми плащаш домейн и ми даваш безплатен хостинг, та даже и някакви съвети ми даваше за повече тагове и да не спирам домейна... викам си "Брей, каква загриженост за мен, за мислите ми, за гледните ми точки!", но след като ми наложи ограничения да пиша каквото си искам за Уикипедия или да отговарям на НЕПОВИКАНАТА АГРЕСИЯ у други ми светна лампичката, че нещата май не са правят за мен. След време като овладях знанието за приходите от сайтве напълно ми се изясни първоначалния ти замисъл - да плащаш малко за домейн, НО да получиш много от реклами, когато моите писаници привлекат много посетители. УВИ, НЕ ръгнах да пиша като ненормален и не СЕ ПОЛУЧИ!

Б) Неща, които ме разстроиха напоследък

1. Каза, че си искаш 300 юана, макар, че даже 400 не ти поискахме. Т. е. ние влезнахме в положение, че даже и да си обещал може да стигнеш до глад и ти оставихме 400, а ти се заяде с 300. Накрая даже и ти пратихме колкото бяха останали!

2. Точно сега намери да спреш бартера за някакви си 20-30 юана, които както видя така и не получи, а даже изгуби всичко останало - малки заеми от 70 евро до 1500 юана и приятелство с нас (2-ма човека).

3. Призна си, че още преди си планувал да спреш с мен, защото видиш ли съм поставил въпроса защо парите ми закъснели 3 дена, а не отчете, че аз толкова компромиси направих - от предварително заплащане минах на заплащане при свършена работа, а после даже на заплащане със седмици след свършената работа.
Само този коварен план, според жената, сам по себе си, е достатъчно човек да се пази от бизнеси с тебе, както и да спре всякакви отношения, да не говорим за приятелство!

4. Не си призна НИТО ЕДИН симптом, а сам си се оплаквал от редица от тези симптоми под различна форма и феноменология. С тенденция си всичко да рационализираш/отричаш/скотомизираш и все се изкарваш прав с разни еквилибристики като "обстоятелствата", "реалността", "образно изказване", "разбираш ме буквално", "нещата се промениха". Направо се плаша от такъв човек аз, камо ли да ми е приятел!

5. Проявяваш тенденция с всеки, в който стъпиш в бизнес отношения или някакви отношения на съвместна работа/сътрудничество, да си разваляш приятелствата/отношенията с тях:

- предните ти началници
- Т.
- Ю.
- М. (в начална фаза, заради това, че решил да си легне по-рано)
- Л.
- Ч. (така беше един от прякорите на баща ти, както го беше измислил)
- Баба си
- нас

 Може и да има други за които не знам. Сещам се за индийците, че и тях не ги хареса и ми препоръчваше да не работя с тях. За циганите - даже да не го споменавам - окрадоха те с 1 брадва и 10 лева.


6. Казваш, че съжаляваш, че си ми споделял и това само, защото ти давам примери, с които исках да ти помогна да станеш по-добре или просто заедно да видим Истината. (Знаеш, че Истината се уважава даже от твоя Патрон - Исусът!)... Не искам приятелство с човек, който ще спре да ми споделя.

7. Казваш, че ще си мериш приказките оттук-насетне. Но аз не искам човек, който играе театър с мене. В същото време и аз не искам да не мога да си казвам какво ме вълнува и какво мисля, само защото ще се оцени като "гадости", "непозитивно", "съсипващо", "СПАМ"(!!!) и пр., акцентирайки само на такива моменти и неспособност да видиш позитивите, да си ми благодарен за информациите, да навлизаш по-всестранно и дълбоко в проблемите на Китай, както правя аз.

8. Били сме в чужда д-ва. Да, ама за мене това си е СВОЯ/МОЯ д-ва. Аз чужденец и отритнат съм се чувствал само, когато съм бил в България и в Либия. В Китай си се чувствам, все едно, че тука съм роден и принадлежа тука по рождение.

9. След толкова много успешни мои съвети, прогнози и мнения, ти все още си мислиш, че аз не разбирам нещата, даже даваш неправилни примери, че не можело разведен човек да разбира от жени (все едно да не може генерал, който е отстъпил тактически в една битка, да разбира от военно дело)...

10. Отсече, че смяташ, че повече нямало да има бизнес с нас. Ами то тогава какво остава?! (Само това аз/ние да ти помагаме, когато ти имаш нужда? Ама НЕ става така.)
 НЕСИГУРЕН СИ В КАЧЕСТВОТО СИ НА "БИЗНЕС-СРЕДА" (партньор) - например КАТО ГРЪМ ОТ ЯСНО НЕБЕ ПРОМЕНЯШ УСЛОВИЯ КАТО ТОВА: "И оттук нататък въвеждам изричното правило/условие, че плащанията се правят не по-рано от месец СЛЕД получаване на свършената работа. " (цитат от твой имейл)... Отделно и това, че ако нещо работи като условие дълго време казваш, че "лошо си ме научил", т. е. тръгваш срещу самия себе си, когато ти скимне и тези, които са зависими (както аз се бях поставил в зависимост) духат супата, защото са последното звено/подчиненото.

