Е, той .Asia си е по-отдавна, доколкото знам. А Африканският е нов и го пиша като новина. А колкото за връзката с темата:
а) Acer е от Азия(на английски - Asia, а на китайски - 亚洲)
б) България си е в Европа още от началото на своето съществуване през 681 година. Предишната България, от която произлиза днешната България(и Волжко-Камската България, която днес вече не съществува, но съществуват нейни наследнички като Чувашия, Татарстан и др. там наоколо) също се е намирала в Европа и се нарича Велика България.
Прабългарите(които основават всички споменати Българии), обаче, идват от Азия. Ако трябва да сме по-точни, ще кажем, че предците на прабългарите, които основават Българиите идват от Азия, защото прабългарите, основатели на Българиите са били в Европа и по-голямата част от тях е била родена там. Но доколкото предците им идват от Азия, то ето я и връзката със споменатата по-горе Asia/亚洲 и, донякъде, с Тайван. Тайван си е китайско място, а прабългарската/хунската култура, като наследница на културата на Хунну(азиатските хуни) имат доста допирни точки с китайската култура(което е известно на науката отдавна).
Припомням, че прабългарите, според мен, са главното ядро на европейските хуни. Хунският съюз на Атила се състои от най-различни народности - вкл. и западни славянски и германски племена. При положение, че ядрото му е съставено от прабългари, то може съвсем точно да се заключи, че прабългарите са "най-хунските хуни". Знайно е, че след като се разпада Хунският съюз, той се свива точно до прабългарски племена, а не до някакви други. Лингвистическите податки също ни помагат да разберем, че хунските и прабългарските думи се отнасят към пратюркския Огурски, Р-език или ЛиР-език, чийто наследник днес е чувашкият(наречен от мен основателно "новопрабългарски").
След всички тези предпоставки, разбирате защо може да се каже, че има връзка между България и Азия(вкл. и Тайванския/китайския Acer) по прабългарска линия, НО НЕ САМО! Нали се сещате, че в етногенеза на българския народ, освен прабългари(хуно-българи) има и други тюрко-алтайски народи, дошли от Азия. Ще ги изредя хронологично, според появяването им и вливането им в славяно-прабългарския, а после в славянобългарския народ:
1. Хазари. От времето на Кубрат, до разпадането на Хазарския хаганат. Хазарите са от същата езикова група като прабългарите - гореспоменатата Огурска група. Близък народ, ако не и направо вид прабългарски народ. Различията се появяват по-късно, когато хазарите приямат юдаизма, т.е. на религиозна основа, най-вече.
2. Авари. Особено по времето на Крум, когато част от Аварския хаганат влиза в пределите на България.
3. Печенеги, узи и кумани(по времето на Византийското владичество, и Второто Българско царство)
В по-новата история на България имаме други източни народности, вливащи се донякъде в българския народ - напр. различни татари(основно наследници на куманите, говорещи на кумански език; татарските езици, в по-голямата си част, са точно кипчакски, т.е. кумански), виетнамци(особено по времето на НРБ, когато имаше доста виетнамци в България), китайци(в най-новата история на България) и др.