11. Грешка било казваш. Ами даже и да е така (условно), то ти я породи тая грешка - можеше да не спираш бартера, да не си искаш някакви 300 юана и да не ме режеш напоследък толкова много като ти споделя нещо или ти дам някой съвет, но не би! Простичко казано - аз някой като спре да ми дава работа/пари, като спре да ме слуша и като почне много да ме критикува за дребни неща от рода на това, че съм му дал съвет или, че съм му дал новини - направо го пращам в 9-та глуха и не ща да чувам за него! А ти още толкова много прегрешения имаш към мене, че вече всичко се натрупа и преля чашата или както ти казваш за Л. - мина всякакви граници!
 
12. ВЪОБЩЕ НЕ отговаряш даже на най-елементарни стандарти за приятел (да отделя поне няколко минути за тебе поне срещу пари, ако отделя за момичета часове за без пари; да ти чете всичко, което му пишеш/пращаш; да не страни от тебе, когато стане малко по-напечено), да не говорим за моите, които са по-високи от средното.
 Тъй че - никакви повече отношения. С теб нито може да се споделя двустранно, нито може да се прави бизнес, нито може човек да се отпусне и да си говори каквото му е на сърцето в момента... В същото време ти предлагаш някакво измислено приятелство, което ще е даже по-зле от престорените ти отношения с Ч., които демонстрираш в мейлите към него... Къде е смисълът?! Изпарил се е отдавна. Всякакъв по-нататъшен контакт би бил загуба от най-чист вид - дето пееха Ен-синк едно време: "Just give me one good reason!...") Не виждам никаква причина да продължавам с теб, а освен това ме плашиш с това, че се имаш за абсолютно нормален и за сигурно толкова абсолютно прав. Ти може да виждаш някакъв смисъл да продължаваш с мен, т. е. да ме ползваш за това и онова, когато ти потрябвам, а през останалото време само вицове да сме си пращали и да имитираме приятелство, но мен това не ми трябва. За мен ти си достигнал ПРЕДЕЛА НА СВОЯТА ПОЛЕЗНОСТ отдавна, та повече не виждам да си ми полезен, а само безполезен и/или вреден (това от прагматична гледна точка; що се отнася до морално-етичната - мисля, че не ме заслужаваш). 

====

Правя пояснение, че като става дума за Китай, говоря за онзи преди. Сега вече, към днешна дата, държавата се е превърнала почти в империя (т. е. с едновластен лидер, нещо като император), все повече проблеми - от ксенофобия (на ниво закони и политика) до все по-ограничени политически и икономически свободи, репресиране и подтискане на протестиращите, икономически проблеми и пр., затова вече не желая да съм китайски гражданин. Обичам Китай, но не мога да приема сегашното политико-културно-икономическо положение, затова се ориентирах към напускане.
A fan of science, philosophy and so on. :)

MSL

  • Философ | Philosopher | 哲学家
  • SEO Mod
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 17688
  • SEO-karma: +813/-0
  • Gender: Male
  • Peace, sport, love.
    • View Profile
    • Free word counter
Във връзка с българските паспорти
« Reply #187 on: February 16, 2023, 04:46:25 AM »
По-горе бях споменал за българските паспорти. Ставаше дума да се подкрепи нещо от този сорт, което беше писано преди време: "За хората с българско гражданство извън България и извън ЕС често не е лесно да подновят своите международни паспорти, когато дойде време за това, защото в държавите, където пребивават няма български посолства и консулства, или ако има, то се случва да са на десетки, стотици и дори на хиляди километри от местата, където живеят нашите сънародници. Същият проблем може да сполети и всеки един от вас - настоящите и бъдещите български емигранти, гурбетчии, туристи, на които им се налага смяна на българския паспорт.  В други държави по света смяната става на всеки 10 години, а според българските закони - само на всеки 5 години.
 Нека всички, които искат да си спестим пари, време, стрес и нерви, да подкрепят предложението и да помогнат по всякакъв законен начин, какъвто имат за приемане на закон за удължаване на периода за смяна на чуждестранните български паспорти от 5 поне на 10 години!"
A fan of science, philosophy and so on. :)

MSL

  • Философ | Philosopher | 哲学家
  • SEO Mod
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 17688
  • SEO-karma: +813/-0
  • Gender: Male
  • Peace, sport, love.
    • View Profile
    • Free word counter
Някакви "литературно-логическа творба"
« Reply #188 on: February 16, 2023, 06:23:42 PM »
 Някаква "литературно-логическа творба" от 2007-ма година:

"1. Argumentum ad Hominem – спекулация на “отравяне” на източниците: тази логическа злоупотреба се прави (използва), когато се десакредитира (представя се за недостверен) съответен извор на информация преди още да са се проучили основанията и фактите, които го потвърждават.

2. Спекулация на симплизма (свеждане до): Логическа злоупотреба допускана, когато сложно се представя опростенчески и свеждайки го до “това, не е повече от...”. По този начин се набляга на естеството на ограничена част от феномена, вместо да се разглежда той в цялост.

3. Argumentum ad Verecundiam. Спекулация на злоупотреба с авторитета: се допуска, когато се използва нечие компетентно мнение, за да се докаже нещо не влизащо в компетенцията на използвания авторитет (т.е. предполага се, че компетентното мнение е... безпогрешно /и в други области/)

4. Falacia Argumentum ad Populum (позната също като злоупотреба с “демокрацията”). При нея се злоупотребява с чувствата на аудиторията (публиката) или се казва на слушателите това, което биха искали да чуят.

5. Спекулация на злоупотреба с емоциите: допускана (или използвана) при употреба на думи и характеристики, с цел да се предизвика емоционална неяснота спрямо разглежданата тема и да се затрудни непосредственото разсъждение над нея.

6. Спекулация на хронологическата самонадеяност:
Отхвърля се нещо, представяйки го като остаряло и поради това невалидно (позната също като Argumentum ab Annis).

7. Спекулация на тенденциозния агрумент: логическа злоупотреба, при която се “драматизира” материала про собствената кауза, игнорирайки напълно или подценявайки аргументите на отсрещната страна.

8. Falacia Post Hoc Ergo Propter Hoc.
Логическа грешка при която се стига до заключение, че нещо е причина за друго, само защото първото е по-напред във времето.

9. Спекулация на подтвърждаване на следствието: логическа грешка, при която се потвърждава причината (непозната) чрез следствието (познато), при все, че е възможно да съществува разнообразие от причини (в процес на изследване), водещи до познатото следствие.

10. Falacia Argumentum ad Ignorantiam.
Логическа грешка, допускана, когато се разсъждава, че ако дадена позиция не може да бъде доказана, обратната е задължително правилната, при все че е възможно да съществуват повече от две възможни становища, при липсата на независимо доказуеми факти.

11. Спекулация с произхода: логическа грешка състояща се в претенцията нещо да е “просто” или “нищо повече от” генезиса си (произхода) или когато се подценява нещо, заради скромния си произход.

12. Спекулация на злоупотреба с аналогията: грешка състояща се в предполагането, без никакво обяснение, нито доказателство; че действащите в дадена ситуация закони са приложими и в други ситуации, както когато се обърква описателното естество на природните закони с прескриптивната същност на социалните закони (които движат социалното поведение).

13. Falacia... Petitio Principii.
Логическа грешка, допускана когато се предполага като вече доказано, това което трябва да се докаже, често изказано с други термини и перефрази.

14. Спекулацията на кръговия аргумент: логическа грешка, сходна с предишната, но обособена поради наличието на множество елементи (най-малко два). А е доказателство на Б и Б е доказателство на А (примера с рибата, която се самоизяжда откъм опашката).

15. Falacia Argumentum ad Baculum. Логическа грешка, състояща се в употребата на сила или интимидиране, вместо разсъждения и аргументиране (куршуми, вместо диалог, власт, пред убедителност; гласуване, вместо изследване).

 Извинявам се за лошия и "бърз" превод - ако някой има време и търпение, моля да го редактира!

Надявам се да Ви е от полза!"
A fan of science, philosophy and so on. :)

MSL

  • Философ | Philosopher | 哲学家
  • SEO Mod
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 17688
  • SEO-karma: +813/-0
  • Gender: Male
  • Peace, sport, love.
    • View Profile
    • Free word counter
От 2007
« Reply #189 on: February 17, 2023, 05:02:31 AM »
 Ето едно от 2007 (или 2006? Не си спомням точно.): "Първо да не забравя да помоля най-любезно всички, които смятат, че всеки защитник на Китай тука съм аз, да се прегледат при районния чичо доктор-психиатър. ОТДЕЛНО всеки (по-скоро - всяка), който се е опитвал да ме обижда, ще помоля още по-учтиво да върви на п@тката си майна, или алтернативно, да се @бе в г@злето! СПЕЦИАЛНО ЗА БЪРЗАТА_КУЧКА: радвам се, че на фона на останалите се държи нормално, но, ако иска РЕАЛНО ДА ИЗВАДИ НОЖА, за да й кажа някои просто неща от рода на ДАЛИ КИТАЙ НЯМАЛ СОБСТВЕНИ САМОЛЕТИ, ДАЛИ КИТАЙЦИТЕ НЯМАЛИ ШКАФЧЕТА И КОЛКО РЕАЛНО СТРУВА ИНТЕРНЕТА, ОХРАНАТА НА ВХОДА И ПР. В КИТАЙ (а не цените, на които ги пържат китайците взползвайки се от това, че семейството й си няма хабер от цени, както случая с прословутите половин кило череши за 200 юана (представете си!!!) в района на Шанхай, НЕКА да ме намери във форума, на който съм аз модератор: china-corner.com Това важи за всеки, който иска да спори РЕАЛНО, а не да се възползва от шибаната системичка тука, в която СПРЯХ НАЙ-МАЛКО ДА СЕ СЪМНЯВАМ, ЧЕ СЕ УПРАВЛЯВА ОТ МРЪСНИЦИ, ПРОЧИТАЙКИ МАТЕРИАЛА ОТ ВЕСТНИК 'БУДИЛНИК": ... "
 Беше писано във форум, който май вече не съществува, адресирано до няколкото лоши човека, които се подвизаваха там. А относно Китай - днешният, все повече императоризиращ се, не е онзи, който съм защищавал от сърце през 2006-2007 година и преди това, както и по-късно, до 2017 г. почти.
A fan of science, philosophy and so on. :)

MSL

  • Философ | Philosopher | 哲学家
  • SEO Mod
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 17688
  • SEO-karma: +813/-0
  • Gender: Male
  • Peace, sport, love.
    • View Profile
    • Free word counter
 Това е от 2006. Кофти история заради момиче, което не беше честно с гаджето си, та трябваше да се стига до разправии, а можеше да си ги спестим.
 
Quote
бях решил, че те игнорирам тотално, но ще се прежаля още един път...

махни се от живота ни. ти нямаш нищо общо с Нас и нямаш право да се месиш. ти си натрапник. лицемерен и двуличен при това. махни се от живота ни. окончателно и завинаги.

   МАААААААЛКО не си наясно с нещата, но СЕ РАДВАМ, че се включи, за да разбереш нещо, което ти се полага:

  (По-нататък ще пиша без всякакви обиди и заяжданки , с най-иксрен и добър тон, затова прочети го внимателно, моля те!)

1. НЕ СЕ гордея с това, което направих, НО ИМАХ ЛИ ДРУГ ИЗБОР?

а/ Намерих я от форума на ДАОБГ (М.), хареса ми на снимката, която ти си правил (какво да те правя като си майстор :D , не те четкам, харесвам фотографиите ти!!!) И МИ ХАРЕСА ТОВА, ЧЕ ПИШЕ СТИХОВЕ. "Заговорих я" и, О ЧУДО, тя ме удостои с вниманието си!
 (Това преди повече от година, може би!)

б/ ТЯ НЕ МИ КАЗА, ЧЕ СИ ИМА ГАДЖЕ !!! (Нямах ли право да знам???)

в/ В един момент видях, че много се подмазва на Б. (С.) и си помислих, че ходи с него!

 КАЗАХ Й - ДО ТУКА БЯХМЕ!!! Не искам да ти се меся в живота! И знаеш ли какво последва, И.??? НЯКОЛКО И-МЕЙЛА ОТ НЕЙНА ССТРАНА, КЪДЕТО МИ СЕ КАРАШЕ, ЧЕ Я ИЗОСТАВЯМ!!! Накрая ме върна при себе си със...СЪЛЗИ!

г/ ДА ПУКНА НА МЯСТО, като преди това изпитам болките от рака, който покоси майка ми, АКО И ЗА МИГ МОГА ДА ТЕ ИЗЛЪЖА С НЕЩО ТОЧНО ПЪК ЗА ТОВА, КОЕТО ЩЕ ТИ КАЖА ТУК:

    След като решихме да не си късаме отношенията аз останах дълго мълчалив и резервиран към нея. Заговореше ли ме, аз "имах работа".
Не вярвах, че не ходи със С., а после, от друг източник разбрах, че не ходи с него, НО НАИСТИНА СИ ИМА НЯКОЙ (който не знаех, че си ти!!!) и това беше достатъчно, все пак, ДА СЪМ "ЗАЕТ".

 Да но... една вечер започна да ме заговаря прекалено дълго. Отговарях й с тривиални изречения, докато не ми каза, че ИСКАЛА ДА ТАНЦУВА, ДА ИЗРАЗИ СЕБЕ СИ С ТАНЦ, НО ДОСЕГА НЕ НАМИРАЛА ВЕРНИЯ ПАРТНЬОР :shock:
СЛЕД ТОВА МЕ ЗАСИПА С "ЕРОТИЧНИ" СНИМКИ ОТ "Мръсни танци".
Показах й любимата си картинка от корейски комикс - момче и момиче на люлка, която бях ъплоуднал в твоя форум, а тя ми рече:

 "ЕХ, ИСКАМ ДА МОГА ДА РИСУВАМ ЧУВСТВАТА СИ ТАКА!"

  След всичко това, колкото и да е гадно и да не се гордея с него, особено пред тебе пишейки сега... просто усетих, че ОМЕКНАХ и, че въобще не съм железният татарин, какъвто БИ ТРЯВАЛО да бъда!


    ПОСЛЕДВАХА МНОГО ЧАТОВЕ ИЗПЪЛНЕНИ С РОМАНТИКА:

- разменяхме си песни, които слушахме едновременно.
- разказвахме си приказки, които пишехме във фантазиите си.
- показвахме си снимки на бели рози и неща, които харесваме.
- тя ми пишеше на китайски, аз й пишех на испански. Даже взе да учи китайски, но ти й забрани да си чати с мене и уроците секнаха.
- на няколко пъти правихме и виртуален...

СТИГА!... Разбра ме какво казвам! И В ЕДИН МОМЕНТ, КОГАТО ВЕЧЕ БЯХ ЗАТЪНАЛ В ЧУВСТВА С НЕЯ (съгласи се, че не всеки ден се срещат момичета като нея) се появи и ти с въпроса си - "КАКВИ СА ВИ ОТНОШЕНИЯТА С М.?"

  Отначало се сепнах и не исках да си представям, че това е "моята М." и затова те попитах (със слаба надежда, а и да "спечеля" малко време за "подходящ" отговор) - "Коя М.? М. Минкова ли?"

 И, КОГАТО ПОЛУЧИХ УТВЪРДИТЕЛНИЯ ТИ ОТГОВОР, ПРОСТО МЕ ПОЛЯ СТУДЕНИЯ ДУШ, както се казва.

 Нямах друг избор, освен да те успокоя, НАЛИ? НЕ ИСКАМ ДА КАЗВАМ, ЧЕ НЕ ТЕ ИЗЛЪГАХ - да лъжа беше, но С ЦЕЛ ДА Е ВСИЧКО О.К.! Освен това си казах, че ДОНЯКЪДЕ Е ИСТИНА - какви отношения може да имаме ние, при положение, че сме на над 5 000 километра разстояние?!?!?!?!?!?!!?!? Може сърцата ни да са били едновременно заради някакви думи, музики или картини, но...всичко е само виртуално. Човече, аз очите освен на снимките, които ми е дала - от салона за прически и от морето, на друго място не съм й ги виждал, да не говорим, че не съм я пипал и пр. Т. Е. НЕ МОЖЕ ДА СЕ КАЖЕ, ЧЕ ТИ Е ИЗНЕВЕРЯВАЛА, МАКАР ЧЕ, ДА, ИМАШ ПРАВО ДА СИ ЯДОСАН И ДА ИСКАШ ДА УМРА, това не го отричам и за миг!


  И така, след като направих така "И вълкът сит, и агнето цяло" - ВЕДНАГА Й КАЗАХ - "Ами днес така и така, твоят човек ме намери, вложих целия си арсенал от техники за убеждения и енергия да го успокоя, но ти защо не ми каза, че е той? Нямах ли право да знам?! Все пак може да не сме първи приятели, но сме се знаели задочно толкова време, а и сега..."

  Тя го прие като все едно, че нищо особено не е станало.

 После й казвах:

"Маги, той чете ли Зоологията? Дай поне там да не го ядосваме, щото той ти е реалният приятел и първият, аз просто не мога , а и не искам да създавам проблеми!"

 "Абе четеше по едно време..."

 "Ами добре де, дай тогава да изхождаме от презумпцията, че чете!"

 Но...тя не изходи от нея.


 "Има ли някакъв шанс да ти чете АЙСИКЮТО? Не си рискувай отношенията с него, ако може?"


"АБЕ, ТОЙ ДНЕС СЕ ОПИТА, АМА АЗ НЕ МУ ДАДОХ И СЕ СКАРАХМЕ! НЕ ИСКАМ ДА ТИ ЧЕТЕ СЪОБЩЕНИЯТА!"


 "Ами добре тогава бе, преименувай ме, изчисти ме от списъка на приятелите си! Не го дразни!!!"


"НЕ ИСКАМ!!! НЕ ИСКАМ ДА СЕ КРИЯ! ПРОСТО, АКО ПАК ВИДИ, ПАК НЯМА ДА МУ ДАМ И ТАКА, ТОЙ НЕ МИ Е ГОСПОДАР!"


................

 :(


 И така, задълбавайки все повече и повече в чувства, КОЛКОТО И ДА МИ БЕШЕ КОФТИ (а и на нея, признавам, в моментите, когато не те мразеше, че си й правил поредния проблем) СЕ ОТДАДОХ САМО НА ПРЕКРАСНИТЕ НОЩИ И СУТРИНИ С НЕЯ. Случваше се да си чатим до 10-11 часа време...НЕ МОЖЕХ ДА СЕ ПОЗНАЯ! Не ме питай как съм ходил на работа само с 1-2 часа сън!...

  НАКРАЯ,...тя ми казваше 2 противоположни неща. Държеше се, както се казва във психологията - АМБИВАЛЕНТНО:

- Не, не е той (ТИ) човекът на живота ми (Това в отговор на въпроса за тебе ли ще се омъжи!)

- Ето, виж какво си чатихме току-що (ПОКАЗА МИ КАК СИ Й ОТКАЗАЛ ДА ХОДИШ НА СЕЛО И КОЛКО Й Е КОФТИ ЗАРАДИ ТОВА, ЧЕ Я ПРЕНЕБРЕГВАШ ПО ТОЗИ НАЧИН!)

- Струва ми се, че вече не ме обича каквто в началото. Днес ми се радва, понеже е за първи ден, после ще бъде същото.


- Може и да е лош, но съм си прекарала толкова време от живота си с него, обичам го. Не знам защо, но го обичам!!!...

- Не искам да го боли, но той много ме ревнува - че излизам с един приятел над 6 часа, че ходя сама на гости на съседа си, че съм се хвърлила на врата на едно момче от радост... А сега ме ревнува и от тебе. Казва ми, че си "педал" и какво ли не... Аз не съм съгласна и му възразих, че...


   ХАЙДЕ ДА НЕ ЦИТИРАМ ВСИЧКО (ако ти наистина имаш достъп до паролите й САМ ВИЖ ХИСТЪРИТО на чатовете ни, ако не го е изтрила и ще видиш, че не те лъжа!!!).

   Накрая тя се уплаши от тебе и реши да не си чатим повече.Аз съм последния човек, на който ще повярваш, но ти давам клетвата си, че съм я изтрил от списъка си и, че даже, КАКТО ВИЖДАШ по форума вече избягвам да отговарям след нея и ще се намеся само, ако вземе нещо да ми се "дърви"!

 ОБАЧЕ дай си сметка, че, ако не беше я хванал с паролите (за което ЕВАЛЛА :twisted: , нека да й е за урок за наивността!) и досега чатовете ни щяха да продължават!
 ЗАЩО ТИ КАЗВАМ ВСИЧКО ТОВА???
 - За да знаеш, че:

а/ Не аз съм виновен само, но и тя, защото почти винаги първа ме е провокирала (умишлено ти спестявам някои по-интимни моменти, защото не искам да те вбесявам и да ти правя психо-атаки, но съм ти казал НАЙ-ГЛАВНИТЕ НЕЩА!)
б/ Не ми каза веднага, че си има гадже и никак не се погрижи да ми каже, че това е Дарк С. (отначало не знаех, че си "И.").
в/ У мене намира това, което ти не си й дал (казвам ти го като добро предложение)  - романтика, поезия, цветя, хумор,... Ако й даваш повече от тези неща, СМЯТАМ че не би имала потребност от мене или от другите, с които излиза, ходи им на гости и пр. и те прави да ревнуваш неистово!
г/ Ако не я беше хванал, нямаше да спре да ми пише. Даже ти беше казала, че и иде да се самоубие, да се хвърли отнякъде, а ти й написа: "АБЕ КАК МОЖЕ ДА ТИ ПУКА ТОЛКОВА ЗА ТОЗИ ПЕДАЛ???" :lol:  :lol:  :lol: (Признавам си, че това беше единственото нещо, което ме накара да се усмихна в сълзите си тогава, защото мисля, че и аз бих казал така, ако бях на твое място!)...

 И така - ЗАКЛЮЧЕНИЕ:

- Не се гордея с това, което стана. Опитвах се да постъпвам "И вълкът сит, и агнето цяло", но явно не ни е писано така...
- Ако съм груб с тебе, ТО НЕ Е ОТ НАГЛОСТ (много добре си знам в случая, че ти си "МОРАЛНИЯТ ПОБЕДИТЕЛ", не само "ФИЗИЧЕСКИЯТ" и "ПСИХОЛОГИЧЕСКИЯТ"), а просто защото си имам някакво достойнство и не мога да те оставя да ме правиш на 2 пари пред хората по различни причини.
- С нея вече не си пишем. Ако те интересува ще ти кажа, че ми беше много трудно първите няколко часа. Не можех да склопя очи, но после се "окопитих" и й писах, че ще се срещнем с нея ЧАК в някой друг живот.

 И ЗАТОВА ти казах, че съм изчезнал от живота ви. Мъртъв съм за нея, а и тя за мен е мъртва! Повярвай ми, вече само я мразя! И не искам да чувам глупави клишета от рода на това, че "Омразата била другата страна на любовта!".

 Така че, от този форум докато не ме махнат, аз няма да се махна, но, както виждаш - нито с тебе си чатя по кю-то, нито с любимата ти - М. (което беше и идеята), нито пък на същата й отговарям на постингите, ако някой друг не е писал преди това.

   Не мога да ти кажа, че те обичам, може би доста те ненавиждам за това, че си я тормозил, затова, че си толкова бесен и пр., НО ЗНАМ, ЧЕ НЕ СЪМ ПРАВ... ПРОСТО Е ПО-СИЛНО ОТ МЕНЕ, И.! Ако можех НАПЪЛНО ДА КОНТРОЛИРАМ ЕМОЦИОНАЛНОСТТА СИ, сигурно щях да съм РОБОТ!... Но това няма значение, понеже и ти резонно не ме обичаш. Така че, въпреки емоционалността си, разумът ме подтикна да не отговарям на тона ти и да ти напиша добронамерено кое как е, за да може занапред НИТО ТИ, НИТО АЗ да допускаме подобни грешки.

 Сигурно ти е през кура, ама да ти го кажа - АЗ ЗА МЕН РЕШИХ ТВЪРДО - никакви чатове вече НИКОГА с обвързани момичета, колкото и да ми пускат сълзи и пр. елементарни психологически прояви!
 Вчера си чатех с една приятелка и тя ме пита - "Ако можеш да върнеш времето назад, би ли нааправил същото?" Аз й казах, че биха ми липсвали неповторимо романтичните чатове, но бих ги прежалил, за да си спестя срама и неприятностите, които имам сега с теб и пред теб!


                                               Ако бях самурай щях да си разпоря корема, но съм просто един лош татарин, който ти се покланя в знак на съжаление!

  Sorry, ако нещо звучи много натруфено или предвзето, просто написах какво чувствам. Затова и искам да напиша разказ, защото всичко това трябва да се "изплаче"!


___________


Quote from:
благодаря ти за отговора. сериозно.

оттук насетне каквото и да стане, няма да съм аз причина за това.

и ще те помоля нещо - когато ме засечеш в някой форум, просто избягвай да разбера, че си ти. аз ще се придържам към същото.

иначе ще е bringin' back memories.

сбогом.

    Знаеш ли, поотказал съм форумите - модерирам в един от много отговорните китайски, а тук ще си пиша, понеже много хора държат на мене и се чувствам добре. Най-много да пропиша в някой философски форум занапред, че на времена гледам да си правя update по специалността иначе, помни го от мене, не само мускулите, но и знанието може да атрофира не го ли упражняваш (примерно арабския го знаех почти перфектно, ама не ме влече, не го поддържам и като написа, че са те приели Арабистика, едвам си спомних няколкото думи, които ти написах, за да ти дам пример за фонетиката на това семитско чудо :D ).

  Разбира се, молбата ти се приема от раз - ако наистина се засечем във форум, няма да се афиширам, а тука се надявам да си се караме, подкрепяме, заяждаме и пр. според случая без цинизми, щото каквото и да си говорим, поне не сме от най-тъпите с тебе и сме го доказали даже и в най-кризисните си отношения. :)

    Още един път - благодарен съм на Бога, ако го има (сори, че звуча като рептилията (Бронтозавъра)!!!), че я хвана и ни изобличи, защото, наистина, това нямаше да стигне до никакъв добър край!
  Още един път - ако можех да връщам времето назад, нямаше да я погледна.
  Още един път - да ми простиш НЯМА, а и НЕ ТРЯБВА да те моля, но мога да ти кажа, че:

а/ СЕ ИЗВИНЯВАМ
б/ СЪЖАЛЯВАМ

 за станалото!

 (Надявам се, че разбираш искреността ми и разкаянието ми, което е само от проговорило чувство за морал, а не, че ме е страх, че ей-сега ще прекосиш огромното разстояние до острова ни и ще ме помелиш :lol: . )

  Аз на М. съм й рекъл "СБОГОМ!" и на тебе го казвам, но, все пак, ако за някаква малка компенсация на голимите нерви, които ти вкарахме последните месеци, мога да съм полезен с някакво инфо, знание и пр., можеш да ми пишеш винаги. Ако знам - бих ти казал/помогнал/посъветвал с добро сърце. Просто го имай предвид и се чувствай свободен да ми пишеш когато и за каквото поискаш!

                                             С извинение и респект!"

За съжаление, по-сетне дочух от друга обща позната, че човекът пак се е изказал с обида по мой адрес, та явно не ме оценил, но той тогава беше почти тийнейджър. Може вече да се е променил, ако е жив и здрав, и до досега. Нямам намерение да му желая лошото. Основната грешка си беше на М. (гаджето му).
                                                       
A fan of science, philosophy and so on. :)

MSL

  • Философ | Philosopher | 哲学家
  • SEO Mod
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 17688
  • SEO-karma: +813/-0
  • Gender: Male
  • Peace, sport, love.
    • View Profile
    • Free word counter
Нередактирано стихотворение
« Reply #191 on: February 17, 2023, 05:55:46 AM »
 Нередактирано стихотворение:


 "В природата по странни обстоятелства
  Нещата не вървят така добре
  При нас, пък, с вечни неприятелства
  Животът ни линее все и мре.

  Умира някаква възможност
  Като цветче поръсено от град
  А ние в свойта невъзможност
  Не сещаме светът така богат.

  И всичко в универумът се движи
  Пропада, ражда се, живей
  И нашите сърца се нижат
  като мънисто на безкраен епопей."


 И в редактирания му, подобрен вид: http://www.seo-forum-seo-luntan.com/other-languages/oe-ot-ee-ktae/msg19546/#msg19546.
A fan of science, philosophy and so on. :)

MSL

  • Философ | Philosopher | 哲学家
  • SEO Mod
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 17688
  • SEO-karma: +813/-0
  • Gender: Male
  • Peace, sport, love.
    • View Profile
    • Free word counter
Пример
« Reply #192 on: February 17, 2023, 06:01:45 AM »
 Пример от чата ни с въпросната М., за която ставаше дума по-горе:

 (От 2006 г.) "И аз се надявах да се видим преди да заминеш, чаках те, но ти не се появи. Сега навярно пътуваш вече. А аз си мисля за теб.
 Намерих това, искам да ти го покажа, да ти го подаря, да ти го пожелая:
magiata.com/youare.html

 Днес отново говорих с Мария. Не знам по ирония на съдбата ли или умишлено, но и тя ми каза нещо, което по-рано ми написа ти - "Обожавам да танцувам...досега никога не съм намерила момчето, с което да усетя истински един танц!" Аз само й казах, че сигурно се срамуват момчетата и до там беше. Маги, докато има и 1 % или дори 0,01% вероятност да се видим, моят танц ще бъде запазен само за теб! Без значние дали ще е на скалите пред океана или на безкрайната зелена ливада с бягащи наоколо бели коне!
 Ето и това стихче, което ми дойде на ум:


 Да попитам не стигаше време
 Да поискам, уви не можах,
 Да направя -  не беше за мене
 Да избягам дори не посмях!

 Ти поиска ме - аз ти се дадох.
 Ти отхвърли ме - аз онемях.
 После върна ме и се отдадох
 На любов, сълзи, шепот и смях.
 
 ____________

 А, когато си мисля, че си на море без мен, искам да ти кажа това, както и да чуем заедно тази песен някой ден:

So we gotta say goodbye for the summer
darling I promise you this
I'll send you all my love
every day in a letter
Sealed with a kiss

Yes it's gonna be a cold, lonely summer
but I feel the emptyness
I'll send you all my dreams
every day in a letter
sealed with a kiss

I'll see you in the sunlight
I'll hear your voice everywhere
I'll run to tenderly hold you
but baby you won't be there

I don't wanna say goodbye for the summer
knowing the loneliness
so let us take a pledge to meet in September
and seal it with a kiss

Yes it's gonna be a cold lonely summer
but I feel the emptyness
I'll send you all my love
every day in a letter

Sealed with a kiss"

 Няма вече такава романтика... въпреки че искам да обичам така отново, но никога не ме обичат, а ако има изключение, то ще е с невъзможност за поддържане на какъвто и да било контакт, както става в случая с Лунг Джюн-Хунг - най-голямата взаимна платонична обич, която съм имал и едва ли ще имам отново.
A fan of science, philosophy and so on. :)

MSL

  • Философ | Philosopher | 哲学家
  • SEO Mod
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 17688
  • SEO-karma: +813/-0
  • Gender: Male
  • Peace, sport, love.
    • View Profile
    • Free word counter
Относно комунизма
« Reply #193 on: February 19, 2023, 02:31:51 AM »
 Понеже разчистваме компютъра, защото скоро ще го продаваме и припействам тук всякакви неща от едно време, които пазя като файлове. Ето и едно от 2006-та година, свързано с някаква беседа за комунизма:

"1. Проституцията е забранена и се преследва яко, а не само "про форма".
2. Не се продават порнографии на малолетни.
3. Не се допускат мутри, скинари и пр.
4. Малцинствата се толерират, ама не и дотам да не си плащат тока, като циганите в България!
5. Престъпността е много малка.
6. Никой не се прави на отворен по дискотеките, Нет-клубовете и пр. /като изключим западняците, особено повечето негри, които са си известни със своя вулгаризъм, ама вече на два пъти бяха санкционирани, поне в моето житие/.
7. Почти всички стоки са евтини и достъпни.
8. По телевизиите и радиостанциите не се дава приоритет на и не се създават такива песни от рода на "Ах банана, кеф ми стана щом го хвана!" или "Кръв повръщам,пари не връщам!"; "Искам да го сложа в путките на всички женки-женки!", т. е. народът не се оварварява!"
 Пояснявам - по-сетне попаднах и на негри (използвам думата без всякакъв расистки контекст, в българския език това никога не е била расистка или обидна дума), които не бяха вулгарни, но, като цяло, най-много оплаквания в Китай си имаше и има от чужденци, които са с африкански произход, т. е. основно - негри. Напоследък има и от пакистанци, защото са все повече, покрай чуждестранните студенти. Но, като цяло, все по-малко условия има в Китай за чужденците в последните години, заради засилването на императоризацията и ксенофобията, най-общо казано.
 За циганите - знам, по-сетне гледах в едно предаване, че има и такива, които си плащат тока; не бива да обвиняваме всички цигани за неплащане на ток или каквото и да е, за да не сме шовинисти.
 След многобройните грешки на настоящия президент, който де факто, вече се императоризира, не всички стоки са евтини; престъпността също се поувеличи, както и агресивността. И малцинствата, и мнозинството започнаха да страдат от лошата политика - икономически, политически, културно... все по-трудно за бизнеса, за свободното споделяне на мнение и достъп до информация, все повече забрани, подтискане на протести и недоволни... Не случи Китай на лидер! Язък.
A fan of science, philosophy and so on. :)

MSL

  • Философ | Philosopher | 哲学家
  • SEO Mod
  • SEO hero member
  • *****
  • Posts: 17688
  • SEO-karma: +813/-0
  • Gender: Male
  • Peace, sport, love.
    • View Profile
    • Free word counter
Re: Относно комунизма
« Reply #194 on: February 19, 2023, 03:47:40 AM »
 Тези, следващите, май са от същия период (2006 г.), а и явно са по темата:

" Тема A ЗАЩО НЕ КАЗВАШ, ЗА ОБИДИТЕ, КОИТО СИСТЕМНО МИ НАНАСЯШЕ ТУРЧИНА И ТЯ?
Понеже системно отбелязваш, че НЯМАМ ПРАВО ДА СЕ ОПЛАКВАМ, понеже имам комунистически символи.
Понеже системно премълчаваш, ако някой друг се опита да ме обижда (както в случая с нея и Турчинът, когото подкрепяш в антибългарската му пропаганда).
Понеже системно бягаш от дискусия с мене, а само ми спамиш темите и изчезваш...

Хората трябва да се досетят що за "личност" си!"

"A ти какво си?
Иначе описанието ,което си ми дал се отнася за родителското ти тяло, а не за мене, ясен ли съм?"

"Не се опитвай да правиш саркастични подмятания, ако обичаш! И на тебе, когато Кика С, беше започнала да ти лази по нервите не ти беше приятно, нали? Ама да съм вземал страна в спора ви? Така, че, ако не можеш да подкрепиш някой - поне си замълчи, за да не създаваш негативни емоции. Бъди положителен, а не отвратителен герой!"

"МНОГО ТОЧНО СИ ГО КАЗАЛА!

Точно така си е! Провокират ме, за да могат после да имат причини да се оплакват от мене. Ами като са толкова чувствителни, пък да не почват да се заяждат, бе! Който се заяжда, трябва да си носи последствията. Ще ми вика тя, че съм клиничен случай. И що? Щото й показах със статистка неща, които отричаше и побесня! А пък тази "личност" горският само чака фалове, за да направи така, че да ме няма, понеже не му изнасят някои истини, които казвам. Според него всички трябва да плюем комунизма и да възхваляваме Франция и извращенията. Не е познал!!!"

Много качества се искат за нормален, цивилизован спор. С нервност, простотия, удари под пояса и т. н. не стават нещата. Доста елементарни хора, наистина.
A fan of science, philosophy and so on. :)

 

Your ad here just for $1 per day!

- - -

Your ads here ($1/day)!

About the privacy policy
How Google uses data when you use our partners’ sites or apps
Post there to report content which violates or infringes your copyright.